Liste Film

  Agents of SHIELD Konusu ve Karakterleri

  20.05.2016
  1.638

  Agents of SHIELD Konusu ve Karakterleri isimli yabancı dizi tanıtımımıza YORUM yapabilirsiniz. Amerikan ABC kanalında 2013 yılında izleyiciyle buluşan dizi Marvel evreninde geçmektedir. 1900’lü yıllardan beri çizgi romanlarla kendisini tanıtan Marvel’in, dizi projelerinin ilk adımı olan dizi, sanıldığının aksine özel yetenekleri olmayan SHIELD adlı grubu anlatmaktadır.

  Agents of SHIELD Konusu
  Dizinin yönetmen koltuğunda Joss Whedon oturmaktadır ve yönetmen bu dizi ile başarılı bir imaj çizmektedir. Çekimleri Los Angeles’da yapılan dizi, IMDb sitesinden 7,5 puan almıştır. 3 Sezon ve 54 bölümü yayınlanmış dizinin yapımcılığını ise ünlü yapımcılar Jeffrey Bell ve Jeph Loeb yapmaktadır.

  Agents of SHIELD Tanıtım
  Joss Whedon, Maurissa Tancharoen ve Jed Whedon tarafından yazılan Agents of SHIELD, 2013 yılında izleyiciyle buluştu. Halen Marvel Cinematic Universe stüdyolarında çekimleri devam etmektedir.

  Agents of SHIELD Konusu:

  Avengers filminde ölümüne şahit olduğumuz Ajan Coulson, doğaüstü olaylara ve tehditlere karşı dünyayı kurtarmak için Müdür Nick Fury’nin kendisine tanıdığı ayrıcalık ile bir ekip kurar. Ayrıca Müdür Nick Fury, ekibin çalışmalarına yardımcı olması için SHIELD ekibine bir de uçak tahsis eder. Başlangıçta Ajan Coulson ve onun dışında 4 ajandan oluşan ekip, Skype isimli bir hackerın da aralarına katılmasıyla son halini alıyor. Ekip süper güçleri olmayan ama hepsi de birbirinden yetenekli üyelerden oluşuyor.

  Agents of SHIELD Hakkında
  Arkadaşlık, aşk, suç gibi konuları işleyen Agents of SHIELD, klasik konuları bilim-kurgu ve fantastik öğelerle başarıyla harmanlıyor. İyi bir ekip olmanın bazen süper kahraman olmaktan daha önemli olduğunu, güzel bir kurguyla anlatıyor.

  Agents of SHIELD Karakterleri:

  Ajan Phil Coulson:

  Phil Coulson Agents of SHIELD

  Ölümden dönen Ajan Coulson, iyileştikten sonra müdürü Nick Fury tarafından tatile gönderilir. Tatilden döndükten sonra ise yıllardır kendisine büyük bir fedakarlık ve çalışkanlıkla hizmet ettiği Nick tarafından, kendi özel ekibini kurma yetkisiyle ödüllendirilir.

  Ajan Melinda May:

  Melinda May Agents of SHIELD

  Yakın dövüşte inanılmaz yetenekli ajan, ekibin pilotluğunu yapmaktadır. Kökenleri Asya’ya dayanan Melinda, doğu sporlarında başarılı ve büyük bir silah uzmanı. Ajanlar eğitim süreleri boyunca Melinda’nın tecrübeleri üzerine eğitildikleri için gözde bir isim. Süvari lakabıyla tanınan karakterimiz birçok ölüme tanıklık etmiş ve bu sebeple ekibe katılırken artık sadece pilotluk yapmak istediğini vurguluyor.

  Ajan Grant Ward:

  Grant Ward Agents of SHIELD

  Yakın dövüş ve silah becerilerinde uzman olan Ward, bu yeteneklerine karşı bir asosyal. Ekip çalışmasından uzak durmaya çalışan ve bireysel çalışmaya yönelen karakterimiz; gizli operasyonlarda da uzmanlaşmış. Ekip lideri Colulson’ın yaptıklarına hayran ve Melinda’ya ilgi duyuyor.

  Ajan Leo Fitz:

  Leo Fitz Agents of SHIELD

  İngiliz asıllı bilim adamı Leo, yetenekli bir mühendis. Silah teknolojilerindeki uzmanlığını ekibin işlerini kolaylaştıracak buluşlarda kullanan Fitz; maceradan uzak bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Ajan Simmons’a ilgi duyuyor ve ilerleyen zamanlarda duygularına karşılık bulmayı umuyor.

  Ajan Jemma Simmons:

  Jemma Simmons Agents of SHIELD

  İngiliz asıllı bir biyoloji uzmanı olan Jemma, maceradan uzak ve kendisini bilime adamış bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Konuşmayı seven ve çalıştığı kadar konuşan karakter, Ajan Fitz’e ilgi duyuyor fakat bunu dile getiremiyor.

  Skye:

  Skye Agents of SHIELD

  The Rising Tide isimli hacker grubunun üyesiyken, Coulson ile tanışan Skye daha sonra SHIELD ekibi için çalışmaya başlıyor. Anne ve babası olmadan büyüyen karakterimiz, sıcakkanlı olmasının yanında; alıngan biri olarak tanınıyor. Coulson, dizide soyadı geçmeyen Skye’ın ailesini bulabilmesi için ilerleyen zamanlarda ekibin tüm kaynaklarını kullanacak gibi duruyor.

  Agents of SHIELD Detay:

  Oyuncular: Clark Gregg, Ming-Na Wen, Brett Dalton, Chloe Bennet, Iain De Caestecker, Elizabeth Henstridge ve Nick Blood
  Başlangıç: 2013
  Ülke: ABD
  Kanal: ABC
  IMDb:7,5

  Agents of SHIELD Fragmanı:

  Agents of SHIELD Konusu ve Karakterleri yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM