Adını Sen Koy Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Adını Sen Koy, Ağustos ayının başından itibaren çekimleri yapılan ve 19 Eylül 2016 itibariyle yayın hayatına başlamış günlük dizidir. Bu tarihten itibaren her gün yayınlanarak TRT’nin uzun soluklu dizileri arasında yer almayı başarmıştır. Dizi, hafta içi her gün saat 17.10’da TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Adını Sen Koy konusu ise anlaşmalı bir evliliği ve bu evliliğin hem tarafları, hem de ailelerini nasıl etkilediğidir. Dizinin teması ise aşk ve dram türünde ilerlemekte. Şimdiden büyük hayran kitlelerine ulaşmayı başarmış olan Adını Sen Koy oyuncuları ise Erkan Meriç, Hazal Subaşı, Ezgi Baran, Fatma Karanfil ve Musab Ekici gibi önemli isimlerdir. Dizinin yönetmen koltuğunda ise daha önce Oğul, Alev Alev, Aşkın Bedeli ve Alın Yazısı gibi yapımlardan da tanıdığımız Atilla Cengiz’in yanı sıra, Irmak Çengel ve Gül Güzelkaya gibi isimler de bulunmaktadır. Yapım Firması Birsel Film olmak üzere yapımı Sevgi Birsel ve Nazmiye Yılmaz, senaryosu ise Başak Yazı Odası ve Nazmiye Yılmaz tarafından oluşturulmuştur. Şu an 90. bölümünü geride bırakan dizinin bir sezondaki bölüm sayısı ve final tarihi tam olarak bilinmezken, özellikle kendi kuşağında büyük izlenme oranları yakalayan dizinin uzun soluklu olacağı tahmin edilmektedir.

Adını Sen Koy Konusu:


Adını Sen Koy, ülkenin zengin ailelerinden birinde geçen hikayelerden. Bir konak hayatına sahip olan aile, her zaman için lüks bir yaşantıya sahip olmuş ve genel olarak herhangi bir eksiklik hissetmemiştir. Bununla birlikte aile içindeki bazı durumlar, Ömer ve ailesinin bildiğimiz aile bağlarına sahip olmasını engellemiştir. Ömer’in annesi eşini bir başka erkekle aldatmıştır. Bu sebeple hem eşini hem de ailesini bir başka erkekle terk etmiş, aile içinde büyük yaralara sebep olmuştur. Ömer de bu nedenle kadın – erkek ilişkilerine pek önem vermez ve işine aşık bir karakter olarak hayatını şekillendirir. İşine aşık olması, Ömer’i mesleğinde çok başarılı ve kariyerli bir kişi haline getirir. İş hayatında pek çok ödül kazanmış, bu nedenle işine çok daha sıkı bir şekilde sarılmıştır. Ömer kız kardeşi Ayşe’ye çok önem verir. Özellikle onun incinmesini hiç istemez ve bu nedenle de her zaman kız kardeşini koruyup kollar. Nitekim Ayşe’nin severek evlendiği ve kızının babası olan Nihat’ı da sevmemesine rağmen yanında tutar, Nihat’ın yaptıklarını kısmen de olsa kardeşinden gizler ve kız kardeşinin huzurunun bozulmaması için elinden gelen her şeyi yapar.

Adını Sen Koy konusunu daha net olarak ele almak gerekirse; Ömer’in kız kardeşi Ayşe, kronik bir hastalığa sahiptir. Daha önce bu hastalığı yoğun ve zorlu geçen bir tedavi sürecinin ardından atlatmayı başarmış, tekrar hayata tutunmuştur. Ancak bu sefer durum böyle değildir. Ayşe’yi muayene eden doktorlar Ayşe’nin 6 aylık bir ömrünün kaldığını Ömer’e ifade ederler. Bu nedenden ötürü Ömer’in hayatı kararır, bu 6 aylık süreçte kız kardeşinin mutluluğu için ne isterse yapmaya karar verir. Ayşe, mutlu bir evliliğe sahip olduğundan kadın – erkek ilişkilerine hiç inanmayan abisinin de evlenmesini ve kendisine bir yuva kurmasını çok istemektedir. Dolayısıyla bu isteğini abisine tekrar tekrar iletir. Kardeşini kırmak istemeyen Ömer de bu isteği kabul eder. Babası çok zor durumda olan ve kısa zamanda paraya ihtiyacı olan Zehra ile tanışırlar. Zehra, Ömer’in aksine çok daha insancıl bir karakterdir fakat iki taraf da bu tür farklılıkları pek önemsemez. Netice olarak karşılıklı anlaşma sonucu Ömer ve Zehra 6 aylık bir evlilik yapmaya karar verirler. Bu dönemde ise zaman içinde birbirlerini tanıyıp çeşitli yönlerinden hoşlanmaya başlarlar. Fakat ikisinin de inatçı karakteri, bu yakınlaşmalara pek izin vermemektedir.

Adını Sen Koy Karakter / Oyuncuları:

Ömer (Erkan Meriç) :


Ömer, çok başarılı bir iş adamıdır. Önemli eğitim kurumlarında eğitim görmüş, başarılı bir kişidir. Aile hayatında şahit oldukları, Ömer’i işine yoğunlaştırmış ve iş manyağı haline getirmiştir. Bu sebeple de tamamen işine konsantre olmuş olan Ömer, iş hayatında pek çok başarı kazanmıştır. Aile hayatı pek iyi olmadığından, ailesinde değer verdiği tek kişi kız kardeşi olan Ayşe’dir ve Ayşe’nin mutlu olmasını her şeyden çok ister.

Zehra (Hazal Subaşı) :


Çevresindekilerle her zaman iyi ilişkilere sahip olmak isteyen, iyi huylu ve güzel karakterli biridir. Herkese iyilik yapmak ister, daima güzel olanın yanındadır. Bir inşaatta görev alan ve görevi sırasında geçirdiği bir kaza sonucu sakatlanan babası zor durumdadır, dolayısıyla da bu durumu düzeltmek için paraya ihtiyacı vardır. Tam bu sırada Ömer’le olan karşılaşmaları, Zehra’nın hayatını değiştirecek ve kendisini bu sahte evliliği yapmaya itecektir. Ömer’in zor ve geçimsiz karakteri Zehra’nın özelliklerinde bir değişikliğe sebep olmaz. Aksine Zehra da zor bir karakterdir ve ikilinin bu özellikleri aralarındaki ilişkiyi çok daha değişik bir konuma sürükleyecektir.

Ayşe (Yaprak Durmaz) :


En az Zehra kadar iyi bir insandır. Rahat bir aile ortamında yetişmiş, genellikle iyi bir çevrede yaşamıştır. Bu nedenle insanlar hakkında kötü düşüncelere sahip olmaz, aksine herkese yardım etmeye ve herkesle iyi ilişkilere sahip olmaya çalışır. Tüm bunların yanında abisi tarafından iyi bir şekilde arka çıkıldığı için kimsenin kendisine zarar verememiş olması, Ayşe’yi hep iyimser bir insan yapmıştır. Severek evlendiği Nihat’la iyi bir evliliği vardır, ayrıca çiftin Aslı isminde bir de kızı bulunmaktadır. Fakat geçirdiği hastalık sonucu Ayşe’nin önünde 6 aylık bir ömrü kalmıştır.

Nihat (Aykut İğdeli) :


Ayşe’nin eşidir. Çocukluğu fakirlik içinde geçmiş, yokluk içinde büyümüştür. Ayşe’nin ve ailesinin zengin olması, Nihat’ın Ayşe’yle evlenmesini ve bu evlilikten faydalanmasını sağlamıştır. Bu evlilik sonucunda da ailenin sahip olduğu şirkette iyi bir konuma gelmiştir. Ömer’le pek anlaşamaz, ancak Ömer Ayşe’nin huzurunun bozulmaması için bu durumu pek önemsemez. Nihat aynı zamanda Ayşe’yi zaman zaman aldatır, fakat bu durum Ayşe’den saklanır.

Alev (Ezgi Baran) :


Çocukluğu ve gençliği hep Ömer ve ailesinin etrafında geçmiştir. Dolayısıyla Ömer’e hep gizli gizli hayranlık duymuş, her zaman için özendiği konak hayatının bir parçası olmak istemiştir. Ömer’in dikkatini çekmeyi hiç başaramasa da hayallerinden hiç vazgeçmemiştir. Bununla birlikte kendisine rakip olarak birden Zehra’nın ortaya çıkması Alev’i çok sinirlendirmiş, Zehra’yı konaktan ve Ömer’in hayatından çıkarmak için elinden gelen her şeyi yapmayı kafasına koymuştur.

Yener (Musab Ekici) :


Karakter olarak Alev’e çok benzer. Ailenin bulunduğu bölgede yer alan varoş bir ailede yetişmiş olan Yener, Ayşe’ye aşıktır. Ayşe’ye duyduğu bu ilgide ailenin zenginliği ve kendi hayatını kurtarma isteği de önemli bir yer tutar. Ayşe’ye duyduğu ilgi, kendisini Ayşe’yi ve ailesini sıklıkla rahatsız etmeye kadar götürür. Bu noktada ise çoğunlukla devreye Ömer girer ve bir şekilde aradaki problemi çözer.

Adını Sen Koy oyuncuları arasında aynı zamanda Nur Saçbüker Otan, Ali Çoban ve Fatma Karanfil gibi Devlet Tiyatrosu oyuncuları da bulunmaktadır.

Adını Sen Koy Detay:

Yönetmen: Atilla Cengiz
Oyuncular: Erkan Meriç, Hazal Subaşı, Ezgi Baram
İlk Yayın Tarihi: 19 Eylül 2016
Ülke: Türkiye
Dil: Türkçe
Tür: Aşk, drama
Süre: 50 dakika

Adını Sen Koy Dizisi Fragmanı:

7 comments on "Adını Sen Koy Konusu ve Oyuncuları"

 1. arşhi fanı hint hayranı says:

  siz kendinizi ne sanıyorsunuz bir garip aşk senaryosunu çalmışsınız asla kimse arnav ve kuşi yerini dolduramaz anladınızmı

 2. elif says:

  çok güzel bir film onun için bitmesin

 3. Aide says:

  Salam men Azerbaycandan yaziram Ömerle Zehrayi çox ama çox sevirem

 4. Sanane ALLAH ALLAH YA!... says:

  Yener ayşeye değil zehraya aşık bi kere…

 5. Anonymous says:

  Omerle zehranin evliligi ayseden niye gizleniyo…hem oner ve zehra evliyse neden şimdi tekrar ceyizli evleniyo.cevsaspp

 6. Anonymous says:

  ayyyy cok uzattiniz biran önce düyün olsun su görgüsüz canan biran önce geldigi yere gitsin böyle uzatirsaniz seyirci kayip etceksiniz zaten bir garip askin kopyasi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *