A Series of Unfortunate Events Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Amerikan yazar Daniel Handler tarafından Lemony Snicket mahlasıyla yazılan ve dünya çapında başarıya ulaşan hikaye serisi olan aynı isimli hikayelerin senaryolaştırılması ile dizi dünyasına giriş yapan A Series of Unfortunate Events, ünlü Online dizi yapımcısı Netflix tarafından yapılmış bir Amerikan dramasıdır. Orijinal hikayeye sadık kalarak seriyi senaryolaştıran yazarlar Mark Hudis ve Barry Sonnenfeld iken, dizinin yönetmenlik koltuğunda ise James Newton Howard ve Chris Bacon oturmaktadır. Henüz ilk sezonu yayınlanan ve toplam 8 bölümden oluşan dizinin bölüm süresi yaklaşık 50 dakika iken, dizi 13 Ocak 2017’de yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin yapımcıları arasında Cindy Holland, Brian Wright ve Ted Biaselli gibi isimler yer almaktayken; oyuncu kadrosunda ise bir diğer yapımcı olan Neil Patrick Hrris’in yanı sıra Patrick Warburton, Maline Weissman, Louis Hynes ve K. Todd Freeman de yer almaktadır.

A Series of Unfortunate Events Konusu:


Violet, Klaus ve Sunny Baudelaire, ailelerini elim bir yangın sonucunda kaybetmiş üç kardeştirler. Bu yangın sonucu sadece evlerini değil aynı zamanda ailelerinin sahip olduğu her şeyi kaybetmiş olan üç kardeş, çaresiz bir şekilde hayatlarını sürdürebilecekleri bir yer aramaktadırlar. Bu süreç sonunda kötü kalpli amcalarının yanına yerleşen kardeşler, ailelerinin çeşitli sırlarını öğrenmeye kalkışırlar. Bu sırlar gizli sırlar olduklarından, bu amaç doğrultusunda ne kadar ilerleseler de başlarına o kadar dert almaya başlarlar. Ailelerinin sırlarını öğrenmek için kardeşlerin attığı her adım ise onları biraz daha derin bilgilere ve tehlikeli alanlara çekmektedir. Nitekim hikayenin anlatıcısı, orijinal metinde her hikayeden önce klasik olarak okuyucuları bu lanetli hikayeleri okumamaları için uyarır. Fakat kardeşler, tüm bu korku dolu atmosferde, Count Olaf’ın kötü planları ve diğer tüm aksiliklere rağmen ailelerinin sahip olduğu bu esrarengiz sırrı öğrenme konusunda son derece kararlı bir duruş sergilerler.

A Series of Unfortunate Events Oyuncuları:

Count Olaf:


Baudeliare ailesinin evlerinde çıkan yangın sonrası hayatlarını kaybetmesinin ardından, Baudelaire kardeşlerin bakımı ve korunması görevini üstlenen Olaf, sinsi ve şeytani bir adamdır. Uzun ve zayıf yapısının ardında şeytani planlar vardır. Kardeşlerin aile sırlarını öğrenmeleri için kalkıştıkları macerada kardeşleri gizlice takip edip olan biteni öğrenmek ve ailenin sahip olduğu tüm mirasa sahip olmak ister.

Violet Baudelaire:


Kardeşler arasında en büyüğü olan Violet, diğer kardeşlerine oranla biraz daha olgun bir yapıdadır. Aynı zamanda genç bir mucit olan Violet, özel yeteneklere de sahiptir. Kardeşlerinin yol göstericisi olan Violet, büyüdüğünde yapacağı mucitlerle büyük bir servete sahip olacaktır.

Klaus Baudelaire:


Kardeşler arasında ortanca ve tek erkek çocuğu olan Klaus, kitaplara olan ilgisiyle sivrilmektedir. Tam bir kitap kurdu olan Klaus, herhangi bir durumda hemen okuduğu herhangi bir kitaptan alıntılar yapmaktadır.

Sunny Baudeliare:


Kardeşler arasında en küçüğü olan Sunny, normal hikayede bir bebektir ve ilk başlarda kardeşlerine herhangi bir şeyi ısırarak yardım etmektedir. Sadece kardeşlerinin anlayabildiği şekilde konuşmaktadır. Sunny büyüdükçe yemek yapma konusunda kendisini geliştirecek ve hikayeye bu şekilde yön verecektir.

A Series of Unfortunate Events Detay:

Türkçe İsmi: Talihsiz Serüvenler Dizisi
Başlangıç Tarihi : 13 Ocak 2017
Bitiş Tarihi : Devam Ediyor
Ülke : ABD
Dil : İngilizce
Oyuncular : Neil Patrick Harris, Patrick Warburton, Maline Weissman, Louis Hynes ve K. Todd Freeman
Yapım Şirketi : Netflix
Bölüm Süresi : 50 dakika

A Series of Unfortunate Events Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *