Aşkın Krallığı Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Aşkın Krallığı, 1947 yılında meydana gelen bir aşk öyküsünü anlatan bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Botsvana  Kralı olan Seretse Khama, hiç ummadığı bir zamanda karşısına çıkan bir ofis çalışanı olan Ruth Williams ile tanışması tüm hayatının değişmesine neden olmuştur.  Williams, yeni dünyanın gerekliliklerini vurgulayarak barışa ve ırkçılığa karşı gösterdiği tepkiler kralın dikkatini oldukça iyi bir şekilde çekmektedir. 2. Dünya savaşının ardından meydana gelen bir boşluk, kral ve Williams tarafından değerlendirilme ihtiyacı duydu. İkili, beraber oldukları andan itibaren dünya üzerinde sürdürülen ırkçılık çalışmalarını sonlandırabilmek için ellerinden geleni yapmaya çalışmaktadır. ikili arasında evliliğin önü ırkçılık yüzünden kapalı olması, çalışmaların artması için bir ekstre durum olarak gösterilmektedir. Hele ki Günay Afrika, İngiltere üzerinde sunmuş olduğu yaptırımlar, çiftin ayrılması için kuvvetli baskılar maalesef ki bazı dengelerin değişmesine neden olacak gibi görünüyor. Aşkın Krallı Filmi 31 Mart 2017 günü izleyiciler ile buluşacak filmler arasında ilk sırada yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosu hakkında bilgi vermek gerekirse;

Aşkın Krallığı Filmi Oyuncuları:

David Oyelowo:

Botsvana Kralı Seretse Khama olarak filmde rol alan David Oyelowo, siyahi yapısı ile son zamanların en çok tercih edilen oyuncuları arasında gösterilmektedir. Geçmişi parlak olmayan, yeni yeni beyaz perde karşısına çıkan oyuncu ilk olarak 2013 yılında gösterime giren The Butler filmi ile kendisini göstermeye başlamıştır. Aşkın Krallığı filminde göstereceği üstün başarı, geleceğinin parlak olmasında büyük bir etken olarak gösterilecektir.

 

Rosamund Pike:

Ofis çalışanı olarak filmin girişinde kendisini gösteren Ruth Williams,Rosamund Pike tarafından canlandırıldığını söyleyebiliriz.  İlk olarak 21 yaşında “Bond Kızı” adlı filmde gösterdiği başarı 1998 yılında birçok kişi tarafından büyük beğenilerin toplanmasına neden olmuştur. Birbiri arkasına çektiği filmler ile 2004 yılında En İyi Yardımcı Kadın ödülünü kazanarak ilk başarı ödülünü kazanmış oldu. 2004 ile 2014 yılına kadar gerçekleştirdiği birçok proje oyuncunun birçok alanda farklı ödüller kazanmasına olanak sağladı. Aşkın Krallığı Filiminden önce ise uzun bir süre çizgi filmlerde seslendirmen olarak görev yaptığını söyleyebiliriz.

 

Tom Felton:

Aşkın Krallığı Filmi konusunu hazırlarken adından hiç bahsetmediğimiz fakat izleyicilerin film sırasında sıklıkla göreceği bir karakter olan Rufus Lancaster, Tom Felton tarafından canlandırılmıştır. Ünlü oyuncu ünlü film serisi Harry Potter ile ünlenmiş olup Draco Malfoy karakteri ile bazı kişilerin övgüsünü kazanırken bazı kişiler tarafından da hoş görülmeyen bir tip olarak gösterilmiştir. 8 yaşında başlayan oyunculuk kariyerinin büyük bir bölümü Harry Potter setlerinde geçmiştir. 2011 yılında serinin sona ermesi ile kısmi olarak özgürlüğünü kazanan oyuncunun önemli çalışmalarından birisinin de bu film olduğu söylenmektedir.

 

Terry Pheto:

Aşkın Krallığı filminin önde gelen karakterlerinden birisi olan Neledi, Terry Pheto tarafından canlandırılmaktadır. Ön önemli çalışmaları arasında gösterilen Tsotsi 2005 yılında birçok Oscar dalında başarılar elde ederek tğm oyuncuların kariyerlerine büyük oranda katkı sağlamıştır. Profesyonel kariyeri boyunca her yapımda rol oynamaktan ziyade sadece özel bulduğu filmlerde rol alan Pheto, Aşkın Krallığı filminde de güzel bir çalışma çıkaracak gibi görünüyor.

Aşkın Krallığı Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *