Ballers Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ballers, Stephen Levinson’ın yarattığı ve kalabalık bir yazar ve yönetmen kadrosuyla 3 sezonu geride bırakan Amerikan komedi-drama televizyon dizisidir. Amerikan kablo TV kanalı HBO’da 21 Haziran 2015’te yayınlanmaya başlayan dizi, Dwayne Johnson’ın canlandırdığı, eski bir futbol yıldızı olan Spencer Strasmore karakterinin çevresinde şekillenen olayları konu ediyor. 3 sezon boyunca HBO kanalında yayınlanan dizi, 2018 yılında 4. sezonuyla da aynı kanalda yayınlanmaya devam edecek.

Ballers Dizisi Konusu

Miami Dolphins takımının eski defans oyuncusu Spencer Strasmore ( Dwayne “The Rock” Johnson) kariyerine Miami’de, finansal yönetici olarak devam eder. Patronu Joe Krutel’in (Rob Corddry), “dostluklarını paraya çevir” yönündeki talimatlarını dikkate alarak, birlikte oynadığı eski futbolcu arkadaşları ve yeni futbol yıldızlarından oluşan bir müşteri portföyü oluşturur. Fakat bir süre sonra müşterilerinin sadece paralarını yönetmekle kalmaz; yeni oyuncuları, kendisinin çok iyi bildiği NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi) tuzaklarına karşı uyarma görevini de üstlenir. NFL oyuncularının hayatları, dışarıdan göründüğü gibi cazip değildir ve hepsinin ayrı ayrı pek çok sorunları vardır.

Ballers Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Spencer Strasmore (Dwayne Johnson)

Dwayne Johnson

NFL takımı Miami Dolphins’in eski yıldız oyuncusu Spencer Strasmore, sakatlığı sebebiyle futbol kariyeri sona erdikten sonra maddi ve manevi olarak zor bir dönem geçirir. Anderson Finans şirketinde çalışmaya başlayarak bu zor durumdan çıkmaya çabalayan Spencer, patronu tarafından futbol camiasındaki zengin arkadaşlarından kazanç sağlaması için sürekli sıkıştırılır. Buna yanaşmayan Spencer’ın çabası ise, çok para kazanan yeni oyuncuların hayatlarını ve paralarını boşa harcamalarına engel olmaktır.

The Rock (Kaya) olarak da bilinen Dwayne Douglas Johnson, 2 Mayıs 1972’de Kaliforniya’da doğdu. Güreşçi olan babasını ringlerde izleyerek büyüyen Johnson, lisede futbol oynamaya başladı. Miami Üniversitesi’nden tam futbolcu bursu aldı. 1995’te yaşadığı sakatlıkla NFL’deki kariyerine veda etmek zorunda kaldı. Kanada Ligi ile üç yıllık bir anlaşma imzaladı fakat güreş kariyerine devam etmek için bir yıl sonra ayrıldı. Birleşik Devletler Güreş Federasyonuna bağlı olarak girdiği ilk karşılaşmadan sonra gösteri dünyasında faaliyet gösteren güreş takımlarında yer aldı. Güreşçi olarak yer aldığı pek çok organizasyon ve TV programıyla popülaritesi giderek artan Johnson, 2001 yılında The Mummy Returns (Mumya Geri Dönüyor) filmiyle sinemaya giriş yaptı.

Ricky Jerret (John David Washington)

John David Washington

İyi bir oyuncu ve dindar bir insan olmasına rağmen savruk hayatı ve ani, öfkeli davranışları yüzünden kariyerini tehlikeye atıyor. Takımındaki görevine bir gece klübünde çıkardığı kavga yüzünden son verildiğinde, Spencer sayesinde Miami Dolphins’te yer bulur. Bundan sonra çok dikkatli olmaya, özel hayatını ve kariyerini korumaya kararlı görünür. Fakat yeni takım arkadaşlarının kendisine çaylak muamelesi yapması fena halde canın sıkar.

NFL’nin Fav lakaplı yıldız futbolcusu Ricky Jerret rolünde John David Washington’ı izliyoruz. 28 Temmuz 1984’te ABD’de dünyaya gelen genç oyuncu, ünlü aktör Denzel Washington ve aktrist Pauletta Washington’un oğludur. Kariyerine sporcu olarak 2006’da Morehouse College’dan kazandığı futbol bursuyla başlamış, 2006’da Amerika 1. lig takımı St. Louis Rams’de devam etmiştir. 2012 yılına kadar futbol kariyerine profesyonel olarak devam ederken, 1992’de babasının başrolde olduğu Malcolm X filmindeki küçük rolüyle film sektörüne de giriş yapmıştır.

Charles Greane (Omar Benson Miller)

Omar Benson Miller

Başarılı futbol kariyerinin ardından erken emeklilik yaşayan Charles (Big C), karısı Julie’nin de baskısıyla hem evcimen bir adam olmaya hem de yeni bir iş bulmaya çalışır. Araba satıcısı olarak işe başladığında ve ilk satışını yaptığında Julie çok mutlu olur ama Charles için aynı şeyi söyleyemeyiz.

7 Ekim 1978’de Los Angeles’ta doğan Omar Miller, 1999’da The Bald Witch Project adlı video filmiyle başladığı kariyerinde, 8 Mile, Shall We Dance (Aşka Davet), Things We Lost in the Fire (Yitirdiğimiz Şeyler), Law & Order: Special Victims Unit gibi pek çok film ve dizi ve asıl tanınmasını sağlayan CSI: Miami dizisinde rol almıştır.

Joe Krutel (Rob Corddry)

Rob Corddry

Spencer’ın Anderson Finans’daki patronu olan Joe Krutel, Spencer’ı çevresindeki futbol camiasından ve eski dostlarından para kazanması için zorlar. 1971’de Massachusetts’te doğan Rob Corddry yazar ve oyuncu olarak sanat hayatını sürdürür. Evli ve 2 çocuk babası olan oyuncuyu, Hot Tub Time Machine (2010), Childrens Hospital (2008), Warm Bodies (2013), Curb Your Enthusiasm (2005) gibi ödüllü komedi yapımlarından tanıyor olabilirsiniz.

Vernon Littlefield (Donovan W. Carter)

Donovan W. Carter

Vern, Dallas takımının herkese karşı nazik davranışları ve ailesine düşkünlüğüyle tanınan yıldız oyuncusu. Çocukluk arkadaşı ve menajeri Reggie’nin Spencer’a karşı duruşu Vern’i zor duruma sokar.

1989 doğumlu olan Amerikalı oyuncunun gösteri dünyasıyla tanışması, henüz 3 yaşındayken L.A. olayları için hazırlanan video klipte oynamasıyla başlamış. 8 yaşındayken Harper Lee’nin ünlü eseri To Kill a Mockingbird (Bülbülü Öldürmek) oyununda sahneye çıkmasının almasının ardından spora ilgi duymaya başlayan Carter, hem beyzbol hem de futbolla ilgilenirken, oyunculuğa ayıracak zaman bulamamış. Genç oyuncu kendi benimsediği “ilk adımı atmak ne kadar zor ve korkutucu olsa da, hayallerinin peşinden git” felsefesini herkese tavsiye ediyor.

Jason Antolotti (Troy Garity)

Troy Garity

Jason Antolotti, son derece serin kanlı bir şekilde sporcularla bağlantılar kurarak büyük paralarla sözleşmeler yapan, işinin ehli bir sporcu temsilcisi. Spenc ile birlikte çalışıyorlar.

Ballers dizisinde Jas rolünü canlandıran Troy Garity, 1973 Los Angeles doğumlu. Ünlü aktris Jane Fonda ile siyasi aktivist Troy Garity’nin oğlu. Çocukluğunda yaz tatillerini Santa Barbara’daki Laurel Springs Sanat Kampında geçiren oyuncu, 8 yaşındayken annesi, dedesi Henry Fonda ve unutulmaz aktrist Katharine Hepburn ile birlikte 3 Oscar’lı On Golden Pond (Altın Göl) filminde rol aldı. Daha sonra New York’ta, Amerikan Dramatik Sanatlar Akademisi’nde eğitim gördü ve ve Los Angeles’a taşınarak film kariyerine başladı.

1998’de People dergisinin En Güzel 50 Kişi listesinde yer aldı. 2000 yılında Vincent D’Onofrio ile birlikte oynadığı, aktivist Abbie Hoffman’ın hayatının anlatıldığı Steal This Movie’de (Özgürlük İçin) rol aldı. Troy Garity bugün oyunculuk kariyerinin yanında üyesi olduğu sivil toplum kuruluşuyla barış süreci ağına destek verir.

Reggie (London Brown)

London Brown

Reggie, Vernon’un en yakın arkadaşı ve resmi olmayan menejeri. Spencer’ın Vernon’un finansal işlerini üstlenmek istemesine çok sert karşı çıkıyor. Los Angeles’ta doğup büyüyen London Brown, eğitimli bir aktör, dansçı ve komedyen.

Julie Greane (Jazmyn Simon)

Jazmyn Simon

Charles Greane’nin karısı Julie rolünü canlandıran Jazmyn Simon, 1980’de San Francisco’da dünyaya geldi. Ballers (2015), Baggage Claim (Koca Aranıyor) ve 2018 yılında yayına başlayacak olan Acrimony (2018) adlı komedi filmlerinde rol almıştır.

Ballers Dizisi Detay

Yapım Yılı: 2015

Tür: Komedi, Spor

Yayınlandığı Kanal: HBO

Gösterim Süresi: 30 Dakika

IMDb: 7,6

Oyuncular: Jazmyn Simon, London Brown, Jason Antolotti, Donovan W. Carter, Rob Corddry, Omar Benson Miller, John David Washington, Dwayne Johnson

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *