Ash vs Evil Dead Dizi Konusu

0/5 Votes: 0
Report

Description

Geçtiğimiz yıl ekim ayında Starz kanalı tarafından beğenimize sunulan, Ash vs Evil Dead dizisinin yaratıcıları The Evil Dead, Evil Dead II ve Army of Darkness filmlerinden tanıyacağınız efsane isimler, Sam Raimi ve Bruce Campbell’dir.

Ash vs Evil Dead

Ayrıca Rob Tapert’in yönetici ve yapımcı olarak görev aldığı dizinin yapımcı kadrosundaki diğer isimler ise, Ivan Raimi ve Rick Jacobson.Dizinin konusu ise oldukça geçmişe dayanıyor. Klasik korku filmlerinden Evil Dead serisinin merakla beklenen devamı niteliğindeki Ash vs Evil Dead konusu, 1981 yılında çıkış yapan Evil Dead filminin 30 yıl sonrasını anlatıyor.

Ash vs Evil Dead Oyuncuları

Filmde Tennessee ormanına giden 5 üniversite öğrencisinin, tatil yaptıkları kulübede bir ses kaydı ve ölülerin kitabı denilen Necronomicon’u bulmaları, kitabı okuyarak şeytanı uyandırmaları konu edilmişti. Uyanan iblisler ise bu gençlerin vücuduna girip, ormandaki ağaçları da canlandırarak onları katletmeye başlamıştı. Filmin kahramanı Ash ise şeytanların elinden kurtulan tek kişi olmayı başarmıştı. Ancak bilmediği tek şey, şeytanın hala Ash’in peşinde oluşuydu.

Ash vs Evil Dead Konusu
Dizide ise Ash Williams, Evil Dead teröründen 30 yıl boyunca kaçmasına rağmen şeytan hala peşindedir. Şimdilerde bir karavanda yaşayan Ash, ufak bir işte çalışmaktadır. Tam huzura erdiğini düşündüğü sırada olaylar gelişmeye başlar. Ash Williams yeniden meşhur testeresini eline alıp şeytan avlama macerasını sürdürecektir. Şeytan dünyadaki tüm insanlığa bir veba gibi bulaşmış ve insanlığı tehdit etmektedir. Bu durumda Ash Williams insanların son umudu olacaktır ve nihayet şeytanlarla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Ash vs Evil Dead konusu ile beklenenin üzerinde bir başarıya da imza atmıştır. Vahşet sahnelerinin, korku ve gerilimin, komedi ile başarılı bir şekilde harmanlandığı dizide, Ash Williams rolünde Bruce Cambell’i görüyoruz. 58 yaşındaki başarılı aktör, yıllar sonra yeniden Ash Williams karakterine hayat veriyor. Dizide rol alan diğer oyuncular ise, Jill Marie Jones, Dana DeLorenzo, Ray Santiago, Lucy Lawless ve Mimi Rogers’tır.

Ash vs Evil Dead Oyuncu Listesi

Dizide önemli karakterlerden biri olan Ruby’i canlandıran Lucy Lawless’i şavaşçı prenses Zeyna olarak tanıyoruz. Yapımcı Rob Tapert’ın da eşi olan Lawless, bu diziyi eşi nedeniyle değil, Ruby karakterini canlandırabileceğine inandığı için kabul etmiş. Dizide Lawless’i ilk ortaya çıktığı andan itibaren, Ash’in peşinde göreceğiz.
Bir diğer önemli role hayat veren Ray Santiago ise, dizide Pablo Simon Bolivar olarak karşımıza çıkıyor. Ash’in çalıştığı dükkanda çalışan Bolivar, Ash’i şeytanlarla savaşırken görüyor ve onun gibi olmak için onunla yola çıkma kararı alıyor. Ash’i idolü olarak gören Bolivar dizinin en komik karakterlerinden biri. Dana Lorenzo ise Kelly rolünde ağzı bozuk bir genç kız. Pablo’nun aşık olduğu Kelly’de Ash ile aynı iş yerinde çalışıyor.
Jill Marie Jones ise, Amanda Fisher rölüyle bir polis olarak karşımıza çıkan isimlerden. Fisher’da Ash’in peşine düşerek şahit olduğu olaylar hakkında araştırmalar yapıyor. Araştırmaların kaçınılmaz sonu Ash’e çıktığı için, dizide sıkça göreceğimiz karakterlerden biri. Dizinin istatistiklerine göz atmak gerekirse, dizi yayınlandığı ilk bölümü ile ortalama 437.000 izleyici tarafından izlenmeyi başarmıştır. İkinci bölümü ile 280.000 izleyici sayısına ulaşan dizi aradaki dengeyi sürekli olarak korumuştur.
İlk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizi, 10. bölümü ile sezon finalini yapmıştır. İlk bölümü 31 Ekim 2015 Tarihinde yayınlanan dizinin 1. Sezonu devam ederken, 2. sezon onayını da almıştır. Yeni sezon çekimlerine başlandığı haberleri ile, şimdilerde merak konusu olan 2. sezonun ne zaman başlayacağı konusu ise şimdilik sırrını koruyor. Sene arası vermeyi planlamadığı bilinen dizinin, 2016’nın son çeyreğinde yeni sezona başlaması bekleniyor. 2. Sezon konusu henüz açıklanmasa da, konunun yine devam niteliğinde ilerleyeceği düşünülüyor.

Ash vs Evil Dead Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *