Aşk Laftan Anlamaz Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Show Tv’nin romantik komedi türünde ki dizisi Aşk Laftan Anlamaz Konusu ile kısa sürede sevilen diziler arasında yer almayı başarmıştır. Tesadüfler ile başlayan bir aşk hikâyesini anlatan Aşk Laftan Anlamaz dizisinin yapımcılığını ise Bi yapım şirketi üstlenmektedir. Aşk Laftan Anlamaz Konusu kadar başarılı oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Aşk Laftan Anlamaz dizisinin başrol oyuncuları Burak Deniz ve daha önce güneşin kızları dizisi ile yıldızı parlayan Hande Erçeldir. Aşk Laftan Anlamaz Oyuncuları genel de genç oyuncu kadrosundan oluşmakla birlikte dizi de Metin Akpınar, Nazan Diper, Cem Emüler gibi uzun yıllar oyunculuk deneyimine sahip usta isimler de yer almaktadır. Aşk Laftan Anlamaz Oyuncuları arasın da yer alan Burak Deniz ise ilk başrol oyunculuğu deneyimini bu dizi ile yaşamaktadır.

Dizinin yayınlandığı ilk günden beri Aşk Laftan Anlamaz Oyuncuları büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Aşk Laftan Anlamaz dizisinin yönetmen koltuğunda ise Müge Uğurlar oturmaktadır. Birbirlerine zıt iki karakterin zamanla birbirlerine aşık olmalarını konu alan dizinin senaristi ise Nuray Uslu’dur. Aşk Laftan Anlamaz Konusu ile seyircisine duygusal dakikalar yaşatırken bir an da güldürebilecek bir dizidir. Çoğunluk ile genç seyirci kitlesine sahip olan Aşk Laftan Anlamaz dizisi hem romantik hem de komedi dolu sahneleri ile keyif ile seyredilecek diziler arasında yer almaktadır.

Aşk Laftan Anlamaz Konusu:

Aşk Laftan Anlamaz dizisinin konusu üniversiteyi yeni bitirmiş Hayat Uzun isimli bir genç kız ile tekstil dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Murat Sarsılmaz karakterinin tesadüfler ile yollarının kesişmesi ile başlar. Hayat’ın annesi kızının yanına İstanbul’a gelir ve iş bulmaz ise memleketleri Giresun’a kızı ile birlikte döneceğini söyler. İki kız arkadaşı ile yaşayan Hayat ise memlekete dönmek istememektedir. Ailesinin onu zorla İstanbul’dan götürmesini engellemek için sahte kimlik ile bir tekstil şirketinde işe başlar. Yalan söylemekten hoşlanmayan Hayat bir süre bu işte çalıştıktan sonra işten ayrılmayı planlamaktadır. Fakat planları dışında bir şey başına gelir ve patronu Murat’a aşık olur. İlk zamanlar kendisine bile itiraf edemediği duyguları Hayat’ın işten ayrılma isteğinden vazgeçmesine neden olmaktadır. Üstelik sempatik tavırları ile Hayat, kısa süre de iş yerinde ki çalışanların gönlünü kazanmıştır.

Hayat’ın işe girebilmek için söylemek zorunda kaldığı yalanlar gün geçtikçe korkulu rüyası olmaya başlamıştır. Gerçeği sadece en yakın arkadaşları ile konuşabilen Hayat iş yerin de Suna Pektaş ev de ise Hayat Uzun olarak yaşamaktadır. Hem iş yerinde çalışanlara hem de ailesine yalan söyleyerek yaşayan Hayat kendisini sürekli diken üstünde hissetmektedir. Üstelik Murat’ın eski sevgilisi Didem Hayat’ dan şüphelenmektedir. Hiç bir şeyden haberi olmayan Murat Sarsılmaz ise Hayat’ı Suna isimli zengin bir kız sanmaktadır.

Hayat’ın gerçek kimliğinden habersiz olan Murat ise hayatın da ilk defa bir kadına aşık olmuştur. Fakat duygularını gizlemeyi seven Murat Sarsılmaz, Hayat’a karşı her zaman sert tavırlar içerisin de bulunmaktadır. Hayat ve Murat sürekli birbirleri ile sürekli fikir ayrılıklarına düşmelerine rağmen hislerine engel olamazlar. Bir tarafta Karadenizin inatçı ve hırçın kızı Hayat diğer tarafta ise katı kurallara sahip otoritet bir patron olan Murat Sarsılmaz karşı karşıya gelmektedir. Hayat ve Murat ikilisi birbirlerine hem çok zıt hem de çok uyumlu iki karakter olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ikili dizi boyunca sürekli birbirleri ile tatlı atışmalar içerisin de bulunarak izleyicinin keyifli dakikalar yaşamalarını sağlamaktadır.

Aşk Laftan Anlamaz Dizisi Karakterleri / Oyuncuları:

Hayat Uzun – Hande Erçel:


Aşk Laftan Anlamaz dizisinin ana karakterlerinden biri olan Hayat Uzun inatçı, her zaman kendi bildiğini yapan asi bir kızdır. İstanbul’a okumak için gelen Hayat üniversite bittikten sonra da memleketine dönmek istemez ve ailesinin baskılarından kurtulmak için yalanlar ile dolu bir mücadele verir. Zengin bir iş adamı olan Murat Sarsılmaz’a aşıktır. Murat Sarsılmaz karakteri ile sürekli kavga etse de her zaman ona olan sevgisi kısa süre de barışmalarına neden olmaktadır.

Murat Sarsılmaz – Burak Deniz:


Tekstil şirketi olan zengin bir iş adamı olan Murat Sarsılmaz varlıklı bir aileye sahip olmasına rağmen iş kolik bir adamdır. Sürekli işi ile ilgilenen Murat Sarsılmaz’ın sosyal hayatı yok denilecek kadar azdır. Katı kurallara sahip olan Murat Sarsılmaz çalışanları tarafından da korkulan bir patrondur. Murat Sarsılmaz’ın sert görüntüsünün altında oldukça merhametli ve iyi bir insan vardır. Annesini küçük yaşta kaybeden Murat babaannesine oldukça düşkündür. İş yerin de çalışmaya başlayan Hayat Uzun’a aşık olmuştur.

Aslı – Özcan Tekdemir:


Hayat’ın en yakın arkadaşlarından birisidir. Murat Sarsılmaz’ın kardeşini sevmektedir. Hayata hep iyi yönünden bakan Aslı karakteri hemşire olarak çalışmaktadır. Her gün eve yorgun olarak dönen Aslı boş zamanlarını arkadaşları İpek ve Hayat ile ilgilenerek geçirmektedir.

Doruk Sarsılmaz – Oğuzhan Karbi:


Doruk Sarsılmaz Murat’ın kardeşidir. Abisi gibi Doruk Sarsılmaz da kendi şirketlerinde çalışmaktadır. Doruk Sarsılmaz abisinin aksine iş ile ilgilenmekten fazla hoşlanmayan sosyal hayatı seven bir karakterdir. Hayatın ev arkadaşı Aslı’dan hoşlanmaktadır.

İpek – Merve Çağıran:


Hayatın arkadaşlarından biri olan İpek karakteri erkeksi tavırları ile dikkat çekmektedir. Babası ile arası bozuktur bu nedenle bütün erkeklerden nefret etmektedir. Aslı ve Hayat ile aynı ev de yaşamaktadır. Hayata gerçekçi bir yaşam açısı ile bakan İpek arkadaşlarını her konu da sürekli uyarmaktadır.

Kerem – Süleyman Felek:


Murat Sarsılmaz’ın askerlik arkadaşı ve şoförüdür. Açık sözlü ve iyi bir arkadaş olan Kerem, Murat’ın en güvendiği insanlardan birisidir. Hayat’ın ev arkadaşı İpek’e ilk görüşte aşık olmuştur ve İpek’in gözüne girebilmek için her yolu denemektedir.

Tuval Yanıkoğlu – Demet Gül:


Murat’ın şirketin de baş tasarımcı olarak çalışan Tuval, Murat’ı patrondan öte bir dost olarak görmektedir. Kendisine özgüveni çok yüksek olan Tuval karakteri yaptığı işe aşık bir kadındır. Eğlenceli bir yapıya sahip olan Tuval karakteri yaptığı espriler ve muzip tavırlar ile çevresi tarafından çok sevilmektedir.

Nejat Sarsılmaz – Cem Emüler:


Nejat Sarsılmaz Murat ile Doruk’un babasıdır. Murat’ın annesi ile ayrıldıktan sonra Doruk’un annesi ile evlenmiştir. İşlerini oğullarına bırakan Nejat Sarsılmaz iş hayatından uzak emekliliğin tadını çıkarmaktadır.

Derya Sarsılmaz – Betül Çobanoğlu:


Murat’ın annesi ile ayrılan Nejat Sarsılmaz ikinci evliliğini Derya ile yapmıştır. Derya Sarsılmaz Doruk’un öz annesidir. Üvey oğlu Murat’ı hiç sevmez. Kendi oğlu ve üvey oğlu arasında ayrımcılık yapan Derya Sarsılmaz kaynanası ile de sürekli olarak tartışmaktadır. Lüks yaşamı seven Derya Sarsılmaz, orta gelirli bir ailenin kızı olan Aslıyı oğlu Doruk’a yakıştıramaz ve ilişkilerini onaylamaz.

Azime Sarsılmaz – Nazan Diper:


Nejat Sarsılmazın annesidir. Torunu Murat’ı üvey annesi Derya’ya karşı sürekli olarak savunduğu için gelini ile sık sık tartışmaktadır. Gençliğinde Hayatın dedesine aşık olmuştur fakat Murat’ın dedesi ile evlenmek zorunda kalmıştır.

Haşmet Dede – Metin Akpınar:


Hayat’ın dedesidir. Karadenizli inatçı bir karakter olan Haşmet dede torunu için İstanbul’a gelmiştir. Gençliğinde Azime hanıma aşık olmuştur fakat kavuşamamıştır. Uzun yıllar geçmesine rağmen hala Azime Sarsılmaz’a aşıktır ve bir türlü unutamamaktadır.

Emine Uzun – Sultan Köroğlu Kılıç:


Hayat’ın annesidir. Kızını Giresun’a götürmek için İstanbul’a gelir fakat Hayat’ın işe girmesi ile İstanbul da kalıcı olarak kalmaya karar verir. Köyden gelmiş katı kuralları olan bir kadın olan Emine Uzun kızının gizlediği bir şeyler olduğundan şüphe etmektedir. Hayat’a koyduğu katı kuralları Aslı ve İpek’e de uygulamaktadır.

Fadik – Evren Duyal:


Hayatın annesi Emine’nin yakın arkadaşı olan Fadik Hayat, İpek ve Aslı ile aynı evde yaşamaktadır. Şimdiye kadar hiç evlenmemiş olan Fadik karakteri artık evlenmeye karar vermiştir. Arkadaşı Emine’nin onaylamamasına rağmen Kamuran ile nişanlanır.

Suna Pektaş – Elif Doğan:


Zengin bir ailenin kızı olan Suna babasının istediği işte çalışmamak için Hayat ile bir anlaşma yaparak yer değiştirir. Babasını işe gidiyormuş gibi kandırarak sevgilisi ile vakit geçirmektedir. Maceracı bir ruha sahiptir sevgilisi ile birlikte sık sık doğa yürüyüşüne çıkar.

Didem – Tuğçe Karabacak:


Didem, Murat’ın eski sevgilisidir. Sarsılmaz ailesinin şirketi olan Sarte’nin reklam yüzü olarak çalışmaktadır. Murat ile ayrılmalarına rağmen hala sevmektedir. Hayat ile Murat’ın arasını bozmak için her türlü yola başvuran Didem Hayat’ı da aşırı derece de kıskanmaktadır.

Kamuran – Gökhan Niğdeli:


Hayat’ın annesi kızını evlendirmek için görücü arayışına çıkmışken Kamuran ile karşılaşır ve Kamuran oğluna Hayat’ı istemek yerine, kendisine Fadik’i ister. Kısa süre de Fadik ile nişanlanan Kamuran ilginç fikirleri ile herkesi şaşırtmaktadır.

Müsteşar Kemal – Oğuz Okul:


Nejat Sarsılmaz’ın çok eski bir arkadaşıdır. Kızı Suna’yı arkadaşının şirketine, çalışarak hayatı öğrenmesi için gönderir. Kızının başka bir kız ile yer değiştirerek kendisini kandırdığının farkında değildir.

Aşk Laftan Anlamaz Dizisi Detay:

Kanal: Show Tv
Yönetmen: Müge Uğurlar
Senarist: Nuray Uslu
Oyuncular: Hande Erçel, Burak Deniz, Özcan Tekdemir, Demet Gül, Merve Çağıran, Oğuz Karbi, Tuğçe Karabacak
Tür: Romantik komedi
Süre: 120 dakika

Aşk Laftan Anlamaz Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *