Batman v Superman: Dawn of Justice Konusu

0/5 Votes: 0
Report

Description

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice ) film tanıtımı: 2016 yılında izleyicilerin en çok beklediği filmlerden biri olan Batman v Superman: Dawn of Justice, 25 Mart 2016’da izleyici karşısına çıktı. Warner Bros. Pictures tarafından dağıtımı üstlenilen filmin yönetmen koltuğunda ise Steel Man filmini de yöneten başarılı yönetmen Zack Snyder oturuyor. DC Comics karakterleri Batman ve Superman’in bir arada karşımıza çıktığı filmde; Ben Affleck, Henry Cavill, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Gal Gadot ve Holly Hunter gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Filmin; yapım ve dağıtım aşamalarında $250 milyon harcanırken, $870 milyon hasılat elde edildi.

Batman ve Superman Adaletin Şafağı
Batman v Superman: Dawn of Justice Konusu:

Filmde ilk kez aynı filmde yer alan iki süper kahraman Batman ve Superman’in karşı karşıya gelmesine tanık oluyoruz. Gotham’ın sevilen yarasası Batman, Superman ile Superman’ın gezegeninden gelen saldırganların Dünya’da birçok insanın ölmesine sebep olduğu için Superman’i suçluyor. Binaların yıkıldığı, Superman’in değdiği her yerde insanların öldüğü ortamda halk da yavaş yavaş Superman’e tepki göstermeye başlıyor. İnsanların ölümlerinin ve Superman’in umursamazlığının önüne geçmek isteyen Batman, Superman’i bitirmek için planlar yapmaya başlıyor.

Batman v Superman Dawn of Justice
Bazı büyük yıkımları engellemek için yapılan savaşların şehirlere sıçraması birçok insanın ölmesine sebep olsa da, Superman hala iyilik için çalıştığını düşünüyor. Geçmişte yaptığı ve Zod’u öldürdüğü savaşta da arkasında harabeye dönen bir şehir bırakmış olması onu kendisini sorgulamaya itse de daha büyük bir yıkımı engellediği düşüncesi kendini haklı bulmasına neden oluyor. Başka bir ülkede haber gezisi sırasında esir alınmış ve Superman tarafından kurtarılmış Lois de, Superman’in birilerinin hayatını kurtarırken başka insanların ölümüne sebep olması karşısında üzüntü duyuyor.

Batman v Superman
Bazı sahnelerde Batman, Superman hakkında bilgi toplarken bilgileri ele geçiren Wonder Woman Diana da Superman’in karşısında olan bir diğer süper kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Başlarda Diana’nın bir süper kahraman olduğunu anlamayan Batman, elinden çalınan bilgilerin peşine düşüyor. Bir süre peşine düştüğü Diana’yı bulduğunda, Diana aynı tarafta olduklarını söyleyerek çalıntı bilgileri geri veriyor. Bir süre sonra ise Diana’nın Wonder Woman olduğunu öğreniyor.

Batman v Superman Dawn of Justice konusu
Filmin ana temellerini oluşturan olay ise Superman’in ana düşmanlarından biri olan Lex’in; Superman’in annesini esir alması ve Batman’i öldürmezse annesini kurtaramayacağını söylemesi; ardından da birkaç damla kan akıtarak Zod’u saldırgan ve güçlü bir yaratık olarak geri getirmesi oluyor. Bu olay Batman ve Superman arasındaki çatışmanın fitilini ateşliyor ve büyük bir kavga başlıyor. Acaba bu kavganın bir kazananı olacak mı? Bu kavga insanları ve Dünya’yı nasıl etkileyecek? Bu soruların cevapları ise filmde saklı, iyi seyirler…

Batman v Superman Detay:

Yönetmen: Zack Snyder
Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons ve Holly Hunter
Yapım Yılı: 2016-05-31
Ülke: ABD
IMDb: 7,1

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı Fragmanı:

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı Filmine YORUM Yapabilir..EMOJİ ile Tepki Verebilirsiniz…

A comment on "Batman v Superman: Dawn of Justice Konusu"

  1. Haci Gümüş says:

    Çok süper anlatım olmuş filmim kendisi süper sanırım o yüzden filmde biri süper man

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *