Aşkın Çekimi – Their Finest Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ülkemizde ve geri kalan bütün Dünya ülkelerinde 19 Mayıs Cuma günü gösterime girecek olan Lone Scherfig tarafından yönetilen film. Filmin başrollerinde Gemma Arterton, Sam Claffin ve Bill Nighy rol alıyor. 2016 yılında Toronto ve Londra Film Festivallerinde dikkat çeken film sinemaya uyarlanıyor.

Filmin Konusu;

1940 Yılında, İkinci Dünya Savaşının, Almanlar tarafından görkemli zaferlerle yönetildiği dönemdeyiz. Almanlar adeta bütün Avrupanın kökünü kazıyor, kısa zamanda Üçüncü İmparatorluk (Dritte Reich) Führer’i ile yükseliyor. Londra ‘ya her gün daha fazla bomba düşüyor. Neredeyse 800 yıldır savaş görmeyen Britanya adası, Alman uçakları tarafından bombalanıyor. Savaş döneminde halkı propaganda ile teşvik etmek üzere filmler çekilmesini isteyen İngiliz ve ABD İstihbarat bakanlığı yeni film yapımcıları arıyor. Gemma Artenton’ un canlandırdığı Catrin karakteri, özgüven konusunda biraz zayıf kalmış durumda, lakin aklı ve güzelliği ile insanı cezbeden bir İngiliz kadını. Londra’ istihbarat bakanlığının, iyimserlik, savaş karşıtı ve ikna edici propaganda filmlerinde çalışmak üzere işe alınıyor.

Görevi savaş döneminde kadınlara özgüven aşılamak olan Catrin, ilk iş olarak kendine gelen görevde, Dunkirk açıklarında batmakta olan bir geminin ve içindeki askerlerin, zamanında alkolik babaya sahip iki kız kardeş tarafından, alkolik babanın teknesiyle kurtarılmaları hakkında bir film çekmek. Ve bu iki kız kardeşin öyküsünü öğrenip, halkı propagandaya getirecek ve kadınların savaşta İngiltere ‘ye katkı sağlamalarını sağlayacaktır. Feminist, kararlı bir kadın olan yönetmen Lone Scherfig, bu filminde de tıpkı önceki filmlerinde gördüğümüz gibi, kendi ayakları üzerinde durabilen, gücünün farkında olmayan erkeklerin çevresinde bir hayat süren ve Dünya’yı değiştiren bir kadının öyküsünü anlatıyor. Komedi, Dram, Romantik ve Tarihi olan bu film, Catrin’in kendisine ilgi duyan iki erkeğin çevresinde yaşadığı bir Romantik Komedi filmi olarak da görülebilir.

Film Künyesi:

Filmin Yönetmeni: Lone Scherfig

Filmin Senaristi: Gabby Chiappe

Filmin Görüntü Yönetmeni: Sebastian Blenkov

Filmin Kurgusu: Lucia Zucchetti

Film Müziği: Rachel Portman

Yapımcılar: Amanda Posey, Stephen Woolley, Finola Dwyer, Elizabeth Karlsen

Yapım Şirketi: Number 9 Films & Wildgaze Films

Filmin Oyuncuları – Oyuncu Rolleri:

Gemma Arterton – Catrin Cole

Gemma Arterton, 2 Şubat 1986 ‘da İngiltere’ nin, Kent eyaletinde doğan, Titanların çarpışması ve Pers Prensi: Zamanın Kumları filmleriyle ünlenen güzel aktris, filmde başrolde oynuyor.

Sam Claflin – Tom Buckley

27 Haziran 1986 , Ipswich doğumlu, kendisi gibi aktör olan Benjamin ve Daniel adında iki ağabeye sahip olan aktör. Profesyonel futbolcu olacakken, iki bileğini kırınca kariyeri başlamadan biten daha sonra Londra Müzik ve Drama Akademisine girip mezun olan oyuncu filmde Tom Buckley karakterini canlandırıyor.

Bill Nighy – Ambrose Hillard / Frank Amca

Karayip Korsanları (Davy Jones rolündeydi ben hatırlamıyorum diyenler için), Karanlıklar Ülkesi gibi büyük yapıtlarda rolüyle Altın Küre ve BAFTA ödüllerine sahip olan büyük isim, filmimizde Frank Amca karakterini canlandırıyor.

Jack Huston – Ellis Cole

Asıl adı Jack Alexander Huston olan, 7 Aralık 1982, King’s Lynn , İngiltere doğumlu aktör. Daha önce Spartacus ‘de Flavius rolüyle ayan beyan hatırladığımız, 2009 yılında Boogie Woogie filminde tanıdığımız ve Boardwalk Empire dizisinde, Richard Harrow karakteriyle ün kazanan oyuncu bu filmde Ellis Cole rolünü canlandırıyor.

Jake Lacy – Carl Lundbeck

How to be Single ( Nasıl Bekar Olunur?) filminden ve The Office dizisinden tanıdığımız, uzun boyu ve yakışıklılığı ile dikkat çeken Jake Lacy, Carl Lundbeck karakterini canlandırıyor.

Paul Ritter – Raymond Parfitt

5 Mart 1961 doğumlu Paul Ritter, 2009 yılında The Norman Conquest filmiyle, Drama Desk En İyi Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Daha önce Kartal filminde karşımıza çıkan başarılı İngiliz Oyuncu, Raymond Parfitt rolünde.

Richard Grant Esterhuysen – Roger Swain

Logan filminde, Dr. Rice rolüyle tanıdığımız Richard E. Grant, bu filmde de Roger Swain rolüyle karşımızda.

Stephanie Hyam – Angela

Sherlock’ta bir bölüm Jane karakterini canlandıran, Peaky Blinders dizisinden tanıdığımız güzel oyuncu, Aşkın Çekimi filminde Angela rolünde.

Filmin Katıldığı Festivaller:

2016- Toronto- Londra, 2017- Göteborg

Filmin Aldığı Ödüller:

2017 Göteborg Film Festivali, Seyirci Ödülü

 

Aşkın Çekimi – Their Finest Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *