Animasyon Filmleri Listesi – En İyi 15 Film

0/5 Votes: 0
Report

Description

Animasyon filmi sevenlerin zaten izlediği ancak bu türü sevmeseniz dahi  izleyebileceğiniz 15 animasyon filmi ile karşınızdayız.Daha önce 10 tane animasyon yer aldığı bir liste paylaşmıştık.Bu liste de ona alternatif bir liste olacak. Mutlaka izlenmesi gerekli gibi cümlelere yer vermeden eğer izlemediyseniz ve hoşça vakit geçirmek istiyorsanız izleyebileceğiniz birbirinden güzel 15 Animasyon filminin yer aldığı listemiz geçmek istiyorum. (Daha önce yayınlanana Animasyon Filmleri Listesi)

Not:Liste sıralaması kişisel bir sıralamadır.

Animasyon Filmleri

15. Kung Fu Panda (IMDB: 7,6)

Kung Fu Panda
Panda Po, kun fuya yatkın olmayan bir kung fu hayranıdır. Bir kehanet vesilesiyle kung fuda efsanevi beşli ile yan yana dövüşme fırsatı bulur. Ustaları; Shifu, arkadaşları; Kaplan, Turna, Engerek ve Maymun ile bol bol çalışır. Gün geçtikçe Po’nun sakarlığı, onu koruyan bir refleks haline gelmiştir. Po artık Barış Vadisi’ni en kötü düşmanlarına karşı korumakla görevli tek kişidir.

14. Up – Yukarı Bak (IMDB: 8,3)

Up - Yukarı Bak
78 yaşındaki baloncu Carl, yıllardır hayalini kurduğu vahşi doğa macerası aşkıyla yanıp tutuşur. Evine bağladığı binlerce balon sayesinde Güney Amerika’ya doğru yol alır. Fakat 8 yaşındaki Russel’ı yanında götürdüğünden haberi yoktur.

13. Inside Out – Ters Yüz (IMDB: 8,3)

Inside Out - Ters Yüz (1) (1)
Babasının işi yüzünden farklı bir yere taşınmak zorunda kalan Riley, yeni çevresine uyum sağlamakta zorlanmaktadır. Riley davranışları, duygularından fazlasıyla etkilenen bir çocuktur. Neşe olaylara olumlu bakıp yapıcı olmaya çalışırken, Üzütü her an her şeyi mahvedebiliyor.Bu arada Üzütü’nün sesi filme ayrı bir renk katıyor.

12. Madagaskar (IMDB: 6,9)

Madagaskar
Animasyon, New York’ta yapay bir hayvanat bahçesinde yaşayan birtakım hayvanları konu alıyor. Hayvanlar doğal ortamına geri dönmek istiyorlar. Zebra Marty bir şekilde oradan kaçar. Diğer arkadaşları onu durdurmaya çalışarak onlarda bu kaçışın bir parçası haline gelirler. Kafesinden kaçan penguenler kaçış gemisinin rotasını Antartika’ya yöneltir. Yolculuk sırasında hayvanların bulundukları kutular denize düşer ve kendilerini Madagaskar adasında bulurlar.

11. Cars – Arabalar (IMDB: 7,2)

Cars - Arabalar
Çaylak bir yarışçı olan Şimşek McQueen Piston Kupası’nı almayı hedeflemektedir. Sally adında bir arabaya aşık olmasıyla McQueen’in yarışa hazırlanmadaki hırsı da artmıştır. Çaylak en iyi arkadaşı Çekici Mater ile Radyatör Kasabası’nda ekibini kurup büyük yarış için gün sayar.

10. Monsters, Inc. – Sevimli Canavarlar (IMDB: 8,1)

Monsters, Inc. - Sevimli Canavarlar
Canavarlar Dünyası’nda yaşayan canavarların, dünyalarına enerji kaynağı sağlayan şey korkan insanların çığlıklarıdır. Bu canavarların içlerinde en ufak bir kötülük yoktur. Canavar Sully bir gün küçük bir kızı yanlışlıkla Canavarlar Dünyası’na getirir ve bu durum canavarlar arasında salgın bir hastalığa yol açar.

9. The Incredibles – İnanılmaz Aile (IMDB: 8,0)

The Incredibles - İnanılmaz Aile (1)
Zamanın en iyi süper kahramanı Mr. Incredible artık kötülerle savaşmayıp mütevazı bir aile babası olarak yaşam sürmek ister. Uzun bir aradan sonra özel bir görev alan Mr. Incredible’ın işler sarpa sarınca bu göreve ailesi de dahil olur. Sayısız insan tehlike altındadır.

8. Shrek – Şrek (IMDB: 7,9)

Shrek
Yeşil ve çirkin bir dev olan Shrek mutlu ve mesut bir hayat sürmektedir, ta ki Prenses Fiona ismini duyana kadar. Fiona bir ejderha tarafından kaçırılır ve Duloc ülkesinin kralı Shrek’ten yardım ister. Shrek ilk başta ne kadar umursamaz davranıp, reddetse de arkadaşı Eşek’in de bunaltıcı ısrarıyla sonu gelmez bir maceraya atılır.

7. Finding Nemo – Kayıp Balık Nemo (IMDB: 8,1)

Finding Nemo - Kayıp Balık
Palyaço balığı olarak dünyaya gözlerini açmış olan Nemo, babası tarafından yetiştirilmeye çalışılan küçük bir balıktır. Nemo bir gün babasının gözü önünde kaybolur. Baba Marlin, oğlunu bulabilmek için tehlikeli maceralara atılacaktır. Okyanus sınırsız tehlikelerle doludur fakat oğlu kayıp bir baba kadar tehlikeli mi?

6. Ice Age – Buz Devri (IMDB: 7,6)

Ice Age - Buz Devri
Buz Çağı’nda Dünya henüz hiç olmadığı kadar bakir iken, tehlike dünyada kol gezmektedir. Gezegen üzerindeki canlılar soğuktan ölmemek için güneye göç edeceklerdir. Bu göç sürüsüne dahil olmayan mamut Manfred ve tembel bir hayat süren Sid’in maceraları minik bir bebek bulmalarıyla ilginçleşir. Bir yandan bebeğin sahibini bulmaya çalışırken, bir yandan da Kaplan Diego’dan korumaya çalışırlar bebeği.

5. Toy Story – Oyuncak Hikayesi (IMDB: 8,3)

Toy Story - Oyuncak Hikayesi
Andy’nin doğum günüdür ve Andy’e Buzz Lightyear adlı bir oyuncak hediye edilir. Buzz’ın gelmesiyle Andy’nin eski gözdesi Şerif Woody ikinci plana atılır. Buzz bir gün pencereden aşağı uçunca, diğer oyuncaklar Woody’nin kıskançlığından Buzz’ı aşağı ittiğine inanırlar. Woody’de Buzz’ı geri getirmek için dış dünyaya atılır tüm tehlikelerden habersiz.

4. The Lion King – Aslan Kral (IMDB: 8,5)

The Lion King - Aslan Kral
Kral aslanın oğlu olan Simba krallığın varisidir. Kral birgün kardeşi tarafından öldürülür ve suçu Simba’ya atar. Simba ise hükümdarlık yapması gereken Pride Land’den ayrılır ve yollara düşer. Simba, eski arkadaşı Nala ile karşılaşınca üzerindeki bu büyük sorumluluğun farkına vararak Pride Land’e geri dönüş yapar.

3 Wall-E – Vol-İ (IMDB: 8,4)

Wall-E-3
Dünya insanlar tarafından unutulmuş durumdadır. Yıllardır yalnız bir şekilde yaşayıp çöp toplamaya programlı bir robot olan Wall-E bir gün güzeller güzeli EVE adında bir arama motoruyla tanışır. EVE, onu geleceği düzeltecek bir robot olarak görür ve insanlara dünyanın düzeleceği haberini vermek için Wall-E ile galakside uzun bir yolcuğa çıkar.

2. Despicable Me – Çılgın Hırsız (IMDB: 7,7)

Despicable Me - Çılgın Hırsız
Gru’nun amacı dünyanın en kötüsü olmaktır. Minik sarı köleleriyle dünyanın kaderiyle oynayacak, dünyanın uydusu olan Ay’ı çalacaktır. Fakat önce küçültücü ışın tabancasını başka bir kötü olan Vekör’ün elinden çalmalıdır. Bunun için de Vektör’e düzenli bir şekilde kurabiye satan 3 küçük yetim kızı evlatlık olarak alacaktır. Gru, kendini hiçbir zaman bir baba olarak hayal etmemiştir, fakat duyguları bazen insanı şaşırtabiliyor.

1. Hotel Transylvania – Otel Transilvanya (IMDB:7,1 )

Hotel Transylvania
Sony Pictures Animation ekibi tarafından hazırlanan fantastik komedi türündeki animasyon filmi bildiğimiz Kont Drakula’nın hikayesini çok eğlenceli bir şekilde anlatmaktadır.Eğer eğlence dolu bir animasyon filmi önerisi arıyorsanız 2012 yapımı serinin ilk animasyon filmi Otel Transilvanya tam size göre bir animasyon filmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *