Agent Carter Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Agent Carter Konusu ve Oyuncuları hakkında bilgiler içerikli yazımıza hoş geldiniz. ABD yapımı olan dizinin yaratıcıları ise Stephen McFeely ve Christopher’dır. Marvel adı verilen bir evrende geçen dizi Captain America filmlerinin Carter’i yani Hayley Atwell tarafından canlandırılan karakter kendine ait bir diziyle 2015 yılında ABC ekranlarında izleyicilerin karşısına çıktı. 1946 Yılında sevdiğini, Steve Rogers’ı kaybeden alımlı, güzel ve kurnaz ajan Peggy Carter, Howard Stark için bazı özel görevlere giderken gizli bir örgüt için de özel görevler gerçekleştiriyor. Çok sevilerek izlenen filmin kadrosunda; Hayley Atwell, James D’Arcy, Chad Micheal Murray, Enver Gjokaj, Lotte Verbeek ve Currie Graham gibi üst düzey oyunlar var. Filmin ikinci sezonu çekiliyor ve her sezonu en az sekiz bölümden oluşan dizinin bölüm süresi ise ortalama olarak kırk iki dakikadan oluşuyor. Yapımcılığını Stephen McFeely ve Christopher’ın üstlendiği bu dizinin dağıtımını ise Marvel Television yapıyor. İkinci sezonu Los Angeles’da geçecek olan dizinin izleyicilerin dizi için belirlediği ortalama puan ise 8.0’dır.

agent-carter
Fakat dizi çok konuşulmasına ve takdir toplamına rağmen nedeni bilinmeyen bir nedenle ilk iki bölüme göre izleyici sayısında bir azalma var. Her muhteşem casus dizisinde olduğu gibi bölümden bölüme dinamik kalıyor. Anlayacağınız gibi muhteşem bir aksiyon ve casusluk dizisi.

Agent Carter Oyuncu Kadrosu – Karakterleri

Hayley Atwell – Peggy Carter

agent-carter-hayley-atwell
Filmin en önemli var olma sebebidir. Sevgilisini kaybettikten hayata iki elle tutunmaya çalışır. Savaş bittikten sonra yapacak bir şeyi kalmaz, kendini önemsiz hisseder ve üzülür fakat elinden bir şey gelmez. Howard Stark yüzünden zor görevler onu bekliyordur fakat bir işe yaradığını düşünmeye başladığı için mutludur. Her olayda sevgilisini hatırlamak zorunda kalan karakterimiz kimliğini gizli tutmak için de elinden geleni yapmaya çalışır.

James D’Arcy – Edwin Jarvis

agent-carter-edwin-jarvis
Howard Stark’ın uşağı olan Edwin Jarvis kibar ve nazik olduğu kadar da gözü kara bir adamdır çünkü Howard Stark’ı canı pahasına korur. Howard Peggy ile çalıştığı için artık ona da yardım edecektir. Peggy ile iyi bir ikili olan Edwin eşine çok bağlıdır fakat eşi şimdiye kadar dizide gözükmedi.

Enver Gjokaj – Daniel Sousa

agent-carter-daniel-sousa
Her SRR ajanı gibi o da Howard’ın peşinde fakat savaştan sakatlanarak gazi olarak dönmüştür bu karakter. Karakterimiz saygılı ve kibar birisi.

Chad Michael Murray – Jack Thompson

agent-carter-jack-thompson
SRR’nin deneyimli ajanlarından biri olduğu için havalı ve sorguda zanlılara attığı dayaklarla ünlü.

Shea Whigham – Roger Dooley

agent-carter-roger-dooley
Howard’ı yakalanmaya çalışan ajanların başında geliyor ve bu görevde en yetkili kişilerden biri olan bu karakter aynı zamandaCarter’ın şefi.Carter’ı pek önemsemiyor.

Lyndsy Fonseca – Angie Martinelli

agent-carter-angie-martinelli

Garson olan bu karakter bilinmeyen bir şekilde Peggy ile arkadaş olmaya çalışıyor fakat Carter bu işe pek sıcak bakmıyor.

Agent Carter Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *