Anne Çocuk Temalı Ödüllü Film: Changeling – Sahtekar

0/5 Votes: 0
Report

Description

2008 yılında vizyona giren film 7,9 imdb puanı ile beğeni toplamıştır. Film önerisi olarak tavsiye ettiğimiz Changeling, Türkçe’ye Sahtekar olarak kısaltılarak çevrilmiştir. İngilizce de küçükken değiştirilen bebek anlamına gelmektedir. Aynı yıl Cannes film festivalinde aday gösterilmiştir. Başrolünde Angelina Jolie’nin olduğu filmde Amy Ryan, John Malkovich gibi isimler de oynamaktadır. Filmin türü dram ve gerilim olarak gösteriliyor.

Changeling – Sahtekar Filmi Konusu:

Changeling
Filmin kısaca özeti şu şekildedir; Los Angeles’ın varoş mahallelerinden bir banliyöde geçen hikayemizin baş karakteri bir telefon operatörü olarak çalışan Christine Collins’dir. 1928 yılında geçen hikaye bir gün anne Christine’nin her zaman ki işe gitmesi ile başlıyor. 9 yaşında ki çocuğu Walter’ı evde yalnız bırakan anne, akşam eve döndüğünde oğlunu bulamamaktadır. Polis’in aramalarından sonra herhangi bir iz bulunamamıştır. Christine Collins uzun zamandır beklediği haberi alır ve çocuğu bulunur.Medya bu surumu bir etkinlik ile kutlamak istemektedir ve hazırlıklar yapmaya başlanır. Medyanın sürekli baskısı ile bulunan çocuk ile karmaşık olaylar yaşayan Christine sonunda bulunan çocuğun kendi çocuğu olmadığı fark eder. Medyaya ve polise başvurup gerçek çocuğunun bulunmasını ister fakat yozlaşmış ve bencil bir tutum ile karşılaşan Christine, daha fazla engel ile karşılaşmak istemez ve kendi başına hareket etmek için yola koyulur. Bu yolda aktris bir rahip olan Briegleb tanışan ve ondan yardım isteyen Christine bu mücadelede ilginç deneyimler yaşayacaktır.

changeling poster
Angelina Jolie’nin müthiş oyunculuğu ile çok farklı bir filme imza atılmıştır. Filmi izledikten sonra gerçekten iyi ki izlemişim diyeceksiniz. Yabancı film önerileri listesinde yer alması gereken film çıktığı yıl da birçok ödüle aday gösterilmesiyle kendini kanıtlamıştır. Filmin Bir başka övgü alan kısmı ise görsel ve sahne geçişleridir. Gayet doğal bir şekilde sergilenen geçişler filmi izlerken daha da içine girmenizi sağlıyor ve o hassas duyguları daha yoğun yaşamanızda katkıda bulunuyor.

changeling Konusu
Anne- oğul hikayeleri her zaman ağlatmaz yarattıkları etki daha farklıdır. Daha içten gelir ve böyle filmler her zaman akıllarda kalcı etkiye sahiptir. Bu filmde tam olarak böyle bir etki yaratmaktadır.

Changeling – Sahtekar Teknik Detay:

Yönetmen: Clint Eastwood
Senaryo: J. Michael Straczynski
Oyuncular: Angelina Jolie, John Malkovich, Geoff Pierson, Jeffrey Donovan, Jason Butler Harner, Colm Feore, Amy Ryan ve Michael Kelly
Tür: Drama,Suç ve Gizem
Tarih: 30 Ocak 2009
IMDb Puanı: 7,8

Changeling – Sahtekar Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *