Banshee Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Amerika’nın kablolu kanallarından Cinemax’ta 11 Ocak 2013 te yayınlandığında, Banshee’nin diğer televizyonlardaki dizilere pek benzemediği anlaşılmıştı. Yazar, prodüktör ve yönetmen Jonathan Tropper ve yazar, prodüktör David Schickler’in ortak çalışması olan dizi için seyirci beklentisi, eli yüzü düzgün ama düşük bütçeli normal bir suç dizisi olacağı yönündeydi. Ama pilot bölümü yayınlandığında mega bütçeli sinema filmlerini aratmayan aksiyon havası ve kablolu kanalda yayınlanmasının verdiği rahat sahneleri ile Banshee’nin beklentileri çok aştığı anlaşıldı.

Banshee Konusu:

banshee-konusu
İlk bölümde, 15 yıl hapis yattıktan sonra çıkan mücevher hırsızı ile tanışıyoruz. Bu adamın Ukraynalı gangster patronu Rabbit (Tavşan) lakabı ile tanınmaktadır . Rabbit’in kızı Anastasia hapisten çıkan adamın eski sevgilisi ve suç ortağıdır üstelik elmaslarla birlikte ortadan kaybolmuştur. Rabbit adamın peşindedir çünkü kendisini kızına ve elmaslara götüreceğine inanmaktadır. Adam Pennsylvania’da küçük bir kasabaya, Banshee’ye kaçar. Anastasia o kasabada yaşamaktadır ve artık ismi Carrie’dir. Evlenmiştir. O esnada kasabaya yeni gelen şerif Lucas yerel suçlularla çıkan bir arbedede öldürülür. Bu durum hapisten çıkan adam için kaçırılmaz bir fırsattır ve hemen şerifin kimliğini alır. Artık ismi Lucas Hood olmuştur ve şerif rolünü oynamaya başlar. Bundan sonra işi Carrie ile işleri yoluna koymaya çalışmak, suç makinesi Kai Proctor ile baş etmek ve Rabbit’ten kaçmaktır.

Banshee Oyuncuları: Antony Starr, Ivana Miličević, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Matt Servitto, Demetrius Grosse, Trieste Kelly Dunn ve Ryann Shane

Banshee Dizi Karakterleri:

Lucas Hood (Antony Starr) :

banshee-lucas-hood
Eski bir suçlu ve usta hırsızdır. Dizi süresince kimliğini çaldığı şerifin adıyla anılsa da gerçek adı şimdiye kadar ortaya çıkmadı.

Anastasia Rabitov (Ivana Milicevic) :

banshee-anastasia-rabitov
O da Carrie Hopewell sahte ismini kullanıyor. Hood’un eski ortağı ve sevgilisi. Banshee’de emlakçilik yapıyor ve Gordon ile evli. Deva ve Max isimli 2 çocuğu var. Kocası ve çocukları geçmişini bilmiyorlar. Anastasia babası Rabbit’ten saklanıyor.

Kai Proctor (Ulrich Thomsen):

banshee-kai-proctor
Banshee’de yaşayan iş adamı ama aslında karanlık işler peşinde. Daha önce kasabadaki Amiş topluluğunun üyesi iken suça bulaştığı için ayrılmış. İleri ki sezonlarda belediye başkanı olması mümkün.

Sugar Bates (Frankie Faison):

banshee-sugar-bates
Emekli bir boksör ve eski suçlu. Şimdi kasabada bar işletiyor. Hood ile arkadaşlık kuruyor ve suç geçmişi olduğunu da öğreniyor.

Job (Hoon Lee) :

banshee-job
Bilgisayar korsanı ve Lucas Hood’un suç ortaklarından. Bir travesti. O da Rabbit’ten kaçmaya çalışıyor, kimliği ortaya çıkınca Banshee’ye gitmek mecburiyetinde kalıyor.

Rabbit – Igor Rabitov (Ben Cross) :

banshee-rabbit
Rabbit zalim bir Ukraynalı gangsterdir. Hood’dan hem elmaslar hem de kızını kendine düşman ettiği için intikam almak istemektedir.Aksiyon sevenlerin kaçırmaması gereken bir dizi.

Banshee Dizi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *