Bana Sevmeyi Anlat Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

26 Ağustos 2016 tarihinde başlayan ve yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği Bana Sevmeyi Anlat konusu ve oyuncuları ile oldukça dikkat çeken bir yapım oldu. Bana Sevmeyi Anlat oyuncuları arasında Seda Bakan, Kadir Doğulu ve Mustafa Üstündağ’ın baş rollerini paylaşması da dizinin kısa sürede sevilmesini ve izlenmesini sağlamıştır. Dizide Leyla karakterini Seda Bakan canlandırırken, Alper karakterine ise Kadir Doğulu hayat vermektedir. Bana Sevmeyi Anlat konusu gereği bir aşk üçgeni içerisinde yaşanan olayları vermekte, Alper ve Seda karakterinin geçmiş ile birbirleri arasındaki tercihleri ve yaşayacakları büyük mücadele anlatılmaktadır. Her hafta pazartesi günleri yayınlanan Bana Sevmeyi Anlat konusu itibariyle de dizi tutkunları tarafından çok merak edilmiştir. Bana Sevmeyi Anlat oyuncuları belirlendikten sonra çekimlere yaz mevsiminde hızla başlamış, yayınlanan tanıtım fragmanları ile de konusunu ortaya koyarak, aşk ve dram sevenler için oldukça merak uyandırıcı bir yapım olarak görülmüştür. Reytingleri ile de oldukça iyi bir süreçte olan dizi, halen devam etmektedir.

Bana Sevmeyi Anlat Konusu:

Aşk için verilen bir mücadelenin, dram ve aksiyon içerisinde sunulduğu Bana Sevmeyi Anlat dizisi, aşkı ve heyecanı sevenler için en iyi tercih olacaktır. Aşk için insanların neler yapabileceği ve bir tanışma ile tüm hayatların nasıl etkilendiği, oldukça derin bir şekilde dizi içerisinde anlatılıyor. Elbette konunun bu kadar kaliteli bir şekilde aktarılabilmesinde, Bana Sevmeyi Anlat oyuncuları çok etkilidir.

Almanya’da yaşarken gelişen olaylar yüzünden eşinden ayrılan ve ardından bebeği ile yeniden baba evine dönmek durumunda kalan Leyla karakteri (Seda Bakan) ile İstanbul’da yaşayıp kendi restoranının işletmeciliğini devam ettiren Alper karakterinin (Kadir Doğulu) birbirleri ile kesiştikten sonra tamamen değişen yaşamlarını konu edinen Bana Sevmeyi Anlat yapımında, çevresi geniş ve zengin bir kişi olan Haşmet karakterini de Mustafa Üstündağ üstlenmektedir. Haşmet, aynı zamanda Leyla’nın babasının çok yakın bir arkadaşıdır. Leyla, kendisinden çok bebeğine iyi bir gelecek verebilmek adına, Haşmet ile bir hayat kurmanın hayali ile yaşarken bir anda tüm hayatı alt üst olacak ve olayların yaşanacağı o gece içerisinde de Alper ile tanışacaktır. Dolunay Soysert’in hayat verdiği Canan karakteri de, tüm bu yaşananların çok büyük bir takipçisi olacaktır. Olayların önemli noktalarında tüm gidişatı tamamen değiştirecek hamlelerde bulunacaktır.

Aşkı ve neredeyse tüm sevdikleri tarafından ihanete uğramış bir birey olan Alper ile çevresindeki insanlara rağmen bebeği ile kendisini çok yalnız hisseden Leyla’nın hayat hikayesi aktarılmaktadır. Leyla ile Alper’in yaşamakta oldukları hayattan kurtulmak istedikleri bir zamanda yollarının kesişmesi ile, hissettikleri duygular için verdikleri büyük mücadelenin dram dolu öyküsü anlatılıyor. Haşmet ise tüm yaşananlar için büyük bir dönüm noktası olacak karakterdir. Haşmet’in gerçek yüzünü düğün günü öğrenen Leyla, asla duramayacağını anladıktan sonra düğün alanının arka tarafından kaçmaya karar verir. Tam o süreçte ise Alper’i evden ararlar ve telefonda kızının ateşlendiğini öğrenerek telaşlanır ve yola çıkar. Üzerinde hiç parası olmayan ve başka bir araca binemeyeceğini fark eden Seda, vereceği karar ile hem kendi hayatını hem de Alper’in hayatını tamamen değiştireceğini o an bilmese de, ileride yaşayacakları onlara çok büyük dersler verecektir.


İlişkilerinde bir türlü mutluluğu bulamamış, ve ortak noktaları olan çocukları için yaşayan bu iki karakter, birbirleri ile tanıştıktan sonra yeniden hayata tutunabilmek için içlerinde umut hissedecektir. Ancak Haşmet, Canan, Salih ve Berna gibi karakterler nedeniyle, engeller oluşacak, seçim yapmaları gereken dönemlerde istemedikleri durumlar içerisine gireceklerdir. Leyla ve Alper’in yaşayacakları, çevresindeki insanların etkisi ile zaman zaman değişecek ve çok farklı boyutlara ulaşacaktır.

İlerideki bölümlerde Canan’ın Leyla’nın kendisinin kızı olduğunu öğrenmesi, Haşmet’in içeri atılabilmesi için verilen mücadeleler ve Alper ile Leyla’nın aşkları uğruna yapacakları çok daha heyecanlı bir şekilde aktarılacak ve gerçekler gittikçe gün yüzüne çıkacaktır.

Canan, Leyla’nın ağzını arayacak ve en büyük hayalini öğrendiğinde planları tamamen değişecektir. Çünkü Leyla, karşılaşır karşılaşmaz annesinden hesap sormak istemektedir ve bu konuda dinmeyen bir öfke taşımaktadır. Bu nedenle Canan bir süre daha, Leyla’ya annesi olduğunu söyleyemez. Canan, artık daha iyi bir insan olma kararı verecek ve çevresi tarafından da bu karar hemen fark edilecektir. Alper’in Haşmet’i ihbar ettiği ve oyunlarını ortaya çıkarmaya çalıştığı öğrenildiği zaman, Haşmet ve Alper arasında gerçek bir düşmanlık başlayacak. Leyla ise, hem Alper’le olan aşklarının engellerden kurtulması hem de Haşmet’in hayatından tamamen çıkması için her şeyi göze almayı düşünecek. Artık Alper ve Leyla’nın tek istediği, gerçekten mutlu bir hayat sürmek ve hayatlarından kötü insanları tamamen çıkarmaktır. Bu arada çocuklarını da düşünmek zorunda olmaları ve eski eşleri ile yaşayacakları sorunlar da onları çok zorlamaktadır.

Bana Sevmeyi Anlat Dizisi Karakterleri – Oyuncuları:

 

Leyla – Seda Bakan:


Babası ile aralarındaki kötü giden ilişki nedeniyle, aslında istemediği ve yanlış olduğunu sonradan anlayacağı birisi ile bir ilişki yaşar bu ilişkinin sonucunda da oğlu Rüzgar’a hamile kalır. Hem oğlunun daha iyi bir hayat yaşaması hem de kendi geleceği için babasının yakın arkadaşı olan Haşmet ile evlenir. Ancak Haşmet’in kötü bir insan olduğunu öğrendikçe, ondan kaçmaya ve kurtulmaya karar verecektir. Kaçarken, şans eseri Alper’in arabasına binecek ve bu şekilde yolları kesişecektir. Leyla aynı zamanda annesini hiç tanımamış ve kendisini terk ettiğini sandığı için ondan nefret ederek büyümüştür.

Alper – Kadir Doğulu:


Bir kaza sonucunda kaybettiği eşi Berna’dan Çiçek isminde bir kızı olan Alper karakteri, hayata küsmüş ve mutluluğu kaybetmiş olan bir birey olarak sadece kızı için mücadele etmektedir. 35 yaşında olan ve restoran işletmeciliği işini devam ettiren Alper’in hayatı bir olayla tamamen değişecektir. Arabasına şans eseri binen Leyla ile o gece tanıştıktan sonra, uzun zamandır hissetmediği duyguları yeniden yaşadığını anlayacaktır.

Haşmet – Mustafa Üstündağ:


Orta halli ve İstanbul’da yaşamakta olan bir ailenin oğlu olan Haşmet, okulu bitirdikten hemen sonra iş dünyasına atılır ve hırslı birisi olması sayesinde de kısa sürede çok iyi yerlere gelir. Çok varlıklı ve güçlü bir karakter haline gelen Haşmet, Leyla’ya ilk görüşte aşık olacak ve ne yapıp edip onunla evlenecektir. Haşmet, yaşadığı bu hayatın karşısında, aslında tamamen karanlık işler çevirmekte ve kötü yollar peşinde gitmektedir. Bu gerçeği Leyla’dan ömür boyu saklamak için çok çaba gösterecek ancak Leyla’nın gerçek yüzünü görmesine engel olamayacaktır. Leyla’nın kendisinden ayrılmak istemesi ile birlikte işler tamamen değişecektir.

Canan – Dolunay Soysert


Canan karakteri, bir derginin oldukça başarılı ve bir o kadar da ciddi olan yöneticisidir. Bütün başarıları için daima tek başına mücadele etmiş ve her zaman her işte kusursuz olunması gerektiğine inanmış bir kadındır. Tüm işlerinde ince eleyip sık dokuyan, titiz davranan ve çok büyük bir çevreye sahip olan bir birey olarak, herkesin çekindiği birisidir. Bir iş kadını olarak hayatını devam ettirdiği için de, aile kurmak gibi bir fikri hiçbir zaman olmamıştır.

Salih – Kadir Çermik


Dizideki Salih karakteri, hem Leyla’nın babası hem de Canan’ın eski eşidir. Gençlik senelerinden beri Haşmet’in çok yakın arkadaşı olan Salih, aynı zamanda onun karanlık işlerine de yardım etmektedir. Kolayca söylenenlerden ve kişilerden etkilenen birisidir. Sert ve soğuk bir karaktere sahiptir.

Ayla – Mahperi Mertoğlu


Ayla karakteri, Salih’in ikinci eşi, Leyla’nın ise üvey annesidir. Gözü her zaman yükseklerde olan Ayla, hiçbir zaman az ile yetinmemiş, hırslarına yenik düşmüştür. Dedikodu yapması ve sürekli olarak görgüsüzlükleri ile rahatsız etmesi, Leyla açısından hep bir sorun olmuş ve zor zamanlar yaşatmıştır.

Berna – Aslı Orcan


Berna karakteri, Çiçek’in annesi, Alper’in de eşidir. Alper’i, en yakın arkadaşı Onur ile aldatmaktadır. Sürekli olarak Alper’i eleştirmekte ve tartışma yaratmak için bir konu bulmaktadır. Berna ve Alper, hiç mutlu olmadıkları bir ilişkiyi, kızları için sürdürmeye çalışırken olaylar çok değişecektir.

Onur – Cemil Büyükdöğerli


Onur karakteri, Alper ve Berna ile üniversite yıllarından arkadaştır. Bununla birlikte Onur, kötü yolları seçmiş ve oldukça profesyonel bir dolandırıcı haline gelmiştir. Hem Alper’i dolandırmakta hem de Alper’in eşi Berna ile yasak bir ilişki yaşamaktadır.

Ezgi – Mine Kılıç


Ezgi karakteri ise, Leyla’nın Almanya’dan beri en yakın arkadaşıdır ve belli bir dönem ayrı kalsalar bile dostlukları asla bitmemiştir. İstanbul’a gelmeleri ile birlikte, dostlukları daha da güçlenecektir.

Bana Sevmeyi Anlat Dizisi Detay:

Kanal: Fox Tv
Yönetmen: Mesude Eraslan
Yapım Şirketi: Ay Yapım
Senarist: Deniz Akçay
Oyuncular: Seda Bakan, Kadir Doğulu, Mustafa Üstündağ, Dolunay Soysert, Kadir Çermik, Aslı Orcan, Cemil Büyükdöğerli, Mine Kılıç, Mahperi Mertoğlu
Tür: Dram
Süre: 2.5 Saat

Bana Sevmeyi Anlat Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *