Aşk (Her) Filmi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Her ( Aşk ) filmi 2013 yılının en iyi ve en özgün senaryosuna sahip filmlerinden bir tanesi. 2013 yılında vizyona girmiş olan diğer filmlere baktığımızda özgün senaryosu olan filmlerin daha çok sevildiğini görüyoruz. 2013 yılında maalesef çok az sayıda özgün bir konuya sahip olan filmleri izleme şansını yakaladık. Her ( Aşk ) filmi de özgün senaryoya sahip olan o filmlerden bir tanesi.

her filmi

Filmin türünde bilim kurgu geçmesi ve senaryonun ütopik gibi görünmesine rağmen aslında gerçekleşmesi mümkün olan senaryolardan bir tanesi diyebiliriz. Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesi ile insanlar sanal âlem de daha çok arkadaşlıklar edinirken gerçek dünyada çok az sayıda kişiler ile görüşmeye başladılar. Bunun sonucunda da ortaya asosyal insanlar dediğimiz belli bir kitle oluştu.

her filmi aşk

İnsanlar dış dünyadan sıkıldıkça kendilerini daha iyi ve daha üstün hissettikleri aynı zamanda kendilerini daha iyi ifade edebildiklerini düşündükleri sanal dünyada yaşayamaya başlıyorlar. Çoğu insanın aslında sosyal medya veya sanal âlem de gösterdikleri kişiler oldukları kişiler değil, olmak istedikleri kişilerdir. Filmde senarist bu konu ile birlikte, biraz bilim kurgu ve biraz da aşkı harmanlayarak ortaya oldukça güzel bir yapım çıkarmayı başarmış.

her filmi yorumları
Aşk (Her) Filmi Konusu:

Filmde Theodore Twombly ( Joaquin Phoenix ) yakın bir gelecekte artık insanların neredeyse tüm işlerini bilgisayar programlarının yapmakta olduğu bir dönemde oldukça nadir bulunan el yazımı mektup işinde çalışmaktadır. Theodore bir süre önce çok sevdiği karısından boşanmıştır ve artık kendisini hayata bağlayacak olan yeni bir amaç aramaktadır. Bir gün Theodore piyasaya yeni çıkacak olan ve kusursuz bir yapay zekâya sahip olduğu söylenilen bir işletim sistemini satın alır. Bu yeni işletim sistemini açması ile Theodore, sadece sesi ile insanlarla iletişime geçen ve sanal bir varlık olan Samantha ile tanışacaktır. Samantha yapay zekâya sahip bir varlık olduğu için hayat ve insanlar ile ilgili anlamlandıramadığı şeyleri Theodore’a sormaya başlar. Bu saatten sonra bir insan olan Theodore ile yapay zekâya sahip olan Samantha arasında oldukça garip bir ilişki başlayacaktır.

her filmi konusu
Her ( Aşk ) Filmi Hakkında Ayrıntılı Bilgi:

Yönetmen: Spike Jonze
Senarist: Spike Jonze
Oyuncular: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams, Rooney Mara, Olivia Wilde, Chris Pratt, Matt Letscher, Luka Jones, Kristen Wiig, Bill Hader, Portia Doubleday, Brian Cox ve Spike Jonze
Yapım: ABD / 2013
Vizyon Tarihi: 14 Şubat 2014
Tür: Bilim Kurgu, Dram, Romantik
Süre: 126 Dakika
Imdb Puanı: 8.0

Her ( Aşk ) Filmi Fragmanı:

Lütfen Aşk (Her) Filmini İzlediyseniz Yorum Yapmayı unutmayınız…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *