Report

Description

Aksiyon ve animenin karışık olduğu bu diziler günümüzde pek çok kesim tarafından izlenmese de bağımlısı olan kişiler oldukça fazla. 1980’lerden günümüze, efektlerin bol olduğu, görsel şölen niteliğinde, içerisinde çok bilinen filmlerin de yer aldığı seriyi sizler için imdb puan sıralaması düşükten yükseğe olacak şekilde sıraladık. Mutlaka göz atmanız gerektiğini düşündüğümüz bu sıralama için şimdiden iyi seyirler dileriz.

25. Strike Witches – 2008 – IMDb: 6.7


Hikaye 1944 yılında gerçekleşir ve dünya, nöroi adı verilen tanımlanamayan uçan nesnelerin saldırısına uğrar. Yoshika miyafuji adlı genç bir kahraman, dünyayı koruyabilmek için savaşmaya başlar ve kendisini büyük bir aksiyonun içinde bulur.

24. Appleseed – 2004 – IMDb: 7.0


Üçüncü dünya savaşı sonrasında yaratılan ütopyacı bir toplumda, kötülük bölgelerinden koparılmış bir kadın savaşçı, bu yeni cephede çatlaklar görmeye başlar. Bu topluluk insanlığın geri kalanında ne planlamaktadır? 2004 yapımı bu film, değişik maceralarla iç içe.

23. 07 Ghost – 2009 – IMDb: 7.1


Genç amnezian, katılmak zorunda kaldığı ordunun, babasının krallığını yıktığını öğrenir. Bir kilise ve barınak bulur ve iblislerin dünyayı istila etmeye çalıştıklarını keşfeder. Geçmişini, intikamını almalı ve dünyayı kurtarmalıdır.

22. Utawarerumono – 2006 – IMDb: 7.5


Genç adam bir kasabada gözlerini açar ve kim olduğundan haberi yoktur. Hafızasını yitirmiş olan gence köydekiler yardım eder ve onu iyileştirir. Hakuoro’nun liderlik ettiği köyde olaylar farklı gelişecektir

21. Jormungand – 2012 – IMDb: 7.5


Seride Koko adındaki genç bir silah tacirinin çılgınlıkları ve yaptıkları anlatılmaktadır. HCLI adındaki örgüte gizlice silah satmaktadır. Bu filmde Koko’nun da dahil olduğu grubun hikayesini izliyoruz.

20. Full Metal Panic! – 2002 – IMDb: 7.8


Mithril olarak bilinen, gizlice anti-terörist özel bir askeri örgütün üyesi olan Sousuke Sagara, bir Japon lise kızı olan Kaname Chidori’yi korumakla görevlidir. Olaylar Mithrill ve Sagara açısından çok farklı boyutlara ulaşacaktır.

19. Gate Jieitai Kanochi Nite Kaku Tatakaeri – 2015 – IMDb: 7.7


Gate adı verilen filmde, paralel evrene açılan bir kapı bulunur ve karakterler bu kapıdan gelen canavarlar ile savaş haline dönerler. Japon Kara Kuvvetleri olaya müdahil olur ve macera başlar.

18. Mobile Suit Gundam Seed – 2002 – IMDb: 7.8


Uzay kolonisinde gelişmiş bir savaş meta modelinin keşfi, genç bir adamı ve arkadaşlarını güçlü bir savaş gemisinin mürettebatı olarak gezegenler arası bir savaşa atar.

17. Drifters – 2016 – IMDb: 7.9


Kahramanımız savaş esnasında yara alır ve gizem dolu bir kapıdan geçmektedir. Karşısına bambaşka bir dünya çıkar. Karşılaştığı boyutta kendisi gibi olan kişilere “Drifter” denmektedir. Macera bu kapıdan geçişiyle birlikte başlamaktadır.

16. Knights of Sidonia – 2014 – IMDb: 8.0


Gauna adında devasa uzaylılar tarafından Dünya’nın yok edilmesinden bin yıl sonra insanlık büyük uzayda yaşamaktadır. Bu uzay gemilerinden biri, Gardes adı verilen, büyük pilot kontrollü egzositler tarafından korunan Sidonia’dır.

15. Full Metal Panic: The Second Raid – 2005 – IMDb: 8.0


Bu, ilk Full Metal Panik’in devamıdır. Sousuke geri döner ve okul ile askeri görevini yürütmekte zorlanır, ancak Sagara ve arkadaşları için her şey kolay olmayacaktır. Çünkü gizli bir organizasyon ile bazı kişiler Mithril’i ortadan kaldırmak ve kötü planlarını sürdürmek istemektedir.

14. Macross Frontier – 2008 – IMDb: 8.1


2059 A.D.’de yer alan Macross Frontier, Galaxy’nin merkezinde bulunan 25. Frontier filosunun olaylarını anlatıyor. Sınır, Vajra olarak bilinen, gizemli ve ölümcül bir uzaylı gücü tarafından saldırıya uğrar. Kolonindeki hayatından sıkılmış olan pilot Alto Saotome, Vajra ile savaşmak için kurulan Valkyrie pilotlarının özel bir kuvvetine katılır.

13. Mobile Suit Gundam 00 – 2007 – IMDb: 8.2


Uzak bir gelecekte, insanlık fosil yakıtlarının tamamını tüketir ve onları alternatif bir enerji kaynağı olarak Güneş Enerjisi’ne dönüştürmeye zorlar. Sonuç olarak, bu, daha zengin ve fakir uluslar arasında bir çatlamaya neden olmakta ve savaşa sebebiyet vermektedir. Bu çatışmanın ortasında, “Göksel Varlık” olarak bilinen gizemli bir askeri grup, Gundams adı verilen özel insancıl silahları kullanarak dünyaya barış getirmek için güç kullanmayı amaçlıyor.

12. Full Metal Panic Fumoffu – 2003 – IMDb: 8.2


Sousuke Sagara ve Kaname Chidori Metal Panik’e geri döndüler! Çünkü lise, inatçı sınıf arkadaşları ve sıradan günlük yaşantıları onların sıkılması için yeterlidir. Macera ilk filmdekinden daha da fazladır.

11. Mobile Suit Zeta Gundam – 1985 – IMDb: 8.4


Bir Yıl Savaşından sekiz yıl sonra, Dünya Federasyonu, Zeon kalıntılarını avlamak için Titans adlı seçkin bir güç yaratır. Titans, Zeon’dan daha iyi olmadığı ispatlandığında, Anti Dünya Birliği Grubu (AEUG), uzaya barışı sağlamak için kurulmuştur.

10. Code Geass: Lelouch Of The Rebellion R2 – 2009 – IMDb: 8.5


Black rebellion’un ardından Black Knights’taki pek çok kişi tutuklanmıştır. Ortalarda görünmeyen Zero’nun, isyan sırasında öldürüldüğü tahmin edilmektedir.Area 11 de tüm bu olaylar olurken sıkı yönetim halindedir. Zero’nun işi bu kez çok daha zordur.

9. Ghost in The Shell: Stand Alone Complex – 2002 – IMDb: 8.6


Tek Başına Altyazılı Kompleks’in ikinci sezonunda, Bölüm 9’un, İktidar Partisi’nin rehin verici bir durumdan sonra Polisi yararsız hale getirmesinin ardından çalışmaya çağırmasıyla başlar. Tüm ekip, 26. bölümün kurşuni savaşından sonra restore edilen orijinal Taşikomların dörtü ile Kusanagi, Batoh, Togusa, Ishikawa, Saito, Paz ve Borma cephelerine geri döner. Rehin durumu, yeni bir terör hücresinin yükselişini ilan etmiştir. Üyeleri ne birey ne de toplam on birine kadar olan Bireysel Onbir, Kamu Güvenliği için yeni bir tehdittir. Uzmanlaşmış bir kamu güvenliği grubu, siyasi kargaşa döneminde “gülen adam” dan daha yüzsüz bir düşmanla nasıl karşı karşıya kalır? İlk gösteriden gelen geniş değişiklikler arasında, yeni Başbakan Kabayuki başkanlığındaki yeni iktidar partisinin GITS’de önceden atılmasından sonra: SAC, Japon Sakinleri işlerin ortasında yakalanır ve yüksek vergiler öder.

8. Neon Genesis Evangelion – 1995 – IMDb: 8.6


Melekler 2015’te Dünya gezegenine saldırmaya başladığında, 14 yaşındaki EVA pilotlarından sadece birkaçı onları durdurabilir. Young Shinji Ikari, aniden kendini Melekler’i durdurabilecek tek şey olan, NERV tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiş dev bir organik mea olan EVA-01’e hükmederken bulur.

7. One Piece – 1999 – IMDb: 8.7


Efsanevi Pirate, Gol D Roger’ın bıraktığı en büyük hazineyi bulmak için Monkey D. Luffy ve arkadaşlarının maceralarını izliyor. “One Piece” isimli hazine bu ekip için birbirinden değişik maceralara sebep olacak.

6. Code Geass: Lelouch Of The Rebellion – 2006 – IMDb: 8.7


Britannia İmparatorluğu, Knightmare Çerçeveleri adlı dev robot silahlarını kullanarak Japonya’yı istila etti. Japonya şu anda Alan 11, halkı 11 olarak geçirir. O zamanlar Japonya’da yaşayan bir Britanyalı olan Lelouch, Japon arkadaşı Suzaku’ya Britannia’yı yok edeceğine söz verir. Yıllar sonra, Lelouch lisede, ancak düzenli olarak satranç oynamaya ve kendine kumar oynamaya adar. Kadronun geri kalanı geldiğinde Suzaku, emirlere uymadığı için vurulur. Askeri bir sır, ölümsüz bir cadı, Lelouch’a, Geass’ın gücünü verir. Suzaku gizlice Britannia’nın yeni Knightmare prototipi Lancelot’un pilotluğunu yaparken, Lelouch Britannia’yı bir kez ve tamamen imha etmek için isyan başlatan maskeli olur.

5. Fullmetal Alchemist – 2003 – IMDb: 8.7


Elric ve kardeşlerin annesi ölür ve babaları onları terk eder. Annelerini geri getirmek için yasak bir insan dönüştürme işlemine karar verdiklerinde, vücutlarını kaybederler. Şimdi Edward, bir imtiyaz hakkına kavuşmak için orduya katılmalı, kardeşini asıl hale getirmek için çabalamalıdır. Ancak ufukta savaşla birlikte, hem ahlâklarını sorgulamaya, hem de insan hayatının değerini kararlaştırmaya zorlanmadan önce zamana ihtiyaçları vardır.

4. Attack Of Titan – 2013 – IMDb: 8.8


Elen Jaeger, memleketi yıkıldıktan ve annesinin öldürülmesinden sonra, insanlığı yok olma eşiğine getiren dev insanüstü Titanlar’ın topraklarını temizlemeyi kafaya koyar.

3. Fullmetal Alchemist : Brotherhood – 2009 – IMDb: 9.1


İki kardeş, ölen annelerini canlandırmaya çalıştıktan sonra bir Filozof Taşı arayışında başarısız olurlar ve fiziken hasar alırlar. Serinin bu bölümünde iki kardeşi daha farklı maceralar beklemektedir.

2. Valkyria Chronicles – 2008 – IMDb: 9.1


İmparatorluk Ordusu Gallia’yı istila eder.. Alicia Melchiott, Welkin’in İmparatorluk Ordusu’nun saldırısından hemen önce bir araya geldiği kız kardeşi ve Scout birimlerinin 2. liderini de içeren 50’den fazla kişi ile birliktedir. Brigitte “Rosie” Stark, eski bir barmen ve şarkıcı ve Shocktrooper birliklerinin lideridir. Largo Potter, Lancer birliklerinin lideridir. Welkin tüm stratejilerini kullanmalı ve savaşa son vermelidir.

1. Legend Of Galactic Heroes – 1988 – IMDb: 9.1


İmparatorluk tarafında “Reinhard Von Lohengram” adlı bir askeri deha, diğer yanda bozulmuş asil seçkinlerin çekirdeğini değiştiren bir şekilde farklı olan Wen-Li, bir tarihçi olarak orduya katılır. İki ana karakterin çatışması ve farklı düşüncelerle “güçle irade”için daima aynı hedefe ilerleyen bu ikilinin macerası izlenmeye değer.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *