Connect with us

Hayatın Ta Kendisi Olan Aldatma Filmleri

Film Listeleri

Hayatın Ta Kendisi Olan Aldatma Filmleri

Aldatma Filmleri Kimsenin hayatta karşılaşmak istemeyeceği sayılı davranışlardandır aldatılmak. Aldatılmak denince akla ilk olarak aşk gelse de bir tek bununla sınırlı değildir. Aldatılan ve aldatan arasındaki fark ince bir çizgidir aslında. Birisi kendine saygı duyar, diğeri ise duymaz. Sık yüzleşilen bu duygu filmlere de konu olmuştur. Özellikle aşk teması işlendiğinde seyircilerin kendilerinden bir parça bulmamaları imkânsız gibi bir şeydir. Başka hayatlara girip onların aldatma öykülerine tanık olmak için listemizi inceleyebilirsiniz. Aldatma ve Aldatılma temalı 30 sinema filmine yer verdiğimiz listemize YORUM yapabilirsiniz.

İçindekiler

Aldatma Filmleri

30. We’ll Never Have Paris – Aşk Vizesi – 2014 – IMDb: 4.6


Yönetmen: Simon Helberg, Jocelyn Towne
Senarist: Simon Helberg
Quinn ve Devon birliktedirler. Bir çiçekçide çalışan Quinn Devon’a evlilik teklifi etmeye karar vermiştir. Fakat bu sırada birlikte çalıştığı Kelsey’in de kendisine aşık olduğunun farkına varmıştır. Bundan sonra kararında bir tereddütte düşen Quinn ilişkisine biraz ara vermek ister ve Kelsey ile birlikte olur. Fakat içi rahat etmeyen Quinn Devon’a olan biten her şeyi anlatır ve Devon da sinirlenip İnternet den konuştuğu bir çocukla Fransa’ya tatile gidecektir.

29. Intersection – 1994 – IMDb: 5.2

Intersection
Yönetmen: Mark Rydell
Senarist: David Rayfiel , Marshall Brickman
Vincent’ın 16 yılldır süren bir evliliği vardır. İş hayatında başarılı ama özel hayatında başarısız olan Vincent bir mimardır. Çok güzel bir eşe sahip olan Vincent aynı zamanda bir o kadarda soğuk bir eşe sahiptir. Olivia ile tanıştıktan sonra her şeye tekrar başlamaya umutlanan Vincent bir araba kazansında hafızasını kaybeder ve bir süre sonra kendini 13 yaşındaki kızının ve geçmişi arasında parçalanmış halinde bulur.

28. Caprice – Acemi Çapkın – 2015 – IMDb: 5.8

Caprice
Yönetmen: Emmanuel Mouret
Senarist: Emmanuel Mouret
Clement utangaç bir gençtir. Hayranı olduğu Alicia ile mucize eseri birlikte olmaya başlar. Alicia bir aktristir. Bu birliktelik utangaç gencin hayallerinin ötesindedir. Bir gün Alicia’nın oyunlarında Clement genç ve güzel olan Caprice’e gönlünü kaptırmıştır. Daha henüz çapkınlığı beceremez. Ama Caprice’e olan ilgisi her şeyi değiştirecektir ve işler kontrolünden çıkacaktır.

27. Indecent Proposal – Ahlaksız Teklif – 1993 – IMDb:5.8

Indecent Proposa
Yönetmen: Adrian Lyne
Senarist: Jack Engelhard , Amy Holden Jones
Birbirilerine çok aşık çift evlenir. Bu çiftin ayrı ayrı iyi işleri vardır. Hayallerindeki evleri inşa edebilmek için kredi çekerler ama bir anda ekonomik açıdan tepetaklak hale gelirler. Şanslarını son bir kez de kumarda denemek istedikleri için Las Vegas’a giderler. Burada da kaybeden çift umutlarını kaybetmişken bir milyoner yanlarına gelerek kadına eğer onunla bir gece geçirirse 1 milyon dolar verebileceğini söyler. Sonunda bunu kabul eden çiftin evlilikleri de sarsılacaktır.

26. The Other Woman – Öteki Kadın – 2014 – IMDb: 6,0


Yönetmen: Nick Cassavetes
Senarist: Melissa Stack
Mutlu bir evliliği olduğuna inanan Kate King Mark ile birlikte sakin bir hayat sürmektedir. Avukatlık yapan Carly’de Mark ile birlikte güzel bir ilişkisi olduğuna inanmaktadır. Ama bir gün Carly, Kate ile Mark’ı basar. İki şoka dönen kadın sonunda arkadaş olurlar ve Mark’a karşı intikam planları yaparlar ve bu macera bu filmde anlatılmaktadır.

25. Chloe – Büyük Hata – 2009 – IMDb: 6.3


Yönetmen: Atom Egoyan
Senarist: Erin Cressida Wilson, Anne Fontaine
Bir doktor olan Catherine(Julianne Moore) ve bir profesör olan David(Liam Neeson) uyumlu ve güzel bir çift gibi görünmektedir. Şehir dışına çıkmış olan David’ in döndüğü zaman oğlunun sürpriz doğum günü partisini kaçırması karısının aklına şüphe sokmuş ve plan yapmasına neden olmuştur. Catherine Chole(Amanda Syfried) adında bir eskort kız tutarak, kızın David’e yakınlaşmasını istemiştir fakat her şey Catherine’nin planı doğrultusunda gitmemiştir.

24. My Best Friend’s Wedding – En İyi Arkadaşım Evleniyor – 1997 – IMDb: 6.3

My Best Friend’s Wedding
Yönetmen: P.J. Hogan
Senarist: Ronald Bass
Eğer uzun bir süre kimseyle evlenemezlerse birbirilerine, evleneceklerine dair söz vermiş olan Julianne Poter ve Michael’ın hikayesini anlatan bu filmde Michael’in Kimberly adındaki bir kızla evlenmeye karar vermesiyle birlikte bu anlaşma bozulur ve ona içten içe aşık olan Julianne bu evliliği bozmaya karar verir. Düğüne 4 gün kalmıştır ve Julianne bu çifti ayırmak için elinden geleni yapacaktır.

23. We Don’t Live Here Anymore – Aşk Artık Burada Oturmuyor – 2004 – IMDb: 6.4

We Don’t Live Here Anymore
Yönetmen: John Curran
Senarist: Andre Dubus , Larry Gross
Linden ve Evans aileleri komşudur. Orta yaşlarının başında olan Evans ailesinin evliliklerinin tüm heyecanı sönmüş ve eskisi gibi değildir. Hank bir yazardır ve bütün ilgisi kitaplarındadır artık. Edith ise evliliğinin kaçan heyecanını komşusuyla gidermektedir. Ancak bu Jack için pahalıya patlayacaktır. Jack’in karısı Terry olanları öğrendiğinde sessiz kalmayı seçmez ve kocasını aynı şekilde cezalandırır. Ve Hank ile bir ilişki yaşamaya başlar bundan sonrada olaylar gelişmeye başlar.

22. A Perfect Murder – Kusursuz Cinayet – 1998 – IMDb: 6.5

A Perfect Murder
Yönetmen: Andrew Davis
Senarist: Frederick Knott , Patrick Smith Kelly
Zengin bir aileye sahip olan Gwyneth Paltrow başarılı bir iş adamı olan Michael Douglas’la hayatını birleştirmiştir. Ama Emily kocasını bir sanatçı olan Viggo Mortensen ile birlikte aldatmaktadır. Kocasının hiç bir şeyden haberi olmadığını düşünen Emily aslında yanılmaktadır. Kocası her şeyi biliyordur ama haberi yokmuş gibi davranıyordur.

21. The Student And Mr. Henri – 2015 – IMDb:6.6

The Student And Mr. Henri
Yönetmen: Ivan Calbérac
Senarist: Ivan Calbérac, Ivan Calbérac
Ailesinin baskısından uzaklaşmak isteyen Constance kendisine kalacak bir yer aramaktadır. Fakat beş parası olmayan Constance bir gün bir ev sahbinin kendisine yapmış olduğu teklifi kabul ederek kendisine teklif yapmış olan Henri’nin evinde ücretsiz kalabileceğini öğrenmiştir. Teklif ise Henri’nin oğlu Paul ve nişanlısı Valerie’nin arasını bozmasıdır. Constance bu teklifi kabul eder ve olaylar gelişir.

20. This Is Where I Leave You – Yedi Dayanılmaz Gün – 2014 – IMDb:6.6

This Is Where I Leave You
Yönetmen: Shawn Levy
Senarist: Jonathan Tropper , Jonathan Tropper
İlişkileri gizli olan bir çift, suçlu biri tarafından şantaja maruz kalmaktadırlar. Film ise ailelerini korumak adına şantajlara göz yummak zorunda kalmaktadırlar. Olaylar en başında Charles’ın Chicago’ya gittiği trende Lucinda ile tanışır. Aralarındaki aşk bir yemekle başlar ve otel odasında son bulacakken otel odasını aniden bir hırsız basar ve hırsız Charles’ı vurur Lucinda’ya ise tecavüz eder. Polise gidemezler ve arkası kesilmeyen şantajlardan bıkan Charles çareyi kiralık katil tutmakta bulur.

19. Last Night – Son Gece – 2010 – IMDb: 6.6


Yönetmen: Massy Tadjedin
Senarist: Massy Tadjedin
Hikaye evli bir çifti konu almaktadır. Evlin çiftin birbirinden ayrı geçirdiği bir gecede her şey değişmeye başlamıştır. Bu gecede kendisinden hoşlanan meslektaşı ile iş yemeğine çıkan ve meslektaşının kendini ayartmasına engel olan evin erkeğinin yanı sıra karısı da eski sevgilisine rastlar.

18. Anna Karenina – 2012 – IMDb: 6.6

Anna Karenina
Yönetmen: Joe Wright
Senarist: Tom Stoppard, Leo Tolstoy
Anna Karenina yüksek bir sosyal mertebeye sahiptir. Bir gün erkek kardeşi Oblonsky evliliğini kurtarmak için yardımını istemesi üzerine Moskova’ya gider. Yolculuk yaptığı sırada Kontes Vronsky’nin oğlu subay Vronsky ile karşılaşır ve aralarında bir elektriklenme oluşmuştur. St. Petersburga döndüğünde subayda peşinden gelir ve bu tutkuyla başlamış olan aşk halk arasında büyük bir skandal yaratmıştır.

17. Unfaithful – Sadakatsız – 2002 – IMDb: 6.7

Unfaithful
Yönetmen: Adrian Lyne
Senarist: Claude Chabrol, Alvin Sargent
Edward ve Connie çiftinin mutlu bir evliliği olduğu görülmektedir fakat her şey böyle devam etmeyecektir. Yağmurlu bir günde Connie taksi durdurma isteği üstüne yere düşmüştür. O anda orada bulunan ve yakışıklı bir kitapçı olan Paul Martel ona yardım eder ve pansuman yapmak için evine davet eder. O günden sonra Connie kitapçıyı unutamaz ve bunun üstüne bir aşk başlar. Edward ise ihanetin intikamını almak adına Paul’u takip eder.

16. Sliding Doors – Rastlantının Böylesi – 1998 – IMDb:6.8

Sliding Doors
Yönetmen: Peter Howitt
Senarist: Peter Howitt
Kader, zamanlama ve muhteşem bir aşk üçgeni arasında geçen bir film olan Sliding Doors zor verilen kararların kurbanı olan insanların, bu insanların yaşadığı rastlantılar ve bu insanların tek düze olan yaşamların olduğu bu dünyada bir kaç saniyelik gecikmenin hayatları nasıl değiştirdiğini gösteriyor.

15. Fatal Attraction – Öldüren Cazibe – 1987 – IMDb: 6.9

Fatal Attraction
Yönetmen: Adrian Lyne
Senarist: James Dearden, James Dearden
Tek gecelik bir ilişki yaşamaya kalkışan Dan Gallagher bir avukattır. Bu sırada kızı ve karısı şehir dışındadır. Ancak hiç bir şey Dan’ın düşündüğü gibi olmayacaktır. Kısa bir ilişki sürdürüp bitirmek isteyen Dan bu ilişkinin ona nelere mal olacağını bilmiyordur. İlişkiyi yaşadığı Alex Forrest ilişkiyi bitirmemek için çileden çıkıp Dan’ın ailesine şiddete varan davranışlar göstermektedir. Film ihanetin korkunç sonuçlarını anlatmaktadır.

14. The Diary Of a Teenage Girl – Bir Genç Kızın Gizli Defteri – 2015 – IMDb: 6.9

The Diary Of a Teenage Girl
Yönetmen: Marielle Heller
Senarist: Phoebe Gloeckner, Marielle Heller
15 yaşında olan Minnie kendisi için sesli bir günlük tutmaktadır. Ergenliğe girmesiyle beraberinde kendisini cinsel arzularına kaptıran Minnie bakireliğini kaybetmeye çalışıyordur. Çok çekici ve güzel bir kız olmayan Minnie bir süre sonra bir erkek arkadaş edinir. Ama her şey istediği gibi gitmez ve annesinin erkek arkadaşıyla bir ilişkisinin olduğunu öğrenince hayatı çok daha farklı bir yola dönecektir.

13. I am Love – Benim Adım Aşk – 2009 – IMDb: 7,0

I am Love
Yönetmen: Luca Guadagnino
Senarist: Barbara Alberti, Ivan Cotroneo
İtalya’nın Milan şehrinde yaşayan ve şehrin ileri gelenlerden olan Recchi ailesi için her şey, Tancredi ve oğlunun şirketin hisselerini bölüşme kararıyla başlamıştır. Tancredi’nin eşi ve oğulları olan Eduardo’nun annesi olan Emma’nın hayatı bu yüzden değişmeye başlamıştır. İtalya’ya daha henüz yeni uyum sağlamaya başlamış olan Emma’nın düzeni Antonio’ya aşık olmasıyla birlikte bozulur. Bununla birlikte tüm ailenin düzeni bozulur.

12. Vicky Cristina Barcelona – Barselona, Barselona – IMDb: 7.2

Vicky Cristina Barcelona
Yönetmen: Woody Allen
Senarist: Woody Allen
Amerikalı olan Vicky ve Cristina İspanya’da bir yaz geçirmek istemeleri üzerine yakışıklı bir sanatçı ve onun dengesiz olan eski eşiyle tanışırlar. Vicky evlenecek olan muhafazakâr bir kadındır. Cristina ise tam tersi olan özgür ruhlu bir kadındır. Bu yaz içerisinde kaderleri kesişen bu üç kişinin aşk çıkmazı anlatılmaktadır.

11. Closer – Daha Yaklaş – 2004 – IMDb: 7.3

Closer
Yönetmen: Mike Nichols
Senarist: Patrick Marber, Patrick Marber
Ölüm ilanları yazarak para kazanan fakat yazar olmayı isteyen bir gazeteci olan Dan bir kaza sonucu Alice ile tanışır ve genç adamın ilham perisi olur. Hayallerine ulaşmasına az kalmış olan Dan kitabının kapak fotoğrafı için fotoğrafçıya gider ve oradaki fotoğrafçı olan Anna’ya aşık olur. Anna Dan’a karşılık vermez ve Dan sayesinde tanıştığı Larry ile evlenir. Fakat Anna ve Dan birbirlerinden etkilenmesi yasak bir ilişkinin başlamasına neden olur. Bu ilişki bu dörtlünün hayatını mahveder.

10. Eyes Wide Shut – Gözü Tamamen Kapalı – 1999 – IMDb: 7.3


Yönetmen: Stanley Kubrick
Senarist: Stanley Kubrick, Frederic Raphael
Doktor Bill Harford eşinin o güne kadar gizlemiş olduğu cinsel arzularının ortaya çıkmasıyla birlikte, doktor hayatında korku, şüphe ve cinsel keşiflerin olduğu yeni bir sayfa açar. Doktorun katıldığı bir partide yaşadığı uzun ve macera dolu dakikalardan oluşan ve kabusa dönüşen bir gece anlatılır. Psikanalist Arthur Schnitzler’in romanından uyarlanmıştır.

9. Revolutionary Road – Hayallerin Peşinde – 2008 – IMDb: 7.3

Revolutionary Road
Yönetmen: Sam Mendes
Senarist: Justin Haythe , Richard Yates
Karı koca olan Frank ve April birbirilerinden uzaklaşır ve yeni bir şeyler denemeye kalkarlar. Farklı insanların arasına girerek evliliklerini kurtarmaya çalışan bu çift bu yolla başarılı olamaz ve sonuç olarak birbirilerini aldatmaya karar verirler. Richard Yates’in Aynı adlı kitabından uyarlanmıştır.

8. An Education – Aşk Dersi – 2009 – IMDb:7.3

An Education
Yönetmen: Lone Scherfig
Senarist: Lynn Barber , Nick Hornby
Zeki ve alımlı bir kız olan Jenny daha 16 yaşındadır. Yağmurlu bir Londra sabahında bu ergenlikte olan kızın tüm düşünceleri 30lu yaşlarında olan David’in gelmesiyle değişir. Oxford’da okuma hakkı kazanan Jenny’nin yakışıklı ve karizmatik olan David’in teklifi ile kafası karıştırmıştır ve bu aşkın seyri ne yönde gideceği bilinmemektedir.

7. Legends of the Falls – İhtiras Rüzgarları – 1994 – IMDb: 7.5

Legends of the Falls
Yönetmen: Edward Zwick
Senarist: Susan Shilliday, William D. Wittliff
Albay William Ludlow bir savaş gazisidir. Hepsi erkek olan üç çocuğunu anneleri olmadan büyütmüştür. İçlerinden birinin nişanlısı olan Sussanah şehirden kırsala gelmiş bir kızdır. Aile içerisindeki tüm havayı değiştirmiştir fakat 1. Dünya Savaşı’nın ayak sesleri duyulmaktadır.

6. Little Children – Tutku Oyunları – 2006 – IMDb: 7.6

Little Children
Yönetmen: Todd Field
Senarist: Todd Field, Tom Perrotta
Tod karısı Kathy ile birlikte çokta uyumlu olmayan bir evliliğe sahiptir. Todd karısından göremediği ilgiyi etrafındaki kadınlardan görmeye başlar. Mahallede oturan tüm kadınların kendisinden çekinmektedir. Ama kendine güvenen bir kadın olan Sarah onunla tanışırken ondan çekinmez. Sarah’ında Tod gibi kötü bir evliliği vardır. Aralarında bir ilişki doğmasıyla birlikte bu ilişkiyi eşlerinden saklamaya çalışan Sarah ve Tod birde mahalleye geri dönen çocuk tacizcisi Ronnie’den çocuklarını korumaları gerekmektedir.

5. Match Point – Maç Sayısı – 2005 – IMDb: 7.7

Match Point
Yönetmen: Woody Allen
Senarist: Woody Allen
Hayatı boyunca yanında olan şansı yüzünden kıskanılan ve Match Point’te yaşayan Chris bir tenisçidir. En yakın arkadaşı olan Tom’un kız kardeşiyle evlenmeye karar veren Chris büyük bir servetin ortasına düşmüştür fakat bir gün Tom’un nişanlısıyla tanışır ve hayatı bir daha eskisi gibi olmaz. Tom’un nişanlısına hayran kalan Chris bir süre sonra hayranlıktan tutkuya dönüşmüş olan bu duyguları yüzünden bir seçim yapmak zorunda kalır.

4. – Aşk Mevsimi – 1967 – IMDb: 8,0

Yönetmen: Mike Nichols
Senarist: Calder Willingham, Buck Henry
Daha üniversiteden yeni mezun olmuş olan Benjamin ailesinin her zaman yanında olmasına rağmen kendisini büyük bir boşlukta hisseder. Çevresinin yönlendirmelerine karşı çıkan Benjamin bir gün kız arkadaşı olan Elena’nın annesi ile tanışır. Kısa sürede bu kadına duyduğu duygular etkileşime geçmesine sağlamıştır. Hayatındaki boşluğu bu kadın sayesinde doldurmaya çalışması anlatılmaktadır.

3. Bin Jip – Boş Ev – 2004 – IMDb: 8.1

Bin Jip
Yönetmen: Ki-duk Kim
Senarist: Ki-duk Kim
Filmin hikâyesi genç bir adamın tatildeki insanların evlerine giderek onların yokluğunda evlerinde yaşamasını konu alır. Girdiği evlerde yaşamını sürdüren bu delikanlı aynı zamanda o evin tamiratlarını yapar. Bir gün bir evi boş sanıp içeri girer ve içeride gördüğü güzel kadına aşık olur. Kadın mutsuzdur ve kocasından şiddet görmektedir bu yüzden de delikanlıya oda aşık olur. Hiç konuşmasalar da aralarında tutkulu bir aşk başlayacaktır.

2. In The Mood For Love – Aşk Zamanı – 2000 – IMDb:8.1

In The Mood For Love
Yönetmen: Kar-Wai Wong
Senarist: Kar-Wai Wong
Bir gazete editörü olan Chow Mo-Wan, eşi ile birlikte oturdukları yerden küçük bir apartmana taşınır. Oturdukları apartmanda Chow Mo-Wan’ın alımlı sekreteri olan Su Li-zhen eşiyle birlikte bu apartmanda yaşamaktadır. Eşleri dışarıdayken komşuluk ilişkilerini geliştiren ve çok yakın iki arkadaş olan Chow ve Li-zhen eşlerinin kendilerini aldattıklarını düşünmeye başlarlar.

1. American Beauty – Amerikan Güzeli – 1999 – IMDb:8.4


Yönetmen: Sam Mendes
Senarist: Alan Ball
Lester karısıyla ve kızıyla iletişim sorunu yaşayan bir babadır. Hayatında sorunlar üst üste gelmeye başlamıştır. Çalıştığı iş yerinde patronu onu işten çıkarmaya çalışmaktadır. Bununla birlikte karısı onunla ilgilenmemeye başlamıştır. Bunlar yetmezmiş gibi ergen bir çocuk olan kızı da ondan nefret etmektedir. Lester’ın hayatı kızının amigo gösterisinde kızının en yakın arkadaşı Angela’yla tanışmasıyla değişir. Bu sırada asıl olay karısı tarafından gerçekleşmektedir. Caroline hep hayalini kurduğu emlak şirketinin sahibi olan Buddy ile tanıştığında cinsel dürtülerine sahip çıkamadığı için hayatı değişir.

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top