7 Numara Dizisinin Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor?

0/5 Votes: 0
Report

Description

TRT kanalında 2000-2003 seneleri arasında yayınlanan ve ülkemizin en iyi komedi dizilerinden birisi olarak bilinen 7 Numara, oynadığı dönemlerde çok geniş bir izleyici kitlesine sahipti. Dizide üniversite eğitimi için 4 şehirli genç kızın, 1 işsizin ve 2 taşralı erkeğin bir araya gelişi anlatılmaktaydı. Aralarındaki kültür ve hayat farkı komik bir üslupla gösteriliyordu. Komedi kategorisinde olmasına rağmen sosyal mesajları da bol olan bir yapımdı. Hala eski bölümleri İnternet üzerinden sıklıkla izlenmekte ve efsane replikleri hatırlanmaktadır. Dizinin konusu ve çekimleri kadar 7 Numara oyuncuları da herkes için çok özeldi. Oyuncuların başarısı sayesinde dizi bu kadar tutmuştur. Her karakteri ayrı bir şekilde sevilirdi. O evde yaşanan acı, tatlı, komik ve macera dolu hikayeler adeta gerçekmişçesine hepimizin evinde yaşanır ve merak edilirdi. Aşk acısı çekildiğinde, mutlu bir haber geldiğinde ve ev içerisinde bir değişim yaşandığında günlerce dizi tutkunları arasında konuşulurdu. 14 sene sonrasında 7 numara oyuncuları neler yapıyor ve nerede diye herkes tarafından merak edilmektedir. Kimi oyuncuları günümüzde farklı dizi ve filmlerde görev alırken, kimi oyuncuları ise artık ekranlarda görülmemektedir. Oyunculuğa ara veren, reklamlarda görülen, aynı türde dizilerde rol alan kadrosu ile 7 Numara dizisi asla unutulmayacak yapımlardan birisi olmuştur. Türk dizi klasikleri arasında da mutlaka adı geçmektedir. Çok sevilen ve hala izlenen 7 Numara dizisinde yer almış oyuncuların işte günümüzdeki halleri;

7 Numara Dizisi Oyuncuları / Karakterleri

 

Sabit (Olgun Şimşek)


Diziye sonradan katılan ama kısa sürede kendisini sevdiren bir karakter olan Sabit’e oyuncu Olgun Şimşek hayat vermiştir. En son Yalan Dünya dizisinde kendisini izledik. Aynı zamanda birçok sinema yapımında da rol almıştır. Dizinin en başarılı ve günümüzde de en çok bilinen oyuncularından birisidir demek mümkün. Kısa bir dönem Şebnem Sönmez ile evli kaldığı bilinmektedir. Olgun Şimşek aynı zamanda sanat ve festival filmlerinde de çok fazla rol almıştır. Yazı Tura filmi buna en iyi örnektir.

Yusuf (Çağlar Çorumlu)


Yusuf karakteri, 7 Numara dizisine sonradan katılmış birisiydi. Sinir eden tavırları ile akıllarda kalmıştır. Günümüzde en aktif olarak çalışan oyuncu Çağlar Çorumlu diyebiliriz. Güldür Güldür ekibinde yer alan oyuncu, birçok film yapımında da görülmüştür. Özellikle komedi yapımlarının aranan ismi haline gelmiştir. En son rol aldığı Tatlım Tatlım ve Cem Yılmaz’ın başarılı yapımı Pek Yakında filmleriyle de isminden söz ettirmiştir. Genellikle şiveli karakterlerde başarısını göstermektedir.

Asiye (Özlem Türkad)


Karadenizli Asiye, evimizin sert kadını rolündeydi. Günümüzde Özlem Türkad’ı TRT kanalında oynayan Seksenler dizisinde görmekteyiz. Ters Köşe dizisinde de kısa bir rolü olmuştur. Aynı zamanda birçok tiyatro yapımında da rol almıştır. Kendisini TRT kanalının farklı dizilerinde kısa rollerle de izledik.

Satılmış (Ruhi Sarı)


”Akarı yok, kokarı yok. Temiz iş.” sözleri ile bilinen Satılmış karakteri, 7 Numara dizisinde çok uzun süre kalmasa da hafızalarda kalmayı başardı. Başarılı oyuncu en son Ulan İstanbul dizisinde görülmüştür ve son dönemlerde oyunculuk yapmamıştır. Kısa bir dönem de kendisini tiyatro sahnelerinde görmüştük.

Zeliha (Şebnem Sönmez)


En son Kocan Kadar Konuş filminde gördüğümüz başarılı oyuncu Şebnem Sönmez, 7 Numara dizisinde Zeliha karakterine can vermiştir. Bir Demet Tiyatro yapımında da kendisini çok sevdirmiştir. Cana yakın, her zaman gülen ve evhamlı halleri ile bilinen birisiydi. Olgun Şimşek’le bir süre evli kalmıştır. Farklı dizi ve film yapımlarında da kısa roller ile görülmüştür. Daha çok tiyatro için hizmet veren bir oyuncu olmuştur.

Haydar (Okan Selvi)


”Herhalde, galiba, sanırsam” sözleri ile hatırlanan komik karakter Haydar’a hayat vermiş olan başarılı oyuncu, 2016 senesinde Kış Güneşi dizisinde oynamıştır. Günümüzde aktif olarak rol aldığı bir dizi henüz bulunmuyor. Başarılı oyuncu bir dönem Leyla ile Mecnun dizisinde de konuk oyuncu olarak yer almıştır. Genellikle komedi yapımlarının aranan ismi olmuştur.

Vahit Emmi (Engin Alkan)


Güzel ve komik şivesini herkes yapmaya çalışırdı. O konuştuğu zaman ne anlatırsa anlatsın herkesi güldürürdü. Vahit Emmi karakteri ile hayatımıza giren Engin Alkan, günümüzde sinema dünyasında yer alıyor. Dublaj görevi ile kariyerine devam ediyor. En son Aşağı Yukarı Yemişliler dizisinde rol alsa da, yapım tutmadığı için kendisini izleyememiştik. Şimdi daha çok kamera arkasında görev alsa da bu sektörde yer almaktan vazgeçmiyor.

Recep (Volkan Girgin)


Son dönemlerde Çanakkale Yüzyıllık Mühür yapımı ile ekranlarda görülen Volkan Girgin, herkesin çok sevdiği ve saflığı ile herkesi etkilemeyi başaran Recep karakteri ile bilinmekteydi. Dizideki rol arkadaşı Sedef Pehlivanoğlu ile evlenen Volkan Girgin, Muhteşem Yüzyıl dizisinde de kısa bir dönem görülmüştür.

Berat (Aşkın Şenol)


Asiye’nin körkütük aşık olduğu Berat karakterini oyuncu Aşkın Şenol canlandırmaktaydı. Oyuncu şimdilerde TRT kanalında devam etmekte olan Seksenler dizisinde rol almaktadır. Aşkın Şenol da tiyatroya devam eden ünlü isimlerden birisidir.

Cansu (Gülden Güney)


7 Numara dizisinin en sevilen baş karakterlerinden birisiydi. Evin neşesi, eğlencesi ve hareketlisiydi. En son Star Tv kanalında oynayan Kiralık Aşk dizisinde yer almıştır. Birçok tiyatro yapımında da görülmüştür. Günümüzde daha gözlerden uzak bir hayat sürmektedir.

Rüya (Nuray Uslu)


En son Fox kanalında yer alan Kocamın Ailesi dizisinde kendisini izledik. Rüya karakteri, en duygusal isimlerden birisi olarak her sahnede bizleri gözü yaşlı halde bırakmayı başarırdı. Günümüzde henüz yeni bir yapımla anlaşmadığı bilinmektedir.

Armağan (Tuba Erdem)


Haydar’ın kalbini çalan Armağan karakteri, evin en sessiz ve olgun kişisiydi. Tuba Erdem en son Bir Yusuf Masalı dizisinde rol almıştır. 2009 senesinde evlenmiştir. Günümüzde dublaj yönetmenliği karakteri ile hayatına devam etmektedir. Aktif olarak yer aldığı bir dizi ya da film yapımı henüz bulunmamaktadır.

Meryem (Sedef Pehlivanoğlu)


Günümüzde 7 Numara dizisindeki rol arkadaşı olan Volkan Girgin ile evlidir. En son 2005 yılında TRT kanalında devam etmiş olan Ters Köşe dizisinde yer almıştır. Evlilik hayatından sonra daha gözlerden uzak bir hayat sürmeyi tercih etmiştir.

Ayten (Ayça Mutlugil)


En son 2006 senesinde Show Tv kanalında yayınlanmış olan Kış Güneşi dizisinde yer almıştır. 7 Numara dizisinde güzelliği ve edası ile bilinen bir karakterdi. Günümüzde evlilik sonrasında kariyerine ara vermiş ve aktif olarak bir dizide yer almamıştır.

Evren (Taner Ertürkler)


7 Numara dizisinde rol alırken tanışarak oyuncu Ayça Mutlugil ile hayatını birleştirmiştir. Diziden sonra başka herhangi bir yapımda rol almamıştır. Eşi ile birlikte hayatına devam etmektedir.

Dizide kısa süre yer alan ancak günümüzde de aktif olarak kariyerine devam eden ünlü isimler de bulunmaktadır. Demet Evgar, Mustafa Üstündağ , Ahu Türkpençe, Beyazıt Öztürk, Asuman Dabak, Binnur Kaya ve İlker Ayrık gibi önemli oyuncuları da 7 Numara dizisinde izledik. 7 Numara dizisinin baş rol oyuncuları genel olarak diziden sonra çok fazla aktif şekilde televizyon önünde yer almamıştır. Ancak sinema ve tiyatro sektörlerine hizmet etmeye devam etmişlerdir.

2 comments on "7 Numara Dizisinin Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor?"

  1. Emin says:

    Teşekkürler paylaşım için

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *