Anne Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Anne, “Dünya’da üç tür insan vardır; kadınlar, erkekler ve anneler” Dizi bu slogandan yola çıkarak bir annenin gözünden dünyayı aktarmayı amaçlıyor. Bir Japon dizisi olan “Mother” dizisinden ülkemize uyarlanan dizinin senaryosu Yuji Sakamato tarafından yazılmıştır. Senaryo Berfu Ergenekon tarafından ülkemize uyarlanmaya başlanmasına rağmen 9. bölümden itibaren bu görevi Merve Gür üstlenmiştir. İlk bölümü 26 Ekim 2016’da yayınlanan ve her Salı saat 20.00’da ekranlarda olan dizi, Star TV’nin son dönemlerdeki en başarılı yapımlarından biri olan Anne konusu ile de oldukça iddialı bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapımcılığını Med Yapım ve MF Yapım’ın ortak bir şekilde üstlendiği dizinin Japonya’dan sonra ülkemizde de oldukça geniş bir seyirci kitlesi tarafından takip edildiğini söyleyebiliriz.

İlk sezonuyla ekranlara merhaba diyen dizi uzun yıllar ekranlarda boy gösterecek gibi görünüyor. Türk toplumunun dram ve aile dizilerine olan ilgisinin de dizinin başarılı olmasında büyük bir rolü olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda uzun araştırmalar sonucu belirlenen Anne oyuncuları dizinin daha başarılı olmasını sağlamış. Dizide her oyuncunun rolünün hakkını fazlasıyla verdiğini görüyoruz. Dizinin çekimleri Balıkesir Bandırma ve Erdek’te kurulan stüdyolarda gerçekleştirilmektedir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde hikâyenin nerede devam edeceği ise merak konusu.

Anne Konusu:

Dünyalar tatlısı Melek, kendi halinde, küçük dünyasında mutlu olmaya çalışan bir çocuktur. Annesi Şule, sevgilisi Cengiz’e tutkulu bir aşk beslemektedir. Bu aşk Şule’nin gözünü o kadar kör etmiştir ki sevgilisinin Melek’e yaptığı işkenceleri görmezden gelir. Zeynep aslında bir fotoğraf sanatçısıdır ve üniversitede bu konuyla ilgili çalışmalar yapmak istemektedir. Zeynep üniversiteye sunduğu projenin sonucunu beklerken geçimini sağlamak üzere bir okula geçici öğretmenlik için başvurur. Zeynep, Melek’in okulunda geçici olarak öğretmenlik yapmaya başlayınca Zeynep’le Melek’in yolları kesişir. Zeynep, Melek’in zayıf kalmış vücudu ve ürkek halleri nedeniyle yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hisseder. Durumun farkına varan Zeynep, Melek’i bu insanların elinden kurtarmak ister.

Zeynep, hayatındaki çalkantılı süreçte bir de Melek’le tanışınca hayatının akışının tamamen değişeceğinden habersizdir. Melek’in bir gün ölüme terkedilmesi Zeynep’in tüm planlarını değiştirir. Zeynep, Melek’i kaçırarak onu bu işkencelerden kurtarmayı ister. Zeynep’in artık hayali Melek’e gerçek bir annenin varlığını hissettirmek olacaktır.

Severek takip edilen Anne konusu itibariyle ilerleyen bölümlerde dram dozunu daha da arttıracak gibi görünüyor. Eğer siz de dram yüklü dizileri beğenerek takip ediyorsanız “Anne” dizisini heyecanla izleyeceğinizi düşünüyoruz. Anne ve çocuk ilişkisi, çocuk istismarı gibi önemli konuları gündeme getiren dizi sosyolojik açıdan da dikkat çekici bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Anne Dizisi Karakterleri – Oyuncuları:

 

Zeynep Güneş – Cansu Dere:


Annesi tarafından evlatlık verildiğinden insanlara karşı mesafeli duran ve insanlara güven konusunda sorun yaşayan Zeynep, fotoğrafçılık konusunda üniversitede çalışmalar yapmak isteyen başarılı bir sanatçıdır. Üniversiteye yaptığı başvuru sonuçlanıncaya kadar bir okulda geçici öğretmenlik yapmaya başlayan Zeynep’in hayatı bu okulda tanıyacağı Melek isimli öğrencisiyle değişecektir. Melek de Zeynep gibi annesi tarafından dışlanan bir çocuktur ve bu ortak nokta nedeniyle Melek’le Zeynep arasında sıra dışı bir bağ oluşacaktır. 1980 doğumlu güzel oyuncu Cansu Dere, mankenlik yaparak başladığı kariyerine başarılı bir şekilde sürdürdüğü oyunculuk macerasıyla devam etmektedir. Cansu Dere, özellikle Kenan İmirzalıoğlu ile başrollerini paylaştığı “Ezel” isimli dizideki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Oyuncun gün geçtikçe artan oyunculuk performansının daha birçok farklı proje için akla gelen ilk isimlerden olmayı başaracağını gösteriyor. Anne oyuncuları arasında başrolde olan oyuncu, oldukça başarılı bir oyunculuk sergilemektedir.

Ali – Can Nergis:


Can Nergis son dönemlerin yıldızı en çok parlayan genç yeteneklerinden biridir. Gün geçtikçe daha önemli projelerde boy göstermeye başlayan oyuncu, 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, dizide Melek’in kaybolmasını araştıran bir gazeteci rolünde seyircisiyle buluşuyor. Zeynep’e yoğun bir aşk besleyen başarılı gazeteci, Zeynep’e Melek konusunda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Acaba, Zeynep’e olan aşkı ona ne gibi sürprizler getirecek?

Melek – Beren Gökyıldız:


Beren Gökyıldız, 2009 yılında dünyaya gelmiştir ve birçok dizi ve tiyatro projesinde başarılı bir şekilde görev almıştır. Oyuncu, Show TV ekranlarında izleyicisiyle buluşan “Güldüy Güldüy Show Çocuk” ile adını duyurdu. Gelecekte çok daha büyük işler başaracağı düşünülen Beren Gökyıldız, Melek rolüyle dizide oldukça kilit bir görevi üstlenmiş durumda. Doğal ve başarılı oyunculuğu sayesinde oldukça kariyerli Anne oyuncuları arasında kendine sağlam bir yer edindiğini söyleyebiliriz. Melek, her şeyden mutlu olmaya çalışan ve tavşanına çok düşkün bir kız çocuğunu canlandırmaktadır. Annesi ve annesinin sevgilisi tarafından şiddete maruz kalan Melek’in hayatı, sınıfında öğretmenlik yapmaya başlayan Zeynep’le tanıştıktan sonra değişecektir. Bakalım hayat Zeynep’le Melek’in yolunu nasıl çizecek… Büyük beğeniyle izlenen Anne konusu ile Beren Gökyıldız gibi başarılı bir çocuk oyuncunun yıldızının daha da parlamasına yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Gönül Aslan – Vahide Perçin:


1965 yılında İzmir’de dünyaya gelen tecrübeli oyuncu Muhteşem Yüzyıl, Göç Zamanı, Bir İstanbul Masalı gibi önemli projelerde önemli rollerde görev almıştır. Oyuncunun dizilerde çoğunlukla anne rolünde oynadığını söylememiz gerek. Anne dizisinde de Zeynep’in öz annesini canlandıran Vahide Perçin başarılı bir oyunculuk sergilemektedir. Gönül karakteriyle dizide kendine yer bulan oyuncu, dizide hapse girdiği için kızına yeterince vakit ayıramayan ve bunun vicdan azabını yaşayan bir anneyi canlandırmaktadır. Melek, Gönül’e “Sakar Teyze” diye hitap etmektedir. Vahide Perçin’in dizideki rolünün nasıl gelişeceği izleyiciler tarafından çok merak edilmektedir.

Şule Akçay – Gonca Vuslateri:


Yalan Dünya dizisinde canlandırdığı sıra dışı karakterle yıldızı parlayan Gonca Vuslateri, 1986 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Daha sonra birçok projede yer alan ve yaptığı sessiz evlilikle adını duyuran oyuncu Anne oyuncuları arasında belki de en kötü karaktere sahip rollerden birini üstlenmiştir. Uyuşturucu ve madde bağımlısı olan Şule, pavyonda çalışarak geçimini sağlamaktadır. Sevgilisi Cengiz’e olan bağlılığı nedeniyle çocuğunu çok ihmal eden Şule, Melek’in öz annesidir. Girdiği bataklıktan bir türlü çıkamayan Şule, bu nedenle öz çocuğunu bile umursamamaktadır. Sevgilisi Cengiz’i kızına tercih eden Şule, yaptığı yanlışlar ve yaşadığı yanlış hayat Melek’in kaderini şekillendirecektir.

Cahide Güneş – Gülenay Kalkan:


Gülenay Kalkan, 1960 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Birçok tiyatro oyununda başarılı bir şekilde sahne alan oyuncu son dönemlerde televizyon dünyasında da birçok iddialı yapımda rol almıştır. Dizide Cahide Güneş rolüyle karşımıza çıkan oyuncu, Zeynep’in üvey annesi rolündedir. Cahide Güneş oldukça varlıklı ve çok başarılı bir avukattır ve Zeynep’i küçükken evlatlık olarak almıştır. Zeynep’i kendi çocuklarından ayırmadan yetiştiren Cahide, Zeynep için de hayatındaki önemli kişilerden biri olmayı başarmıştır. Zeynep, Melek’i kaçırdıktan sonra Zeynep ve Melek’e her türlü desteği veren Cahide, Melek’in geleceği için elinden gelen her şeyi yapmaktadır.

Cengiz Yıldız – Berkay Ateş:


1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen genç oyuncu geleceği parlak oyuncular arasında kabul edilmektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan oyuncu dizide Şule’nin kötü ruhlu sevgilisi Cengiz’i canlandırmaktadır. Şule ile aynı evde kalan Cengiz, Melek’e işkence yapan kişiliksiz birini canlandırmaktadır. Oyuncu daha önce de Abluka isimli filmde gene serseri bir karakteri canlandırmıştır.

Gamze Güneş – Alize Gördüm:


Tam adı Gülnur Alize Gördüm olan güzel oyuncu 1994 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Birçok kısa film ve dizide rol alan oyuncu Anne dizisinde Zeynep’in üvey kız kardeşi rolünde görev almaktadır. Ailenin ortanca kızı olan Gamze, oldukça kıskanç bir yapıya sahiptir. Çocukça hareketleri ile bazen etrafındaki insanları sinir edebilmektedir.

Duru Güneş – Ahsen Eroğlu:


Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde “Meleki Hatun” rolüyle yıldızı parlayan Ahsen Eroğlu, 1993 yılında Çorlu’da dünyaya gelmiştir. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimi alarak oyunculuğa başlamıştır. Güzel oyuncu, Anne dizisinde Zeynep’in üvey kardeşlerinden Duru Güneş’i canlandırmaktadır. Duru, ailede arabulucu rolü üstlenmiştir. Oldukça cana yakın bir kişiliğe sahip olan Duru, hiç kimseyle küs kalamaz ve kimsenin de birbiriyle küs kalmasını istemez.

Komiser Sinan Demir – Serhat Teoman:


Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu yakışıklı oyuncu 1983 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Oyuncu Anne dizisinde emniyette görevli bir cinayet komiserini canlandırmaktadır. Komiser Sinan Demir, dizide gerçekleşen silahlı saldırıyı araştırmak üzere görevlendirilmiştir.

Ramo – Erdi Bolat:


Gamze’ye âşık bir genci canlandıran Erdi Polat daha önce Yahşi Cazibe, Elde Var Hayat, Kızım Nerede gibi yapımlarda rol almıştır.

Sarp:


Duru Güneş’in sevgilisidir.

Mert – Ali Süreyya Tuncer:


Ali Süreyya Tuncer, dizide Gamze Güneş’in sevgilisi rolünde karşımıza çıkmaktadır.

Anne Dizisi Detay:

Kanal: Star TV
Yönetmen: Merve Girgin Aytekin, Emre Kabakuşak
Yapım Şirketi: Med Yapım, MF Yapım
Senarist: Yuji Sakamato, Berfu Ergenekon, Merve Gür
Oyuncular: Cansu Dere, Can Nergis, Gülenay Kalkan, Berkay Ateş, Vahide Perçin, Beren Gökyıldız, Gonca Vuslateri, Serhat Teoman, Şükrü Türen, Ahsen Eroğlu, Alize Gördüm, Meral Çetinkaya
Tür: Dram, Aile
Süre: 120 Dakika

Anne Dizisi Tanıtım Fragmanı:

2 comments on "Anne Konusu ve Oyuncuları"

  1. Humeyra says:

    Benim sewdigim dizi Anne like gorewi.

  2. Humeyra says:

    Cok iy dizi analik gorewi cok guzel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *