Annelerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Hamilelik dönemi evde geçerken oldukça sıkıcı ve katlanılmaz olabilir. Hareket kısıtlılığı ve mide bulantıları, dışarı çıkıp gezememek oldukça ruh halini bozan olaylardır. Bu dönemde evde geçirilen vaktin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Yalnızca hamile kadınların değil annelerinde bütün bir günü evin içinde geçmektedir. Ev işlerinden bunalan annelerin evde kendine özel zaman ayırmaları ruhlarını dinlendirecektir. Evde annelerin ve hamilelerin mola zamanlarında, kendi köşelerine çekilmek istediklerinde seçecekleri filmlerle kendi tarzlarına hitap eden, izlemekten keyif duyacakları filmleri önlerine dizebilirler. Duygusal, romantik, aksiyon ve bunun gibi birçok farklı tarzda kaliteli yapımlar vardır. Bunlar annelerin izlemesi gereken filmler olarak keyifli vakit geçirmelerini sağlayacaklardır.

Annelerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

 

24. Junior – Ufaklık – 1994 – IMDb:4,5


Kimin bebek sahibi olup kimin bebek sahibi olamayacağı asla tahmin edilemez. İmkânsız, olmayacak hiçbir şey bu hayatta yoktur. Her şey mümkündür. Yeter ki her şeyin olacağına ve kadere inanılsın. Bir adamın hamile kalmasını ve ilginç süreçleri gösterilmektedir filmde.

23. Paternity – 1981 – IMDb:4,8


Buddy Evans New York’taki olayları yöneten biridir. Buddy baba olmak ümidiyle temsili bir anne seçti. Birçok kişiyle konuşarak arma yaptı. Buddy en sonunda Maggie’yi buluyor ve teklifi sunuyor.

22. Sugar and Spice – Şeker ve Baharat – 2001 – IMDb:5,2


Bu film tam bir kara mizah örneği olma hakkına sahiptir. Beş amigo kızın kendi aralarındaki tuhaf ilişkileri içlerinde birinin hamileliğiyle daha da tuhaflaşır. Bebek için en güzel geleceği ve hayatı sağlamak isteyen kızlar birbirlerine daha da kenetlenirler.

21. Nine Months – Dokuz Ay – 1995 – IMDb:5,4


Samuel’in hayatı mükemmel giderken bir haber alır ve hayatı değişir. Beş yıllık olan ilişkisinden hamilelik haberini duyar. Samuel çocuklardan fazlasıyla bıkmış bir çocuk psikologudur. Bebeğin doğmasını istemese de kız arkadaşı diretince çift 5 yıllık birlikteliğini bitirir.

20. The House Bunny – Tavşan Kız – 2008 – IMDb:5,5


Dertsiz hayatına dert açan Sehlly köşkten atılmıştır ve gidecek yeri yoktur. Shelly’nin kaderi Zeta Alpha Zeta’ya sürüklenmektir. Ancak buradaki birçok asosyal kız sözleşmeyi imzalamaması karşılığında evleri elden giderek düzenbazların eline geçecektir. Evlerini kaybetmemek için herkes Shelly’e bel bağlar.

19. What to Expect When You’re Expecting – Dikkat Bebek Var! – 2012 – IMDb:5,7


Film 5 çiftin hamilelik süreci boyunca kurdukları dostluğu anlatmaktadır. Hamilelik döneminin en heyecanlı anlarını birbirleriyle paylaşırlarken şunu unutmalıdırlar ki her şey planladıkları gibi gitmez. Hayat değişik sürprizlerle gelir insana.

18. Maybe Baby – Yoksa Bebek mi? – 2000 – IMDb:5,7


Bir komedi filmidir ve romandan uyarlamadır. Bir çocuğun ne kadar düşünülmesi gerektiği vurgulanmıştır. Bir çiftin çocuk üzerine tutumları komedi halinde sunulmuştur.

17. She’s Having a Baby – Bebeğimiz Olacak – 1988 – IMDb:5,8


Yeni evli bir çift olarak çok gençlerdir. Evliliğin gerektirdiği sorumluluğa ve ailelerinin onlardan beklediklerine yeterince hazırlıklı değillerdir.

16. For Keeps – 1998 – IMDb:5,8


George eskide çok ünlü bir futbolcuydu. Şimdilerde ise zor zamanlar geçirmektedir. Eski karısı ve oğluyla arası çok kötüdür ve hiç düzelmemektedir. Aradaki buz dağlarını eritmek, kırabilmek için yaşadıkları şehre taşınır. Ekonomik sorunlarını da çözerek oğlunun gözüne girmeyi hedeflemektedir. Ve hayat ona bir şans verir. Oğlunun futbol takımında göre başlar. Takımın koçu olmuştur artı ve oğluyla da yakındır.

15. Look Who’s Talking – Bak Şu Konuşana – 1989 – IMDb:5,8


Bekâr bir anne olan Mollie kendisine bir eş aramaktadır. Bu görevi ise oğlu üstlenmiştir. Annesine aday olan erkeklerin annesine uygun olup olmadığını seçecektir. Tabi ki annesi bunu kabul ederse…

14. Three Men and a Baby – 1987 – IMDb:5,9


3 bekâr arkadaşın bir arada aynı apartmanda yaşaması ve 3 erkekten 2’sinin kapının önünde bir bebek bulmasıyla hikâye başlar. Aslında bebek bu 3 erkekten biridir ancak bunu bilmemektedirler. Bebek bakımıyla 3 arkadaş ağır bir sorumluluk yüklenmişlerdir.

13. The Hangover Part III – Felekten Bir Gece 3 – IMDb:5,9


Phil, Stu ve Doug evde sessiz sedasız kendi hallerinde olaysız bir şekilde yaşamaktadırlar. Eski olaylar kapanmış, Dövmeler lazer ışınlarına kurban edilmiştir. Leslie Crow ise bir hapishaneye kapatılmıştır. Sürüde ki 3 erkek normal bir yaşam sürerken Alan bu durumdan hiç hoşnut değildir. Alan artık ilaçlarını almayı bırakarak kendisini has doğasına bırakmıştır ki bu ona sınırsızlık, sağduyusuz bir hayat getirmektedir. Alanın sorumluluğu diğer erkeklere düşmektedir.

12. Grown Ups – Büyükler – 2010 – IMDb:6,0


Aile ve komedi kategorisine ait olan yönetmeni Dennis Dugan olan bir filmdir. Amerika Birleşik Devletlerinde 2010 yılında yapılmıştır. Küçükken çok yakın arkadaş olan ve 4 Temmuz günü onca yıl aradan sonra ilk defa bir araya gelecek beş erkek hakkında büyük bir komedi. İlerleyen yaşın sadece büyümek olmadığını sorumluluk demek olduğunu birlikte keşfedeceklerdir.

11. Baby Mama – Taşıyıcı Anne – 2008 – IMDb:6,0


Hem başarılı hem bekâr bir kadındır Kate. Kariyerini ön planda tutmuş ve özel hayatını kenara atmıştır. 37 yaşına girdiğinde ark ir çocuk sahip olmak ister ancak hamile kalma ihtimalinin imkânsız olduğu öğrendiğinde dünya başına yıkılır. Yinede yılmaz ve çözüm arar. Bir geç kızın doğurmasını ve doğacak çocuğun kendisine ait olmasını ister. Hamileliğin zorluklarına birlikte katlanacaklardır.

10. Baby Boom – 1987 – IMDb:6,1


Hardvard’da master yaptıktan sonra büyük bir şirketin yöneticiliğini üstlenen J.C Wiatt, başarısını durmaksızın çalışmaya borçlu olduğunu her zaman söyler. Wiatt ile Stevan çok yoğun sevgi olmaksızın aralarında bir ilişki sürdürmektedirler. Wiatt’a büyük bir miras kalmıştır. Vasiyette bir bebeğin miras olarak kaldığı belirtilmiştir. Önceleri üstünden atmak isterken daha sonra gün geçtikçe bebeğe bağlanarak hem iş hem aşk hayatını tehlikeye atması kaçınılmaz olacaktır.

9. Sugar Town – 1999 – IMDb:6,1


Rock yıldızlarının hayatı konu edilmektedir. Film Gwen’i yıldız yapma taraftarı olarak yol izliyor. Uyuşturucuda dâhil olmak üzere birçok kariyer sorunu bu filmde işlenmiştir.

8. Friends with Kids – Mükemmel Plan – 2011 – IMDb:6,2


Arkadaş gruplarının içinde bekâr ve çocuk sahibi olmayan son çift olmuşlardır. Evliliğin ve çocuk sahibi olmanın ilişkilerini zedelemesinden korkan çift evlenmeden aynı evde yaşamaya karar verirler ve bir bebek yaparlar. Aynı zamanda başkalarıyla da tanışmaya açıklardır. Herkes bu durum sürdürülemez gibi görse de onlar sürdürüyor gibi görünürler fakat içten içe birbirlerini deli gibi çok kıskanırlar.

7. Riding in Cars with Boys – Hayatımdaki Erkekler – 2001 – IMDb:6,5


1965 yılında geçmektedir her şey. Bev hayat dolu ve neşeli bir kızdır. En büyük hayali ise New York da yaşamak ve orada ünlü, tanınan iyi bir yazar olmaktır. Bev bir polis çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bir gün bir hata yapar âşık olduğu erkek arkadaşı Rey’den hamile kalır. Durumu ailesine anlatması gerekmektedir ve bu çok zordur. Ailesi son derece mutaassıp bir ailedir. Hemencecik bu çift evlenirler. Artık bütün hayalleri aşına gelen talihsizlik yüzünden elinden kayıp gitmektedir. Bu film gerçek bir hikayedir.

6. Life as We Know It – Başımıza Gelenler! – 2010 – IMDb:6,6


Romantik komedi türünde gösterime giren yönetmenliğini Greg Berlanti’nin yaptığı bir filmdir. Korkunç bir ilk buluşma yaşayan çift tek ortak yanlarının karşılıklı hissettikleri nefret olduğunu görüyorlar. İkisi de ebeveynlik görevini üstleniyorlar ve aynı evde yaşamaya çalışmanın zorluğunu öğreniyorlar. Birbirleriyle geçinmeyi öğrenmeye çalışıyorlar.

5. Where the Heart Is – Kalbin Olduğu Yer – 2000 – IMDb:6,8


Dram ve komedi ağırlıklı yapılan filmin yönetmeni Matt Williams’dır. Konusu 17 yaşında anne olan Novalee sevgilisiyle birlikte yeni ve güzel bir hayata başlayacağı için umutlanır. Ancak sevgilisi onu Wal Mart dükkânın da yalnız bırakarak terk edip gider. Hiçbir mesleki tecrübesi, yeteneği olmayan Novalee cebinde beş kuruş bulunmamasıyla ortada kalır. Gizlice dükkânda yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır.

4. Knocked Up – Kaza Kurşunu – 2007 – IMDb:7,0


24 yaşında güzel bir magazin gazetecisi olan Allison Scott hayatına düşkündür ve doludizgin yaşamayı sever. Ancak alkolü aşırı aldığı bir gecenin sonunda yaşadığı tek gecelik bir ilişkinin tüm hayatını değiştireceğini tabi bilemezdi. Bebeğinin babasına bir şans vermeyi mi yoksa bebeğini tek başına büyütmeyi mi seçecek? Ki ek gecelik ilişkinin ardından kapıyı çarpıp çıkan terk eden bir adama ne kadar güvenebilir ki?

3. Away We Go – Uzaklara Gidelim – 2009 – IMDb:7,1


Film bir genç çiftin ilk çocuklarını kucaklarına almayı beklemesi ve sahip oldukları yaşam standartlarından memnun olmamalarını ele alıyor. Aile köklerini sağlam bir şekilde salabilmeleri ve çocuklarını büyütecekleri, güzel gelecek sağlayacakları ideal bir şehir aramaktadırlar. Çiftin bu arayış boyunca yaşadıklarını ele alıyor bu film.

2. Raising Arizona – 1987 – IMDb:7,4


Sürekli suç işlemeye alışmış olan ve her defasında hapse girmiş ve girmekten usanmamış olan Hi bir gün sürekli resmini çeken bir bayan polise bir teklifte bulunur. Kadına evlenme teklifinde bulunur fakat kabul ederse suç işlemekten vazgeçerek temiz bir hayat yaşayacağının sözünü verir. Ancak tutamayacağı bellidir. Bir gün bu çit artık dünyaya bir çocuk getirmeye karar verir ancak kadının kısır olduğu anlaşılır ve verilen o söz bozulur. Çocuk kaçırarak çocuk sahibi olacaklardır.

1. Juno – IMDb:7,5


Daha henüz lise öğrencisi olan Juno merakına yenilerek okuldan bir arkadaşıyla yatar. Ancak hiç ummadığı zamanda genç yaşında bebek sahibi olma durumuyla karşı karşıya kalmıştır. Arkadaşıyla kafa kafaya vererek bu soruna bir çözüm yolu ararlar. Çocuğu doğurunca zengin bir aileye vermeye karar verirler. Film hakkında detaylara girilecek olunursa En İyi Film Ödülünü kazanmış bir filmdir. 65. Altın Küre Ödülleri gibi çeşitli dallarda da ödüllere aday olmuştur. Son olarak Annelerin izlemesi gerekli filmler burada derlenmiştir. Imbd puanlarına göre düşükten yükseğe sıralanmaktadır.

A comment on "Annelerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *