Bates Motel Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Gizem, korku ve psikolojik gerilim türünde son yıllarda televizyonlarda gördüğümüz en iddialı ve başarılı yapımlardan biri olan Bates Motel; Robert Bloch’un aynı isimli romanından uyarlanmış, daha önceden de tanıdık olduğumuz bir hikayeyi tekrar işlemektedir. Toplam 40 bölümden oluşan ve 4.sezonunda bulunan yapım, A&E Televizyonu tarafından yapılmaktadır. Mark Wolper, Roy Lee ve Kerry Ehrin başta olmak üzere çok iddialı bir yapım ekibiyle yola çıkan Bates Motel, İngiltere’de en çok izlenen yapımlar arasında yerini almakta. Dizinin senaristliğini Carlton Cuse, Kerry Ehrin ve Anthony Cipriano yapmaktayken, Vera Farmiga ve Freddie Highmore gibi isimler de başrolü paylaşmakta.

Bates Motel Konusu:

bates-motel

Hikayesi sinemaseverlere çok da yabancı olmayan bir dizi olan Bates Motel, Alfred Hitchcock’un kült filmi The Psycho’dan esinlenmiştir. Bununla birlikte filmin tekrarı olmayan dizi, ana karakterlerin önceki yaşamlarını ele almış ve bu şekilde ilerlemiştir. Filmde gördüğümüz üzere biraz karışık bir ilişkileri olan Norman Bates ile annesi Norma Bates arasındaki ilişkiyi konu alan dizi, bununla birlikte Norman Bates’in sapıklığa evirilmeden önceki hayatını izleyicilerine aktarmaktadır. Bununla birlikte bu ikili arasındaki ilişki git gide bilindik bir hal alacak, en sonunda ise daha önceden gördüğümüz gibi kopma noktasına gelecektir.

Bates Motel Dizi Karakterleri:

Norman Bates (Freddie Highmore):

bates-motel-norman-bates
Babasının ölümünden sonra ıssız bir beldede annesiyle beraber yaşamaya başlayan Norman; annesine gereğinden fazla bağımlı, psikolojik ve ruhsal olarak büyük sorunlara sahip bir gençtir ancak bu durum bir zamana kadar içinde kalır. Daha sonra yaşayacağı olaylar Norman’ın bu özelliklerini de ortaya çıkaracak ve karşımıza değişik bir karakter olarak gelmeye başlayacaktır.

Norma Louise Bates (Vera Farmiga) :

bates-motel-norma-louise-bates
Her ne kadar ilk başlarda sevecen ve oğluna karşı sevgi dolu bir anne rolüyle karşımıza çıksa da, Norma Bates aslında oğlunu tamamen kendine ait bir varlık olarak gören ve çocukluğunda yaşadığı büyük travmalar sonucu psikolojik olarak derin yaralar almış bir kadındır. Eşinin ölümü onu daha da yalnızlaştırmış, oğluna olan sevgisi artık takıntı haline gelmeye başlamıştır.

Bates Motel ile İlgili Teknik Detaylar:

Başlangıç Tarihi: 18 Mart 2013
Bitiş Tarihi: Halen Devam Ediyor
Ülke: İngiltere
Dil: İngilizce
Televizyon: A&E
Oyuncular: Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nicola Peltz, Nestor Carbonell, Kenny Johnson
IMDb Puanı: 8,1
Süre: 47 Dakika
Sezon: 4
Bölüm: 40 (Hala Devam Ediyor)

Bates Motel Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *