Birbirinden İyi 10 Film – Animasyon Filmleri Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yaşınız kaç olursa olsun bu animasyon filmlerini mutlaka izlemelisiniz. Sıcak ilişkileri ile bizi duygulandıran bazen de Munzurlukları ile bizleri kahkahalara boğan Animasyon Filmleri Listemizdeki animasyonları eğer izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.Sıralama IMDB puanlarına göre yapılmıştır.

SİZDEN GELEN LİSTE: Bu liste Dilek Soyak tarafından sitemize gönderilmiş bir yazıdır. Sizlerde sitemize liste gönderebilirsiniz.

Not:Bu liste yazarın hoşuna giden animasyon filmlerinin IMDb puanları göz önüne alınarak hazırlamış olduğu bir listedir.YORUM kısmını kullanarak sizlerde hoşunuza giden animasyon filmlerini bizlerle paylaşabilir ve daha geniş bir liste hazırlamamız konusunda bize yardımcı olabilirsiniz.İyi Seyirler….

Animasyon Filmleri Listesi

10. SHREK – ŞREK – 2001 – Imdb Puanı: 7,9/10

SHREK
Daha çok korku, şiddet anlamlarına gelen schreck sözcüğünden geldiği düşünülen şrek ürkütücü ve çirkin görünümlü, yeşil bir canavar olan Shrek’in aslında son derece mutlu bir yaşamı vardır. Çamur banyosu yapmaktan ve kendi bataklığında yaşamayı çok seven bu yeşil canavarın çevresin dekiler hatta anne babası bile onun çirkin görüntüsü ve kokusuna dayanamazlar. Bu Shrek’in hiç umurunda değildir çünkü o böyle yaşamaktan oldukça mutludur. Artık kendisi için ideal eşini, bulmak amacıyla yollara düşmesiyle hikâye başlar. William Steig’ın resimli kitabından uyarlanan BU ABD yapımı animasyon filmi olarak bir hayli etkili Shrek’in Farklı masallardan tanıdığımız karakterlerle yolunun çakışması sonucunda hayatı oldukça garip hareketli bir hal alır. Devamını merak edenlere şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

9. ALADDIN – ALADDİN – 1992 – Imdb Puanı: 8,0/10

ALADDIN
Kesintisiz heyecan ve eğlenceli macera filminde büyülü bir şehirde e sihirli halı yolculuğu yapan Aladdin adında halktan gelen bir kahraman onun Munzur maymunu ve sihirli lambasını ovalaması ile kendini tam bir maceranın içinde bulur. Şimdiden iyi seyirler.

8. THE INCREDIBLES – İNANILMAZ AİLE -2004 – Imdb Puanı: 8,0/10

THE INCREDIBLES
2004 ABD yapımı olan Çok harika, eğlenceli duygusal, aksiyon komedi barındıran animasyon filmi özellikle dövüş ve güç gösterisinin olduğu sahneleri ile çok eğlenceli bir kahraman filmidir. En İyi Animasyon Filmi ve En İyi Ses Kurgusu dalında Akademi Ödülüne layık görüldü.

7. RATATOUILLE – 2007 – Imdb Puanı: 8,0/10

RATATOUILLE
Sevimlimi sevimli bir fare bir gün iyi bir Fransız aşçısı olmak için kolları sıvar. Ailesi dair çevresindeki herkes onun bu fikrine karşı gelse de o kesin kararlıdır. Yaşadığı tüm bu tüm olumsuzluklara rağmen bir gün tesadüfte olsa Paris’in en iyi ve en ünlü restoranında bulur. Ama bir tüm her sorunun üstesinden gelerek yaptığı leziz yemekler ile sonunda hedefine ulaşır.

6. MONSTERS, INC – SEVİMLİ CANAVARLAR – 2001 – Imdb Puanı: 8.1/10

MONSTERS, INC
2001 yılı yapımı bilgisayar 3D animasyonlu bu filmin konusu hem komik hem eğlenceli. Adı üstünde sevimli bu canavarlar çocukların korkuttuklarında onların çıkardıkları çığlıktan şehirlerinin elektriğini elde ederler. Ama bir gün bir kız çocuğunun onların dünyasına girer canavarların dünyasını değiştirip bozmaya kalkmasıyla komik ve macera dolu bir hikâye başlamış olur.

5. THE NIGHTMARE BEFORE CHRISTMAS -NOEL GECESİ KÂBUSU – 1993 – Imdb Puanı: 8.1/10

THE NIGHTMARE BEFORE CHRISTMAS
1993 yapımı bir müzikal animasyon filmi olan The nıghtamare before-Noel Gecesi Kâbusu aynı zamanda durağan 3 boyutlu objeleri hareket edermiş gibi gösteren stop motion tekniğiyle yapılmış bir animasyon filmidir. Kendine has sanat anlayışına sahip film daha sonra kitap haline getirilmiştir

4. FINDING NEMO – KAYIP BALIK NEMO – 2003 – Imdb Puanı: 8.2/10

FINDING NEMO
Ünlü animasyon stüdyosu Pixar’ın 5. filmi olan ve Dünyaya gelir gelmez annesini kaybeden ve babası tarafından büyütülen “Kayıp Balık Nemo” İlkokul çağına geldiğinde babasının ilgisinden artık sıkılmaya Nemo’ başlamıştır. Bir süzgeci küçük olduğu için Okyanusta yüzmesi babası tarafından yasaklanır. O sırada Okyanusta yüzebileceğini yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddia eden Nemo, kendini bir anda tehlikeli insanların ellerinde bulur. Oğlunun kötü insanlar tarafından kaçırıldığını gören babası ise; ne olursa olsun Nemo’ yu bulup eve getirmek ister. Fakat Okyanus sandığından çok daha tehlikeli olduğundan bu pek kolay olmaz.

3. UP – YUKARI BAK – 2009 – Imdb Puanı: 8.3/10

UP
78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen’ın Hayatı boyunca gerçekleştirmek istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balonu birbirine bağlayıp Güney Amerika’nın O vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkması ile başlayan komik ve sürükleyici filmin hikâyesi Oysa asıl kâbusun yanındaki doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel olmasını fark etmesi ile başlar. Her yaştan izleyiciye hitap eden ABD yapımı olan bu animasyon filmleri arasında senesinin en iyi animasyon Oscar’ına layık görülmüştür.

2. THE LION KING – ASLAN KRAL – 1994 – Imdb Puanı: 8,4/10

THE LION KING
ABD yapımı bir animasyon filmi olan The lion kıng- Aslan Kral izle ilk kez 1994 yılında vizyona girmiştir. IMDB listesinde sıralamada 8.4 puan alan bu animasyon çizgi filmi kategorisinde en iyi filmler arasında yer almaktadır. Aslan Kral filmde Afrika’nın vahşi derinliklerinde yaşayan aslan Simba’nın düşmanlarına karşı verdiği ormanlar kralı mücadelesini anlatan güzel filmde hayvanlar arasında insanlara benzeyen dostlukların öyküsü anlatılıyor.

1. TOY STORY – OYUNCAK HİKÂYESİ – 1995 – Imdb Puanı: 8,5/10

TOY STORY
81 dakika uzunluğundaki izlenim süresiyle Amerika’da İlk kez 1995 yılında gösterime giren animasyon filmi olan Toy Story izle 30 Milyon Dolarlık bütçesi ile bu aile türü harika, filmin animasyon resmi kayıtlara göre gişe hâsılatı ise 354 Milyon Dolardır. Yönetmen koltuğunda John Lasseter’ın oturduğu film 2005 yılında ABD Ulusal Film Arşivi’nde korunup muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

2 comments on "Birbirinden İyi 10 Film – Animasyon Filmleri Listesi"

  1. Animasyon Filmi Sever says:

    Wall-e, Ice Age (Buz Devri) ve Madagaskar gibi büyük animasyon filmleri listenizde yok.Kapsamlı bir liste yapabilirsiniz.

  2. ndfkemşdmsl says:

    bence bazıları çok çirkin çirkin değil berbat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *