Arrow Konusu ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Arrow Konusu ve Karakterleri isimli yazımıza YORUM yapabilirsiniz. Ünlü DC Comics kahramanı Green Arrow çizgi romanının karakteri Arrow’un diziye uyarlanma kararıyla ortaya çıkan Arrow dizisi, Greg Berlanti, Andrew Kreisberg ve Marc Guggenheim tarafından geliştirilmiştir. Yönetmen koltuğunda David Nutter’ın oturduğu dizi, zengin bir adamın bir gemi kazası sonucu bir adada mahsur kalmasını ve şehrine geri döndüğünde karakterinde ve hayata bakış açısında meydana gelen değişimleri incelemektedir.İsterseniz önce Arrow tanıtım, Arrow konusu ve ardından da Arrow dizisinin karakterlerini inceleyelim.

Arrow Tanıtım

Arrow Tanıtım:

Arrow dizisinde; Stephen Amell, David Ramsey, Paul Blackthorne, Katie Cassidy, Colton Haynes, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Susanna Thompson gibi başarılı oyuncular rol almaktadır. 10 Ekim 2012 tarihinde The CW televizyon kanalında gösterime giren dizi, yayınlanmaya başladığı günden beri dizi izleyicileri tarafından büyük ilgi görmüştür. Dizi IMDb sitesinden de 8.0 puan alarak, başarısını gözler önüne sermiştir. Aksiyon ve macera dizisi Arrow konusu ile dikkat çekmektedir.

Arrow Konusu

Arrow Konusu:

Şehrin çapkın ve milyarder playboyu Oliver Queen, babasıyla çıktığı bir gemi yolculuğu sırasında kaybolmuştur. Oliver’ın babası ve yaşadıkları Starling şehrinin haznedarlarından olan Robert Queen bulundukları geminin kaza yapması sonucu, kendisini feda ederek oğlunun hayatını kurtarmıştır. Her şeyden habersiz ailesi, Oliver Queen’in öldüğünü sanmaktadır. Oliver ise kaza sonrası Pasifik Okyanusu’nda ıssız bir adaya düşmüş ve ada şartlarına uyum sağlamaya çalışmaktadır. Bulunduğu ada ise kimsenin uğramadığı, en azılı katillerin atıldığı ıssız bir adadır.
Oliver’ın ıssız adada geçirdiği 5 yılın ardından, adanın yakınından geçen Çinli balıkçıların kendisini bulmasıyla adadan kurtulur. Şehrine geri döndüğünde ise eski zengin ve yaramaz çocuk Oliver Quenn artık yerinde yoktur. Adanın acımasız koşulları ve her gün verdiği yaşam mücadelesi Oliver’ın karakterini şekillendirmiş ve onu bir savaş makinesine dönüştürmüştür.

Arrow Karakterleri
Zengin Queen çocuğunun şehre geri dönmesinin oluşturduğu yankı yavaş yavaş unutulduğunda, Oliver babasına verdiği sözü tutmak için çalışmalara başlar. Babası, onun kurtulmasını ve yaptığı hataları oğlunun düzeltmesini istemiştir. Oliver bu zorlu görevi yerine getirirken, annesi ve kız kardeşini de düşünmek zorundadır.

Arrow Karakterleri:

Oliver Queen:

Oliver Queen arrow
Issız adada geçirdiği 5 yılın ardından şehrine geri dönen Oliver, suç ve kaosun hakim olduğu Starling City’i düzeltmeyi kafasına koymuştur. Bu yüzden adada vücudunun bir parçası gibi kullanmayı öğrendiği yayı ve okunu alarak geceleri suçlu avına çıkmaya başlar. Giydiği elbiseyle kimliğini gizleyen Oliver, gündüzleri zengin bir iş adamı; geceleri ise adalet dağıtan bir kahramandır. Ünü ise kısa sürede yayılacak ve bu gizemli kahramanın kim olduğu büyük bir merak konusu olacaktır.

Laurel Lance:

Laurel Lance arrow
Oliver’ın gemi yolculuğunda kaybolmadan önceki kız arkadaşı olan ve avukatlık kariyerinin başında bulunan Laurel, gemide kız kardeşinin de bulunduğu ve aldatıldığını öğrenir. Hem kendisini aldatan, hem de kız kardeşinin ölümüne sebep olan Oliver şehre geri döndüğünde, Laurel’in kafasının karışmasına sebep olur.

Tommy:

Tommy arrow
Henüz gemi kazasının gerçekleşmediği yıllarda Oliver’ın en yakın arkadaşı olan Tommy, kahramanımız şehre döndüğünde de en yakın arkadaşı olmaya devam ediyor. Oliver’ın öldüğünü sandığı yıllarda kendini işlere vermiş ve kariyerinde büyük atılımlar gerçekleştirmiş bir iş adamı olarak karşımıza çıkıyor. Karakterimiz aynı zamanda Laurel’e ilgi duyuyor.

Moira Queen:

Moira Queen arrow
Oliver ve Thea’nın sevecen görünümlü annesi; ölen kocasının acısının yanında, John ile aşk yaşıyor. Oliver’ın birçok sır sakladığını düşündüğü Moira, gemi kazası ve kaza öncesi kurdukları düzende yaptıkları birçok hatayı gizlemeyi tercih ediyor.

Thea Queen:

Thea Queen arrow
Kendini alkol ve uyuşturucuya vermiş sorunlu bir ergen olan Thea, Oliver’ın şımarık küçük kız kardeşi. Çevresiyle pek ilgilenmiyor ve davranışlarıyla sinir bozucu olabiliyor.

John Diggle:

John Diggle arrow
Oliver’ın annesi Moire ile ilişki yaşayan ve kahramanımız şehre döndüğünde onun korumalığını üstlenen John, eski bir Amerikan askeri olarak karşımıza çıkıyor.

Quentin Lance:

Quentin Lance arrow
Starling şehrinde başarılı bir dedektif olan Quentin, Laurel’in babası ve küçük kızının ölümüne sebep olduğu için Oliver’dan nefret ediyor.

Arrow Teknik Detay:

Oyuncular: Stephen Amell, Katie Cassidy, Emily Bett Rickards, David Ramsey, Willa Holland, Susanna Thompson, Paul Blackthorne ve Colton Haynes
Başlangıç: 2012
Ülke: ABD
Kanal: The CW
IMDb:8,0

Arrow Dizisi Fragmanı:

Arrow Kısa Tanıtımı:

DC Comics tarafından yayımlanan Green Arrow çizgi romanından esinlenilmiştir. Dizimiz koca bir geminin batıp kahramımızın bir adaya çıkması ve bu adada beş yıl mahsur kaldıktan sonra ülkesine dönüp suç ve yolsuzluklarla savaşması konu alır.

Starling Şehri’nin milyarder playboyu Oliver Queen bir gemi kazasında babasını ve sevgilisinin kız kardeşi olan Sara Lance’i kaybettikten sonra 5 yıl bir adada mahsur kalır. Ancak ne ada göründüğü kadar ıssızdı nede Oliver hayatta kalma yöntemlerinden haberdardı. Herkes Oliver’ın gemidekilerle birlikte öldüğünü düşünür. Oliver Quinn 5 yıl sonra adadan kurtulmayı başarıp Starling Şehrine gelir. Kendisini karşılayan annesi Moira, kız kardeşi Thea ve en iyi dostu Tommy Oliver’ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden bir süre sonra ondaki değisimi fark ederler. Oliver gündüzleri milyoner rolü yapip geceleri işlettiği kulübü kamuflaj olarak kullanıp yeşil başlıklı bir kanunsuza dönüşen Oliver, babasına ölmeden önceki son dileği olan Queen ailesinin yaptığı hataları düzeltmek için uğraşır. Babasının verdiği listedeki kötü adamları tehdit etmeye ve öldürmeya başlar. Ancak Arrow’un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler polislerin ve özellikle Dedektif Lance’nin canını sıkmaktadır. Dedektif Lance’nin en büyük amacı Arrow’u yakalamak olur. Oliver’ın koruması olan John Diggle daha sonra adalet için Oliver’ın verdiği savaşa katılır. Bu arada Oliver’ın annesi bazı sırlar saklamaktadır. Gemi kazası aslında göründüğü gibi bir kaza değil bir sabotaj olduğunun anlaşılmasıdır. Annesinin Oliver’ın o yatta ölmediğinden ve o adada mahsur kaldığından haberi vardır.

Arrow Konusu ve Karakterleri isimli yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

A comment on "Arrow Konusu ve Karakterleri"

  1. Jazter says:

    John diggle ile ilgili yanlis bilgi var

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *