Avcı: Kış Savaşı Filmi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Orijinal ismi The Huntsman Winter’s War olan Avcı: Kış Savaşı filmi büyük bir merakla bekleniyordu. Bünyesinde fantastik ögeleri ve dram unsurlarını barındıran Avcı: Kış Savaşı filmi 2016 ABD yapımı bir filmdir. Avcı: Kış Savaşı Filmi Konusu ve Yorumları isimli film tanıtımımıza YORUM yapabilirsiniz.

Avcı: Kış Savaşı Konusu

Avcı: Kış Savaşı filminde Buz Kraliçesi Reya, kız kardeşi Ravenna’nın öldüğünü öğrenir. Büyük bir üzüntüye kapılan Freya, kardeşini tekrar hayata döndürmek için elinden geleni yapar. Bu yolda büyülü aynanın gücünü kullanabilecek son büyücüye başvurur. Bunun ardından Ravenna, aynanın derinliklerinden geri gelerek hayata döner.

Avcı Kış Savaşı Filmi

Ravenna’nın tekrar gelmesiyle birlikte Freya ile güçleri birleşmiştir. Artık bu iki kardeş eskiden daha da tehlikeli bir hale gelmişlerdir. Freya ile Ravanna’yı kurtarabilmenin tek yolu ise, Freya tarafından yetiştirilen ancak aşık olma yasağına uymadıkları için sürgüne gönderilen Eric ve Sara’nın başında olduğu avcıların sürüldükleri ülkelerden geri gelerek güçlerini birleştirmeleridir.

Avcı Kış Savaşı Filmi Konusu

Eric ve Sara olayları duyar duymaz yine birlikte harekete geçerler ve avcıları tek tek ikna etmeye çalışırlar. Sonrasında ise, taraflar arasında fantastik ve kıyasıya bir mücadele başlar. Bu yolda tehlikeli tuzaklar ve akıl oyunları yer almaktadır. Artık tehlike daha da büktür ve alınacak önlemler de daha gelişmiş olmak zorundadır.

the huntsman winter’s war poster

Avcı: Kış Savaşı Oyunu filmi, 2012 yılında gösterime giren Pamuk Prenses ve Avcı filminde yaşanan olaylardan önceki dönem konu edinmiştir. Yani bu kez, seri ileriye doğru değil de geriye doğru gitmektedir. Görsel efektleri ve etkileyici ses efektleri ile dikkat çeken film, eleştirmenlerden olumlu yorumlar almayı başarmıştır. Filmde heyecan hiç düşmemektedir. Filmin diğer önemli yanı da masal kahramanlarına farklı bir bakış açısı ile yaklaşmasıdır.

the huntsman winter’s war

Avcı: Kış Savaşı Oyuncuları

Avcı: Kış Savaşı filmini Cedric Nicolas-Troyan yönetmiştir. Filmin senaryosunu Craig Mazin ve Evan Spiliotopoulos kaleme almıştır. Universal Pictures firmasının yapımcılığını üstlendiği film, ülkemizde UIP firması tarafından dağıtılmaktadır.

Filmde şu oyuncular kamera karşısına geçmiştir:
Chris Hemsworth (The Huntsman)
Charlize Theron (Ravenna)
Emily Blunt (Freya)
Jessica Chastain (Sara)
Rob Brydon (Gryff)
Nick Frost (Nion)
Alexandra Roach (Doreena)
Sheridan Smith (Mrs. Bromwyn)

Avcı: Kış Savaşı Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *