American Honey Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Genç bir kızın aşk ve sosyal yaşamını konu alan drama türündeki bir yapıt olan American Honey, ilk gösterim tarihi olan 15 Mayıs 2016’da karşımıza çıktı. Yönetmen ve senaristliğini Andrea Arnold’ın üstlendiği filmde başroller Sasha Lane ve Shia LaBeouf; Star ve Jake adlı karakterleri canlandırıyor. No 73, Fish Tank ve Red Road isimli filmleriyle de tanınan Oscar ödüllü yönetmen Andrea Arnold’ın yapıtı, şimdiden Baja Uluslararası Film Festivali ve Atlanta Sinema Yazarları Derneği tarafından ödüllendirilmiş durumda.

American Honey Konusu:

Star; hayattan bıkmış, dalga geçilen ve toplumda sürekli ezilerek bakılan bir genç kızdır. Yaşadığı varoş mahallesi de bunun sebeplerinden biridir. Hayatının böyle oluşu onu ruhsal bunalımlara sokmuş ve zor zamanlar geçirmesine sebep olmuştur. Ta ki bir gün Jake ile yoları kesişene kadar. Jake, bir grup arkadaşıyla birlikte yaşayan bir gençtir. Yaşamını magazin dergisi satarak geçirir. Star’ı ilk gördüğü andan itibaren ondan oldukça etkilenmiştir. Star içinde karşılıklıdır bu duygular. Tanışmalarının ardından Jake, Star’ı magazin dergisi satmak için ikna eder ve birlikte çalışmaya başlarlar. Gün geçtikçe büyüyen aşkları ile birbirlerine olan sevgileri artar. Bununla birlikte önlerinde aşmaları gereken zorluklar onları beklemektedir.

Jake ve Star’ın, birbirlerine karşı olan bu aşkları her zorluğun üstesinden gelmede o kadar da başarılı olamayacak. Ve her şey Star’ın Jake’in annesiyle olan ilk tanışmalarında başlayacaktır. Jake’in annesi Star’dan hoşlanmayarak onu küçük düşürecektir. Buna üzülen ve gururu kırılan Star ise çareyi kaçmakta bulacaktır.

American Honey Karakterleri:

Sasha Lane (Star): Filmimizdeki başrol karakterimiz. Yaşadığı mahalle ve toplumda hor görülerek bunalımlara itilen ve hayattan hiçbir beklentisi olmayan bir genç kız.

Shia LaBeouf (Jake): Star’a büyük bir aşk ve sevgi besleyen erkek arkadaşı. Star ile ilişkileri toplum tarafından hoş görülmemektedir.

American Honey Teknik Bilgiler:

Yönetmen: Andrea Arnold
Oyuncular: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough
Vizyona Giriş Tarihi: 14 Ekim 2016
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Dağıtıcı: Universal Pictures
Yapımcı: Thomas Benski, Lars Knudsen
Tür: Biyografi, drama
Süre: 163 dakika

American Honey Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *