Anne ve Çocuk Konulu Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sizler için, anne-çocuk temalı filmleri toplayıp, bir araya getirdik.Anne-çocuk arasındaki bağ, daha çocuk doğmadan gelişmeye başlar. Anne-çocuk arasındaki sihirli iletişim ise kimsenin inkar dahi edemeyeceği cinstendir. Belki de en etkileyici film kategorisine giren, anne-çocuk filmleri ’ni sizler için bir araya topladık. Sizlerde YORUM kısmını kullanarak Anne ve Çocuk temalı filmleri paylaşabilirsiniz.

Anne Çocuk Temalı Filmler

10- Neşeli Günler
neşeli günler

Efsanevi Türk filmi, birçok ünlü oyuncu ile tarihe geçmiştir. Film, 1978 yılında çekilse de, halen izlenirliğini koruyor. Efsane filmin başrollerinde; Adile Naşit ve Münir Özkul bulunmaktadır ayrıca döneminin birçok ünlü ismine de, ev sahipliği yapmıştır.
Özet: Turşu satarak geçimini sağlayan çiftin, 6 adet de çocukları bulunmaktadır. Çift arasında tartışmanın en büyüğü ise sürekli, turşu suyuna “sirke mi konmalı?”, “limon mu konmalı?” diye tartışırken, günlerden bir gün tartışma büyür ve evin babası, evi terk eder. Yalnız baba, giderken 3 çocuğunu da yanında götürür. Kardeşler yıllar sonra buluşur ve olaylar başlar.

9- Annem Hakkında Her Şey (Todo sobre mi madre)

Annem Hakkında Her Şey
Pedro Almodovar’ın yazıp yönettiği film, 1999 yılında vizyona girmiştir. Film, yılın en iyi filmi seçilmiştir. Filmde birçok ilginç konu işlenmiştir.
Özet: Madrid’de yaşayan anne-çocuk, çocuğun ölmesi üzerine anne, çocuğun babasını aramak için yola koyulur ve bu yolda başına, türlü olaylar gelir.

8- Annemi Öldürdüm (J’ai tue ma mere)

Annemi Öldürdüm
2010 yılında vizyona giren film, birçok ödüle aday gösterilmiştir. Filmin yönetmeni, Xavier Dolan ise aynı zamanda filmin oyuncusudur.
Özet: Bir anne-çocuk filmi. Homoseksüel bir çocuk ve anneyi konu alan film, anne-çocuk arasındaki yoğun çatışmayı konu alıyor.

7- Uçuş Planı (Flight Plan)


Bir anne-çocuk filmi olan; Uçuş Planının yönetmenliğini Robert Schentke üstleniyor. Türünün, dram ve gerilim olduğunu bilinen film, 2005 yılında vizyona girdi.
Özet: Kyle isimli anne, eşini yeni toprağa vermiştir ve 6 yaşındaki küçük kızı ile New York’a gitmek için, 2 katlı bir uçağa biner. Anne-kız, uçak havalandıktan kısa bir süre sonra uykuya dalar. Anne uyandığında, kızının yanında olmadığını fark eder ve büyük endişeye kapılır. Hostesler ise, kadının uçağa binerken de yanında kimse olmadığını iddia eder. Anne, derin bir çıkmaza girmiştir.

6- Sapık (Psycho)

Sapık
1960 yapımı olan film, zamanın korku ve gerilim yüklü bir filmidir. Yönetmenliğini, Alfred Hitchcock’un üstlendiği film, ülkemizde 1965 yılında vizyona girmiştir.
Özet: Marion, patronunun kendisine bankaya yatırmak üzere verdiği; 40 bin doları sevgilisi ile yeni bir hayat kullanmak için kullanıyor. Yolları üzerinde “Bates” isimli otel’de konaklamak zorunda kalan çift psikopat bir anne-çocuk çıkmazı arasında kalıyor.

5- Kevin Hakkında Konuşmalıyız (We Need to Talk About Kevin)

Kevin Hakkında Konuşmalıyız
1 saat 50 dakika süren film, 2012 yılında vizyona girmiştir. Lynne Ramsay, filmin yönetmenidir. Oyuncuları ise; J.C. Reilly, Tilda Swinton ve Ezra Miller’dır.
Özet: Anne ve baba, bir çocuk sahibi olmaya karar verir. Doğan bebeklerine “Kevin” ismini verirler. Fakat çocuk büyüdükçe, yasadışı olaylara karışmaya başlar ve anne bu durumdan kendini sorumlu tutar…

4- Panik Odası (Panic Room)

Panik Odası
2002 yılında vizyona girmiş olan film, IMDB’den 6.8 puan almıştır. Panik Odası isimli gerilim filminin yönetmeni, David Fincher’dir. Filmin oyunculuğunu ise ünlü oyuncular; Forest Whitaker ve Jodie Foster üstlenmiştir. Film, 197 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Film, güzel Bir anne-kız örneğidir.
Özet: Eşinden yeni boşanmış olan Meg, kızı ile birlikte eşinden aldığı nafaka ile yeni bir ev satın alır. Anne-kız, evi gezerlerken ilginç bir oda fark ederler. Oda, çok teknolojik şekilde dizayn edilmiştir ve son nesil güvenlik ekipmanları ile donatılmıştır. Anne-kız, başlarına kötü bir olay gelirse bu odada saklanabileceklerini düşünürler.

3- Sahtekar (Changeling)

Sahtekar
IMDB’den 7.8 puan alan filmin başrolünde, güzel oyuncu Angelina Jolie (Chiristine) yer almaktadır. Sahtekar isimli film, vizyona girdiği 2008 yılında, 78 milyon Amerikan Doları hasılat elde etmiştir. Ülkemizde “sahtekar” olarak vizyona giren filmin asıl anlamı ise; küçük yaşlarda değiş tokuş edilen çocuktur. Film anne-çocuk kategorisindeki güzel bir örnektir.
Özet: Chiristine tipik bir iş sabahı, oğlu ile vedalaşıp işe gider. Fakat döndüğünde, oğlunu evde bulamaz. Polis, aylar sonra bir çocuk bulur ve bir gösteriş şeklinde çocuğu, Chiristine’a geri verir. Fakat Chiristine, bilinçaltında çocuğun, kendi çocuğu olmadığına inanmıştır.

2- Diğerleri (The Others)

Diğerleri
2001 yapımı olan film, IMDB’den 7.6 puan almıştır. Yönetmenliğini, Alejandro Amenabar’ın üstlendiği “Diğerleri” isimli film, yaklaşık 210 milyon Amerikan Doları hasılat elde etmiştir. Başrolünde ünlü oyuncu; Nicole Kidman’ın (Grace) olan “Diğerleri” isimli film 2. Dünya Savaşı’nı konu alan bir anne-çocuk filmi.
Özet: 2.Dünya Savaşı sırasında eşini kaybeden Grace, gün ışığına çıkmaması gereken 2 çocuğu ile beraber bir evde yaşamaktadır. Çocuklarından biri, Grace’e ilginç olaylar anlatmaktadır. Grace’in çocukların bakımına yardımcı olmak için eve aldığı, 3 hizmetlinin ilginç davranışları ise küçük çocuğun anlattıkları ile uyuşmaya başlayınca işler karışmaya başlar.

1- Siyah Kuğu (Black Swan)

Siyah KuğuIMDB’den 8.0 puan alan film, büyük başarı elde etti. Film vizyona girdiği 2010 senesinde, yaklaşık 272 milyon Amerikan Doları hasılat elde etti. Yönetmenliğini, Darren Aronofsky’nin üstlendiği “Siyah Kuğu” filminin oyuncu kadrosu da, bir hayli dikkat çekiyor. Filmin Oyunculuğunu; Vincent Cassel, Natalie Portman (Nina), Mila Kunis (Lily) gibi birbirinden ünlü isimler üstleniyor. Siyah Kuğu isimli film, kuğu gölü balesini konu ediniyor. Film, yaşanmış bir olaydan uyarlanmıştır.
Özet: Bir bale gösterisi için masumiyeti simgeleyen, beyaz Kuğu ve şehveti simgeleyen siyah kuğuya ihtiyaç vardır. Nina, beyaz kuğu için uygun görülürken, Lily ise siyah kuğuyu canlandıran balerin olacaktır. Nina ve Lily arasındaki çekişmeler, gün geçtikçe artar ve Nina kendi içindeki siyah kuğuyu keşfetmeye başlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *