En İyi Angelina Jolie Filmleri Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Angelina Jolie, yıllar geçse de yaşlanmayan, adeta bir şarap misali güzelleşen, güzelliği kadar oyunculuğu ve yer aldığı başarılı yapıtlarda da dikkat çeken yıldızın, hali hazırda sitemizde filmlerine ait bir liste yoktu. Genel olarak Angelina Jolie filmlerine baktığımıza sadece kendisini başrolde görmeyiz, illa vardır bir partneri ve o da en az güzel yıldız kadar dikkat çeker. Lakin bu listemizin ismi Angelina Jolie Filmleri olacağı için, burada genellikle sıralamayı Angelina Jolie’nin ön planda olduğu filmlere göre yapacağız. 4 Haziran 1975 doğumlu olan, yaşını hiç göstermeyen, altı çocuğa annelik yapan ve yakışıklı oyuncu Brad Pitt’in eski eşi olan Angelina Jolie günümüze kadar birçok ödül almıştır. Aldığı tüm ödülleri sayfalara sığdıramayacağımız için aldığı Oscar’lar ve Altın Küre’ler dersek, 2000 yılında, en iyi yardımcı oyuncu ödülünü, “Girl, Interrupted” filminde Lisa rolü ile alarak ilk Oscar’ını evine götürmüştür. Aldığı Altın Küre Ödülleri ise; yine aynı filmden en iyi yardımcı oyuncu olarak 2000’de, daha önce Gia filmiyle 1999 yılında Gia rolünde en iyi TV filmi oyuncusu ödülü almıştır. Neyse çok uzatmadan IMDB puanlarına göre sıralanmış en iyi Angelina Jolie filmleri listemize geçelim.

Table of Contents

Angelina Jolie Filmleri

 

25. In the Land of Blood and Honey – Kan ve Aşk – 2011 – IMDB :4,4 (Angelina Jolie Yönetmen Koltuğunda)


Yakın tarihe, Bosna Savaşı’na gidiyoruz buradaki filmimizde. Sırplar için savaşan amansız bir asker olan Danijel’in yolları ismi Ajla olan bir kız ile kesişir ve bu kızda kendisinin Boşnak kampında bir esirdir. Birbirleri ile tanıştıktan sonra ikisinin de hayatı gerçekten çok değişecektir.

24. Lara Croft Tomb Raider : The Cradle of Life – Lara Croft Tomb Raider : Yaşamın Kaynağı – 2003 -IMDB:5,5


Serinin ikinci filmi olan ve bilgisayar oyunundan uyarlanan bu filmde Lara Croft’u Angelina Jolie’nin oynaması kesinlikle filme mükemmel bir hava katıyor, herkese tavsiyemiz.

23. Alexander – Büyük İskender – 2004 – IMDB: 5,5


Dönemin bilinen Dünyası’nın büyük bir kısmını fetheden ve büyük bir İmparator olarak bilinen Büyük İskender’in, Colin Farrell’ın oyunculuğu ile birleşimi, muhteşem bir başyapıt.

22. Playing God – Tanrıyı Oynamak – 1997 – IMDB :5,6


Aşırı dozda uyuşturucu madde alıp ameliyata giren ve daha sonra doktorluk rütbesi elinden alınıp işinden olan Eugene Sands’in hayatı Raymond Blossom ile tanıştığında hayatı eskisinden çok farklı bir hale gelir. Artık Eugene mafya’nın yeni özel doktoru olmuş ve kendini birdenbire yeraltı dünyasının içinde bulmuştur. Eugene istemeden Raymond’un sevgilisi ile yakınlaşır ve aşık olur. Bununla beraber hayatı daha büyük bir çıkmaza girer.

21. Original Sin – Günahkar – 2001 – IMDB :5,7


Güzelliği ile dikkat çeken bir kadın, Antonio Vargas isimli bir adamı baştan çıkarır ve onu birkaç dolandırıcılık olayının tam ortasına sokar. Antonio, kendini birden bire asla geriye dönemeyeceği kadar batmış bir halde bulur. Sırf aşkı için bu oyuna devam etmek isteyen Antonio, bir süre sonra bu kadının aşkının da bir dolandırıcılık olduğunu anlayacak ve ondan intikam almak için kendini bir savaşın ortasına atacaktır.

20. Lara Croft Tomb Raider – Lara Croft Tomb Raider – 2001 -IMDB :5,7


Bir oyundan beyazperdeye uyarlanan serinin ilk filmi. Kadim bir gücü iyileştirmesi gereken Lara Croft bakalım başarılı olabilecek mi?

19. Life or Something Like It – Hayatın Hakkını Ver – 2002 – IMDB :5,8


Bir sabah showu olan That’s Seattle Life’ın sunucusu olan Lanie, başarılı dönemin örnek bir iş kadınıdır. Kariyerinin her aşamasını ayrıntılı bir biçimde planlayan ve bu şekilde yükselen Lanie, en kısa zamanda bir dünya starı olmayı hedeflemektedir ve uluslararası bir medya şirketi ile anlaşma yapmıştır. Bir gün sokak röportajı yaparken tanışacağı ve sokaklarda yatan evsiz bir adam hayatını değiştirir. Adam ona her gün yaptığı bu uğraşın anlamsız olduğunu ve bir gün öleceğini hatırlatır ve Lanie planlarını yenilemesi gerektiğini düşünür.

18. Pushing Tin – Pushing Tin – 1999 – IMDB :6,0


ABD’nin güzel şehri New York’un havalimanında trafik görevlisi olarak çalışan Vicky ve Nick’in hayatını anlatan mükemmel drama filmi. Angelina Jolie, Cate Blanchett gibi büyük yıldızların oynadığı bu mükemmel film kesinlikle herkese tavsiyemiz.

17. The Tourist – Turist – 2010 – IMDB :6,0


İtalya’yı gezme amacıyla gelen kalbi kırık bir turist olan Frank, burada hayatını değiştirecek Elise isimli bir kadınla tanışır. Johnny Depp ve Angelina Jolie’nin başrolleri paylaştığı mükemmel romantik film herkese tavsiyemiz.

16. Foxfire – Foxfire – 1996 – IMDB :6,1


Öğretmenleri tarafından cinsel tacize uğradıktan sonra istemeden dahi olsa birbirleriyle yakınlaşan beş genç öğrencinin mükemmel draması. Tacize uğradıktan sonra birlik olan öğrenciler daha sonra öğretmenlerini yenmek ve bir daha bu işin kimsenin başına gelmemesi için bir araya geliyorlar. Gerçekten izlemeye değer güzel ve bir o kadar da izlerken sinirlerinizi bozacak bir film.

15. Sky Captain and the World of Tomorrow – Sky Captain ve Yarının Dünyası – 2004 – IMDB : 6,1


Genç ve güzel olan gazeteci Polly Perkins, ortadan kaybolan bilim adamlarına ne olduğu konusunda bir sorgu peşindeyken, Sky Captain olarak ta bilinen kahraman bir adam New York’u robotların istilasına karşı savunmaya uğraşıyor.

14. Taking Lives – Hayatın Benim – 2004 – IMDB :6,2


Güzelliği ile dikkat çeken bir FBI ajanı olan ajan Scott, çözülemeyen faili meçhul cinayetleri çözmesi ile ünlenmiş bir ajandır. Sıradanlıktan ırak kendi öz yöntemleri ile her dosyayı çözen Scott bir gün bir seri katilin peşine, Montreal Polis Departmanından gelen bir yardım talebiyle düşer. Seri katil, öldürdüğü insanların hayatını çalan, tıpkı onlar gibi yaşayan bir manyaktır. Bakalım güzel polisimiz Illeana Scott bu işi dahi kıvırabilecek mi?

13. Hackers – Hackerlar – 1995 – IMDB :6,2


Genç bir oğlan bir virüs yazılımı yapıyor ve bunun üzerine bazı büyük insanlar onun tutuklanması için Amerikan Gizli Servisine emir veriyor. Ve bu genç çocuğunun on sekiz yaşına gelene kadar bilgisayar kullanmasına izin verilmiyor.

12. Salt – Salt – 2010 – IMDB :6,4


Bir CIA ajanı, kendisini Rus casusu olarak suçlayan bir adamdan kaçmak zorunda. Bakalım bu mükemmel aksiyon nasıl sonuçlanacak?

11. Beyond Borders – Sınırların Ötesinde – 2003 – IMDB :6,5


Angelina Jolie’nin canlandırdığı güzel Sarah, zengin bir İngiliz ailenin oğlu ile evli bir hayat yaşamaktadır. Bir gün bir toplantıya katılır ve bu toplantıda karşılaştığı bir doktora hayran ve aşık olur. Bu doktorun peşinden mülteci kampına bile giden ve yardımseverliği öğrenen kadının hayatı o toplantıdan sonra bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.

10. Gone in 60 Seconds – 60 Saniye – 2000 – IMDB: 6,5


Emekli olmuş bir profesyonel araba hırsızı, ağabeyinin hayatını kurtarmak için New York’ta bir galeriden 50’lerin arabalarını çalmak zorunda. Bakalım başarılı olabilecek mi? Başrolde Nicholas Cage ve Angelina Jolie var.

9. Mr.& Mrs. Smith – Bay ve Bayan Smith – 2005 – IMDB :6,5


Sıkıcı bir evlilik geçiren çiftin ikisi de birbirinin birer kiralık katil olduğunu ve başka şirketlere çalıştığını öğreniyor.

8. The Good Shepherd – Kirli Sırlar – 2006 – IMDB: 6,7


Robert De Niro’nun yönetip oynadığı, başrollerde kendiyle beraber Angelina Jolie ve Matt Damon’un da bulunduğu bu mükemmel film, bir casusun hayatını önümüze seriyor. Kesinlikle sizlere tırnaklarınızı yedirtecek bu film tavsiyemiz.

7. Wanted – Wanted – 2008 – IMDB :6,7


Bir ofis işçisi profesyonel bir katilin oğlu olduğunu öğrenince hayatı değişiyor ve bir süre sonra fark ediyor ki kendisi de bu yeteneklere sahip.

6. The Bone Collector – Kemik Koleksiyoncusu – 1999 – IMDB : 6,7


Manhattan sokaklarında gezen bir seri katil, bırakılan kanıtlar ve bu olayı çözebilecek tek bir dedektif… Kesinlikle mükemmel bir heyecan.

5. A Mighty Heart – Güçlü Bir Yürek – 2007 – IMDB: 6,7


Bir Wall Street Gazetesi Muhabiri olan Daniel, Pakistan’da yaptığı bir görev sırasında terör örgütü tarafından kaçırılır. Bütün hükumetlerin seslerine rağmen öldürülen Daniel’ın eşi Mariane, Pakistan’a gitme ve kocasının intikamını alma amacıyla bir plan yapar. Bu olayın aslında bilinenden çok farklı olduğuna inanan Mariane bakalım şüphelerinde haklı çıkabilecek mi?

4. Maleficent – Malefiz – 2014- IMDB: 7,0


Bir dalda Oscar adaylığı bulunan Angelina Jolie’nin oyunculuk performansına göre aslında birinci sırada tutmamız gereken bu yapıtı kesinlikle kaçırmayın.

3. Playing by Heart – Çarpraz Hayatlar- 1998 – IMDB :7,2


Evliliğinin tam 40. yılında bulunan çiftin hayatında bazı şeyler Paul’un farklı şeyler deneme arzusu yüzünden değişmek zorunda kalır. Keenan ve Joan ise bunların tam tersi olan genç yeni evli bir çifttir. Trent ve Meredith ise biri tiyatro yönetmeni diğeri mimar olan (yani en sıkıcı) çifttir. Ve öykünün en komik çifti ise birbirini gizli gizli aldatan Gracie ve Roger çifti. Gerçekten devasa kadroya sahip olan bu film sizleri inanılmaz güldürecek.

2. Girl, Interrupted – Aklım Karıştı – 1999 – IMDB :7,3

Yüksek dozda alkol alımından sonra hastaneye yetiştirilen Susanna, bir süre sonra kendini psikaytri hastanesinde, kendi isteği ile bulur. Angelina Jolie’ye en iyi yardımcı oyuncu rolünde hayatının ilk Oscar ödülünü kazandıran bu filmi herkese tavsiye ediyoruz.

1. Changeling – Sahtekar – 2008 – IMDB :7,8


Oğlu kaçırılan Christine’in ( Angelina Jolie) oğlu bulunmasıyla beraber hayatı rahata ermiştir. Lakin bir süre sonra kadın bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını anlar ve bütün olayları dönemin Polisi ve Medyasını dışarıda tutarak kendisi çözmek için yola koyulur. Bulduğu her şey onu daha da çıkmaza götüren Christine bakalım cevapları öğrenebilecek mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *