A.P.B Dizi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

A.P.B, Amerikan Fox televizyonunda yayınlanan suç ve gerilim dizisi. Dizinin çekimlerine 2015 yılında başlanmış ve ilk sezonu 2016 yılında yayınlanmıştır. Senaryosu Matt Nix ve David Slack tarafından yürütülen dizinin başrollerini ise Justin Kirk, Natalie Martinez ve Taylor Handley üstleniyor. Dizi, her ne kadar ilk sezonunda beklentileri pek fazla karşılayamamış olsa da, eleştirmenler birkaç rötuş ile izlenebilirliğin artabileceği hususunda hemfikir. Dizinin gelecek sezon için onay alıp almayacağı hakkında ise henüz netleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

A.P.B Dizi Konusu:

Milyoner bir mühendisin polis teşkilatını satın alması ve buna istinaden olayların gelişmesi dizinin temel konusunu oluşturuyor. Konu hakkında ayrıntılı bilgi vermek gerekirse: Gideon Reeves (Justin Kirk) yüksek teknolojili üretim yapan ve aynı zamanda bu ürünleri çeşitli şirketlere pazarlayan fizik mühendisidir. Arkadaşlarıyla beraber pazarlama ihalesi işinden döndükleri bir akşam, sigara almak için bir marketin önünde dururlar. Reeves marketteyken market bir anda soyguna uğrar, soygun esnasında gizlice arkadaşını arar. Arkadaşı markete geldiğinde soyguncu tarafından vurulur ve olay yerinde ölür. Olayın geçtiği yerde görevli olan Chicago polis teşkilatı olay yerine çok geç ulaşır, aynı zamanda suçlular ile ilgili hiçbir iz yakalayamaz. Tüm bu olup bitene içerleyen Reeves, Chicago 13. bölge polis teşkilatını satın alır. Bundan böyle Chicago 13. Bölge polis teşkilatında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır; Reeves, teşkilatı elektro şok silahı, tam donanımlı polis kıyafeti, teknoloji ile bütünleşmiş araçlar, suç yerini tespit edebilen bilgisayar programları gibi ekipmanlarla baştan aşağı yeniler ve buna kısaca A.P.B ismini verir. A.P.B, suçluları tespit etme ve yakalama konusunda kısa vadede başarıyı temin etse de, bir polisin vurulmasıyla hayal kırıklığına uğrar. Bunun üzerine Chicago yerel basınından vs eleştiriler almaya başlar. İşler iyice sarpa sarmaya başlayınca teşkilattaki tecrübeli polis Theresa Murphy (Natalie Martinez) kendisine bir takım yardımlarda bulunur…

A.P.B Dizi Karakterleri ve Oyuncuları

Gideon Reeves:

Dizinin pilot karakteri. Dizideki olay örgüsünün tamamı bu karakter üzerinden gerçekleşmekte. Karakteri canlandıran oyuncu ise daha önce Manhattan, Modern Familiy, Angels in America ve Weeds gibi yapımlarda da yer alan Justin Kirk. A.P.B’de icatlarını ihale yöntemi ile çeşitli şirketlere pazarlayan, daha sonra bir polis teşkilatını satın alan fizik mühendisini canlandırıyor.

Theresa Murphy:

Dizideki ikinci büyük ana karakter sayılabilir. Karakteri canlandıran isim, daha evvel Death Race, End of Watch, Selfless, Broken City gibi filmlerde de kendine yer edinmiş olan Natalie Martinez. Martinez, dizide milyoner bir fizik mühendisine yardım etmeye çalışan tecrübeli polis karakterini canlandırıyor.

Nicholas Brandt:

Dizide polis rolünde. Taylor Handley canlandırıyor.

Tasha Goss:

Tamberla Perry adlı oyuncu canlandırıyor.

Ada Hamilton:

Dizide asistan rolünü üstleniyor. Caitlin Stasey canlandırıyor.

A.P.B Dizi Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=bsbVnrOkcr8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *