Dizi ve Filmlerdeki En İyi 5 Anne – Anneler Günü Özel

0/5 Votes: 0
Report

Description

Anneler gününe sayılı günler kaldı. Annelerimizi bu mutlu günde yalnız bırakmak istemeyiz elbette. Ona güzel bir hediye aldığınız akşam güzel bir de film ya da dizi izlemek istemez misiniz? Film ve dizi alternatiflerinizi de anneler üzerinden düşünerek sizlere sinemanın ve televizyonun en iyi annelerinden oluşan bir liste hazırlamak istedik. İşte filmlerin ve dizilerin en iyi anneleri…Tabi ki atladığımız anneler var siz de YORUM kısmını kullanarak favori film ve dizilerdeki beğendiğiniz anne karakterini bizlerle paylaşabilirsiniz…

 

TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN…

 

 

1. HAFİZE ANA – FİLM: HABABAM SINIFI / IMDB PUANI ORTALAMASI: 9,5

hafize ana

Biz onu en çok da Hababam Sınıfı filminde, haylaz Hababam Sınıfı’na kol kanat gererken izledik. Hababam Sınıfı her başı sıkıştığında Hafize Ana’ya gidip istediklerini yaptırırken, Hafize Ana onları bir gün bile elleri boş çevirmedi. Belki hiçbirisiyle arasında kan bağı yoktu ama hepsini evladı yerine koydu. Mahmut Hoca’dan ne kadar korksa da Hababam Sınıfı’na hep yardım etti. Koca bir sınıfın annesi oldu. Yatılı okulda okuyan, anneleri yanında olmayan bir sürü gence annelik yaptı.

O da yetmedi.

Bizim Aile’de Melek üç çocuklu dul bir kadınken, Yaşar Usta’yla evlendi. Toplamda yedi çocuğu oldu. Hiçbirisini de birbirinden ayırmadı. Kanından olan üç çocuğunu hiçbir zaman kayırmadı. Bir sabah gözlerini açtı ve yedi tane çocuğu olmuştu. Ailesinin zor zamanında çocuklarını ve kocasını hiçbir zaman bırakmadı. Örnek bir anne oldu. Tıpkı bizim annelerimiz gibi.

Canlandıran Oyuncu: Adile Naşit

2. PRINCIPAL DANIELS – FİLM: RADİO / IMDB PUANI: 6,9

PRINCIPAL DANIELS

Radio (2003 yapımı film) filmini izleyenler bilir. Radio engelli bir gençtir. Herkes onu dışlamıştır, fakat bir kişi hariç: annesi. Annesi ona gözü gibi bakmıştır. Her sıkıntısında onun yanında olmuştur. Onu gözünün önünden ayırmamıştır. Her şeyiyle ilgilenmiştir. Doktorlar ona “engelli” dese bile, annesi Radio için engel olduğunu düşünmemiştir. Radio, bu yaşlara geldiyse annesi sayesinde gelmiştir. Onu herkesten koruyan ve onu gözeten bir annesi olduğu için de Radio annesine güvenini asla kaybetmemiştir.

Canlandıran oyuncu: Alfre Woodard

3. FİONA – DİZİ: ABOUT A BOY / IMDB PUANI: 7,1

FİONA

About A Boy filminden uyarlanarak televizyonda yayınlanmaya başlayan ve aynı adı taşıyan About A Boy dizisini izleyenlerin “çok abartıyor” diyebileceği Fiona karakteri, oğlu Marcus’a o kadar düşkündür ki, anneliğinizi sorgulayabilirsiniz. Oğlunun iyi bir yaşamı olsun diye iş hayatını ve ev hayatını bir düzene oturtmaya çalışan Fiona, iş hayatını bir kenara bırakıp sadece oğluyla ilgilenebilecek bir annedir. Marcus’un evde tek kaldığı anlarda, iş yerinde o kadar tedirgin olur ki işini yapamaz hale gelir. Oğlu her dakika aklındadır. Başına bir şey geleceğini hep göz önünde bulundurarak oğluna uyarılarda bulunur. Komedi olan bu dizide, oğluna çok bağlı olan Fiona, anneliğin sınırlarının olmadığının bir göstergesi.

Canlandıran Oyuncu: Minnie Driver

4. MALEFİCENT – FİLM: MALEFİCENT / IMDB PUANI: 7,1

MALEFİCENT

Çocukluğumuzdan beri okuduğumuz ya da bir yerlerden duyduğumuz uyuyan güzelin, hikayelerden farklı olarak sinemaya yansıyan hali olan Maleficent filmi ile anneliğin sadece kan bağı ile ilgili olmadığını bir kez daha anlamış olduk. Kral olabilmek için onu terk eden bir adama aşık olan Maleficent, intikamını almak için aşık olduğu adamın çocuğunu lanetler. Belli bir yaşa geldikten sonra sonsuz bir uykuya dalacak kızın hiçbir suçu olmamasına rağmen, lanetten habersiz bir şekilde, ailesinden uzak bir yerde büyür. Ama Maleficent intikamının işe yarayabilmesi için çocuğu her zaman gözler. Başı tehlikede olduğunda onu kurtardığı bile olmuştur. Kız yavaş yavaş büyürken yolu Maleficent’la kesişir. Maleficent nefret ettiği adamdan olan bu küçük kıza kötü davranıyordur, ama işler umduğu gibi gitmeyecektir. Zamanla kızı o kadar derinden sever ki, bir anneninkinden farkı olmayacaktır.

Canladıran Oyuncu: Angelina Jolie

5) NORMA BATES – DİZİ: BATES MOTEL / IMDB PUANI: 8,2

NORMA BATES

Bates Motel dizisinde bulunan karakter Norma, oğluna olan fazla düşkünlüğüyle biliniyordur eminim. Çocukluğundan beri yanından bir dakika ayırmadığı oğlu Norman ile aralarında farklı bir bağ bulunan Norma’nın tüm hayatı neredeyse Norman’ın etrafında dönmektedir. Oğluyla bağlantısı olan her durumda kendisini öne atmaktan çekinmeyen bir anne olan Norma, oğlunun başına bir şey gelebileceği düşüncesiyle bile büyük sarsıntılar geçirebiliyor. Dizi yüzeysel bir şekilde izlendiğinde çok iyi bir anne olmadığı düşünülen Norma’nın, dizi derinlemesine izlendiğinde aslında oğluna ne kadar bağlı olduğu, oğlu için nelerden vazgeçebileceği görülebiliyor. Kötü bir çocukluk ve evlilikler geçiren Norma, oğlunu bunlardan uzak tutabilmek için sürekli kendisine tehlikeye atmaktan da çekinmiyor. Dizide anneliği her ne kadar çelişkili olarak görülse de, derinlerde anneliğine dair sorgulanamayacak şeyler de mevcut.

Canlandıran oyuncu: Vera Farmiga

A comment on "Dizi ve Filmlerdeki En İyi 5 Anne – Anneler Günü Özel"

  1. Ela Cekmen says:

    Su listeye baktıgımda beni en cok etkileyen Hafize Ana’dır. Net!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *