American Horror Story Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Gerilim dizilerinde dünyada her zaman ilk sırada yer alan Amerika Birleşik Devletleri, “American Horror Story” dizisi ile bir kez daha bunun doğruluğunu kanıtlamış ve kanıtlamaya da devam etmektedir. Şu an 6. sezonu her hafta yayınlanan dizinin 2017 için de daha şimdiden 7. sezonu çekeceği haberi verilmiştir. Sıradışı ve gizemli konularının yanı sıra deneyimli ve başarılı oyuncuları açısından da dikkatleri üzerine çeken American Horror Story, her sezonda olduğu gibi 6. sezonda da çoğunlukla aynı oyuncular fakat farklı konulardan oluşması ile ilginç diziler arasına girmeyi başarmıştır. American Horror Story konusu her sezon farklı bir hikayeden oluşmaktadır.

american-horror-story-konusu
1. sezon mekan olarak yalnızca bir evde geçmekteydi. Bu evde ya da evin yakınında ölenler öbür dünyaya gitmemekte, yeniden dirilmekteydi. Evin sırrı da dizinin ilerleyen bölümlerinde açığa çıktı. 2. sezonda mekan olarak akıl hastanesi seçilmişti. Buradaki hasta ve rahibelerin hayat hikayeleri ve gerçek yüzleri dizinin ilerlemesiyle ortaya çıktı. 3. sezon bir grup genç cadı ve onlara yol gösteren mentorunun hikayesini anlatıyordu. 4. sezon ise tuhaf yapıdaki insanların kendilerini gösteri yaparak sergiledikleri “ucube gösterisi” şeklindeydi. Burada hem o insanlar hem de onları biraraya getiren başlarındaki kişinin geçmişinde yaşadığı olaylar izleyicileri ekrana kilitledi.
American Horror Story 4. sezonda da çok tutularak izlendiğinden 5. sezon da hemen çekildi. 5. sezon lanetli bir otelde geçmekteydi. Bu otelde ölenler geri diriliyordu. Ayrıca otelde yaşayan ölümsüz bir vampir çifti vardı ve hem onların hem de otele gelen çeşitli misafirlerin hayat hikayeleri izleyenleri dehşete düşürdü. American Horror Story konusu itibariyle her ne kadar tuhaf olsa da herkesin karanlık tarafından bir şeyler bulabilmesi nedeniyle aslında bize çok yakın gelen bir dizidir.

american-horror-story
5. sezonun da sonlanmasının ardından 6. sezonu merakla bekleyen dizinin fanları her zaman olduğu gibi bu sezonda da hayal kırıklığına uğramadı. 6. sezonda Kuzey Carolina’da yer alan Roanoke’taki bir cadı topluluğunun orada yaşayan bir aileye yaptıkları konu edilmektedir. Dizinin 6. sezonu da korku, gizem ve gerilim açısından izleyiciyi oldukça tatmin etmeyi başarmıştır. 2011 yılında 1. sezonunun yayınlanmasından bu yana American Horror Story konusu ve oyuncularından dolayı her sezon aldığı yüksek IMDB puanları ile de dikkat çekmektedir. 60 dakikalık süren bölümleri ile izleyiciyi süre açısından da tatmin eden dizi, daha uzun yıllar çekileceğe benzemektedir.

American Horror Story Oyuncuları:

american-horror-story-oyunculari

Connie Britton, Dylan McDermott, Evan Peters, Taissa Farmiga, Denis O’Hare, Jessica Lange, Zachary Quinto, Joseph Fiennes, Sarah Paulson ve Lily Rabe

American Horror Story Ödülleri:

Primetime Emmy Mini Dizi / TV Filmi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü

American Horror Story Teknik Detay:

Tür: Korku, Bilim kurgu, Gerilim ve Antoloji
Başlangıç: 5 Ekim 2011
Bitiş: Devam
Ülke: ABD
Kanal: FX
IMDB: 8.2
Süre: 40-75 Dakika Arası

American Horror Story Fragmanı:

A comment on "American Horror Story Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımları"

  1. dilek says:

    Bu dizi cok guzel turkiyedede yeniden baslasin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *