Aşk Mektupları (From the Land of the Moon) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ünlü bir Fransız filmi olarak bilinen Aşk Mektupları, Fransız filmlerinin yapımcılığını üstlenen ünlü isimlerden birisi Alain Attal tarafından çekilmiştir. Mal de Pierres ise filmin orijinal ismidir. 9 Aralık 2016 tarihinde vizyona girmesi planlanan film içerisinde Nicole Garcia imzası taşıyan Milena Agus romanından sinemaya uyarlanmıştır. Marion Cotillard, Louis Garrel, Alex Brendemühl, Brigitte Roüan ve Victoire Du Bois oyunculukları ile çekilmiş olan film ülkemizde de Türkçe alt yazılı şekilde gösterime girecektir. Filmin yönetmenliğini ise romanının sahibi olduğu gibi, Nicole Garcia üstlenmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında geçen film içerisinde imkansız gibi görünen bir aşkın mücadelesi, dönem şartları ile birlikte ele alınıyor. Film henüz gösterime girmese de, fragmanları ile çok beğenilmiş ve ödül ihtimali olan filmler arasında da sayılmaya başlanmıştır. Film, birçok Fransız filmi ile başarısını kanıtlamış olan Marion Cotillard’ın başarılı performansını da bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Aşk Mektupları Konusu:

mal-de-pierres

İkinci Dünya Savaşı sonrasında bir Avrupa yaşamı veriliyor. Gabrielle, aile baskılarına daha fazla dayanamayarak çiftçi olarak hayatını sürdüren ve İspanyol olan Jose ile evlenmiştir. Jose, kendisine karşı oldukça dürüst ve sevgi doludur ve dışarıdan bakıldığında aslında her şey yolunda gitmektedir. Ancak Gabrielle bir türlü kendisini bu hayata ait hissedemez ve mutsuzluğa doğru sürüklenir. Tam her şeyden ümidini kestiği ve artık mutlu olamayacağını düşündüğü anlarda, Andre ile tanışacak, aşkı yeniden bulduğunu o an anlayacaktır. Birbirlerine olan duyguları gittikçe büyür ve artık ayrılmanın imkansız olduğuna karar verdikleri anda kaçmayı planlarlar. Ancak hiçbir şey planladıkları gibi gitmeyecektir. Hayat şartları, savaş sonrası ülkenin durumu ve aileler gibi birçok etken birlikte olmamaları adına önlerine çok engel çıkaracaktır. Bir aşkın ve yeniden hayat kurma çabasının mücadelesi en açık şekli ile gözler önüne serilmektedir.

Aşk Mektupları Karakterleri:

Gabrielle:

Marion Cotillard’ın hayat verdiği karakterdir. Aklında çok farklı bir hayat yaşama arzusu olsa da, ailesinin isteklerine boyun eğmiş ama bundan pişmanlık duyacak bir karakterdir. Aşkın peşinden gitmeyi seçecektir.

Jose:

Alex Brendemühl’ün oynamış olduğu karakterdir. İspanyol bir çiftçi olan Jose karakteri, Gabrielle’yi gerçekten sevmekte ve iyi bir eş olmak için çok çaba göstermektedir.

Andre:

Louis Garrel oyunculuğunda var olan bir karakterdir. Özgürlüğe ve aşka inanan bir adam olarak, Gabrielle’ye hissettiği aşk ile tüm hayatları değiştirecektir.

Aşk Mektupları Filmi Detay:

Senaryo: Nicole Garcia
Yönetmen: Nicole Garcia
Yapımcı: Alain Attal
Oyuncular: Marion Cotillard, Alex Brendemühl, Louis Garrel
Tür: Dram
Orijinal İsmi: Mal de Pierres
Vizyon tarihi: 9 Aralık 2016

Aşk Mektupları Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *