Şeker Tadında – Bayramda İzlenecek Filmler Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Onlarca film arasında bayram tatilinde ne izleyeceğinize karar veremediyseniz sizler için hazırladığımız Bayramda İzlenecek Filmler listesinden seçimini yapabilirsiniz. Filmler IMDB puanlarına göre düzenlenmiştir. İyi seyirler dileriz…

Table of Contents

Bayramda İzlenebilecek Sinema Filmleri

 

26. Jumper – Atlayıcı – 2008 – IMDB:6,1

Jumper
Filmin yönetmenliğini Doug Liman’ın yaptığı bilim kurgu filmidir. David Rice, kendini zihninde canlandırabildiği herhangi bir yere ışınlama yeteneğine sahip biridir. David kendisi gibi güçleri olan Griffin adındaki bir gezgin ile tanıştığında artık bir ucube olmadığını jumperlar denilen bir ırka ait olduğunu anlayacaktır. Ancak jumperlar, kendilerini yok etmeye çalışan insanlara karşı mücadele etmek durumundadırlar.

25. Sweet November – Kasımda Aşk Başkadır – 2001 – IMDB:6,3

Sweet November
Filmin yönetmenliğini Pat O’Connor’ın yaptığı romantik, dram türündeki filmdir. Nelson Moss,işkolik bir adamdır. Bir gün ehliyet almak için girdiği bir sınavda Sara isimli deli – dolu bir kızla tanışır. Bu sınavda Sara’nın ehliyetini kaybetmesine sebep olur. Sara, bu olaydan sonra Nelson’ın peşini bırakmaz. Nelson’dan en azından bir ay boyunca onunla yaşamasını ister. Nelson, hayatındaki her şey kötüye gidince bu teklifi kabul edecektir. Kısa sürede aynı eve taşınan iki insan, zamanla birbirine yakınlaşmaya ve aşık olmaya başlarlar. Günleri neşeli ve ilginç bir şekilde geçerken Sara’nın kanserinin onu iyice ele geçirmesiyle kesintiye uğrar. Artık Sara ve Nelson’ın aşkları sınanmaktadır.

24. Mamma Mia! – 2008 – IMDB:6,3

Mamma Mia!
Filmin yönetmenliğini Phyllida Lloyd’un yaptığı müzikal filmdir. Sophie Yunanistan’da şirin bir otel işleten bir kadının kızıdır ve evlenmek üzeredir. Annesinin günlüğünü bulmasıyla beraber hiç tanımadığı babasını bu günlük sayesinde bulmak ister. Günlükte yazan annesinin eski erkek arkadaşlarını düğününe herkesten habersiz çağırır. Sophie’nin bu yaptığı olayları biraz karıştıracaktır.

23. Knight And Day – Gece ve Gündüz – 2010 – IMDB:6.3

Knight And Day
Filmin yönetmenliğini James Mangold’un yaptığı komedi, aksiyon türlerindeki filmdir. June bir uçağa bindiğinde başına geleceklerden habersizdir. Yaptığı bu uçak yolculuğu ile ajan Milner ile tanışır. Artık ne yaparsa yapsınlar yolları kesişecek ve maceradan maceraya birlikte atılacaklardır. Tabi aşkta peşlerini bırakmaz.

22. No Reservations – Aşk Tarifi – 2007 – IMDB:6.3

No Reservations
Filmin yönetmenliğini Scott Hicks’in yaptığı dram, komedi, romantik filmdir. Kate, restoranda çalışan oldukça disiplinli biridir. Yaşamında düzensizliğe yer olmayan Kate’ın hayatına iş yerine aşçı olarak giren eğlenceli, vurdumduymaz Nick ve yeğeni Zoe’nin girmesiyle birlikte hayatında birçok şey değişecek ve bir yandan da kendini aşka kaptırmaya başlayacaktır.

21. Senden Bana Kalan – 2015 – IMDB:6.6

Senden Bana Kalan

Filmin yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı dram, romantik filmdir. Elif ve Özgür çocukluk arkadaşıdır. Özgür İstanbul’a gidince Elif tek başına kalır. Özgür’ü yıllarca bekleyeceğine dair ona söz vermiştir ve bekler de. Özgür’ün dedesinin mirasını alabilmek için kasabaya dönmesiyle aralarındaki aşk yeniden filizlenir ve olaylar birbiri ardına gelişir.

20. The Best Of Me – Unutulmaz Aşk – 2014 – IMDB:6.6

The Best Of Me
Filmin yönetmenliğini Michael Hoffman’ın üstlendiği romantik dram filmidir. Amanda ve Dawson lise yıllarında birbirlerine aşık bir çifttir. Ayrılıklarından 20 yıl sonra tekrar bir araya geldiklerinde lise yıllarında yaşadıkları güzel günleri tekrar hatırlayacaklardır. Onlar, bu aşktan kaçmaya çalışırken kader onları yeniden bir araya getirmek için elinden geleni yapacaktır. Ancak onların ayrılmaları için etraflarındaki tehlikeler de yeniden harekete geçecektir.

19. Paper Towns – Kağıttan Kentler – 2015 – IMDB:6.8

Paper Towns
Filmin yönetmenliğini Jake Schreier’in yaptığı gizem, komedi, drama türündeki filmdir. Margo ele avuca sığmaz, maceraperest, gizemli bir kızdır. Bir gece Quentin’in odasına girdiğinde o da bu gizemli kızın büyüsüne kapılır. Margo’nun bir anda ortadan kaybolmasıyla Quentin, Margo’nun bıraktığı ipuçlarını toplayarak onun peşine düşer.

18. Sevimli Tehlikeli – 2015 – IMDB:6.9

Sevimli Tehlikeli
Filmin yönetmenliğini Özcan Deniz’in yaptığı romantik komedi filmidir. Zeliş, zengin bir ailenin kızıdır. Ancak yaşadığı hayatta esir gibidir. Özgürlüğü oldukça kısıtlanmış bir kızdır. Hep bir gün onu kurtaracak kahramanını bekler. O tam da bunun hayalini kurarken kader karşısına Zarok’u çıkarır. Zarok, başına buyruk biridir, özgürce bir hayat sürmektedir. Yıllar önce bir kız çocuğunun kaçırılmasına sebep olduğu için pişmanlık duymakta ve onu ailesine geri götürmek için aramaktadır. Zeliş’in karşısına çıkmasıyla bu pişmanlığını giderebilme imkanı doğar. Tabi aşk ve macera ikisinin peşini bırakmayacaktır.

17. Wicker Park – Hep Seni Aradım – 2004 – IMDB:7.0

Wicker Park
Filmin yönetmenliğini Paul McGuıgan’ın yaptığı dram, gerilim, romantik türlerindeki filmdir. Matthew çalıştığı yerde bozuk bir kamerayı tamir ederken videodaki kızdan oldukça etkilenmiştir. Kader daha sonra onu karşısına çıkardığında vakit kaybetmeden onunla tanışmak için harekete geçer. Lisa’nın da ona aşık olmasıyla kader ağlarını örmeye başlar. Ama sadece bu kadar değildir hayatlarını etkileyen önemli olaylar peşi sıra gerçekleşecektir. Onları birbirlerine bağlayan sırlar vardır.

16. The Adjustment Bureau – Kader Ajanları – 2011 – IMDB:7.0

The Adjustment Bureau
Filmin yönetmenliğini George Nolfi’nin yaptığı romantik, suç, gerilim türlerindeki filmdir. David, bir politikacı Elise ise bir balerindir. David’in bir otelde konuşma yaptığı gün ikili otelin tuvaletinde karşılaşırlar ve o an birbirlerinden etkilenirler. Daha sonra otobüste karşılaşan David ve Elise’nin aralarındaki aşk kuvvetlenmeye başlar. Bir kader ajanı olan Mitchell, David’in 7.05’te gömleğine kahvesini döktüğüne emin olmak durumundadır. Ancak uyuyakalmasıyla bütün plan bozulur. Planda olmadığı halde bir araya gelen David ve Elise kader ajanları engel olmak ister. David ise Elise’den vazgeçmemeye niyetlidir. Kim galip gelecektir? Aşk mı yoksa kader mi?

15. If I Stay – Eğer Yaşarsam – 2014 – IMDB:7.0

If I Stay
Filmin yönetmenliğini R.J. Cutler yaptığı dram, romantik, müzikal filmidir. Mia, bir genç kızın isteyebileceği her şeye sahiptir. Sevgi dolu bir ailesi, ona aşık bir erkek arkadaşı, oldukça iyi bir müzik yeteneği vardır. Ancak bir gün ailesiyle çıktığı bir yolculukta yaşanan trafik kazasıyla hayatı altüst olur. Şimdi ölüm ile yaşam arasındaki o ince çizgidedir ve vereceği karar tüm kaderini etkileyecektir.

14. Başka Dilde Aşk – 2009 – IMDB:7.5

Başka Dilde Aşk
Filmin yönetmenliğini İlksen Başarır’ın yaptığı romantik, dram türlerindeki filmdir. Bir gece, barda yolları kesişen Onur ve Zeynep o geceden sonra Zeynep’in ceketini bahane edip Onur’u görmeye gitmesiyle tekrar kesişir. İkilinin aralarında başlayan aşkta Onur’un işitme engelli oluşu Zeynep için önemli olmasa da karşılarına türlü zorluklar çıkaracaktır. Peki aşka engel olunabilir mi?

13. Mucize – 2015 – IMDB:7.6

Mucize
Filmin yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı dram, komedi filmidir. Anadolu’nun imkanları oldukça kısıtlı bir köyüne sürgün yiyen bir öğretmen oradaki insanlara umut ışığı olacaktır. Özellikle de Aziz için… İnanmanın her şeyin önündeki engeli kaldıracağını bu filmde görecek o köyün insanlarıyla hüzünlenip, mutlu olacağız.

12. Bi Küçük Eylül Meselesi – 2014 – IMDB:7.7

Bi Küçük Eylül Meselesi
Filmin yönetmenliğini Kerem Deren’in yaptığı romantik filmdir .Eylül, İstanbul’da eğlenceli, rahat yaşamı olan bir kızdır. Her şey iyi giderken, bir anda hayatında bazı şeylerin yerine oturmadığını anlar. Eylül, yaşamının son bir ayını unutmuştur. Bozcaada’ya yapacağı yolculuk ile anıları yerine oturmaya başlayacak ve tuhaf bir adam hayatına girip ona aşık olduğunu söyleyecektir.

11. Silver Linings Playbook – Umut Işığım – 2013 – IMDB:7.9

Silver Linings Playbook
Filmin yönetmenliğini David O. Russell’ın üstlendiği film dram ve komedi türlerindeki filmdir. Pat, her şeyini kaybetmiş ve rehabilitasyon merkezinde tedavi gören bir adamdır. Tedavisinin ardından tek istediği şey hayatını geri almak ve karısı Vicky ile barışmaktır. Hayatına Tiffany’nin girmesiyle beraber ise karısıyla barışmak için Pat’e bir umut ışığı doğacaktır. Tiffany, Pat’e karısıyla barışmasına yardım etmek için söz verir ancak bu karşılıksız değildir. Pat de onun için bir iyilik yapacaktır.

10. The Notebook – Not Defteri – 2004 – IMDB:7,9

The Notebook
Filmin yönetmenliğini Nick Cassavetes’in yaptığı romantik filmdir. Allie, oldukça zengin bir aileden gelen, rahat bir yaşamı olan bir genç kızdır. Ailesiyle beraber bir sahil kasabasına tatil için gittiğinde ona ilk görüşte aşık olan, hayat dolu Noah ile karşılaşacağından habersizdir. Noah, Allie gibi zengin bir aileden gelmemektedir. İkisi bu durumu önemsemese de aralarındaki bu fark yüzünden onları ayırmak isteyenler olacaktır. Noah’ın savaş için asker olarak kasabadan gidişiyle ayrılan aşıklar yıllar sonra Noah’ın geri dönüşüyle tekrar karşılayacaktır. Ama Allie evlenmek üzeredir…

9. Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım – 2006 – IMDB:7.9

Little Miss Sunshine
Filmin yönetmenliğini Jonathan DaytonValerie Faris’in yapmıştır. Dram, komedi, macera türündeki filmdir. Hoover ailesi, küçük kızları Olive’nin hayali olan güzellik yarışmasına katılabilmesi için bir minibüse atlayıp ülkenin öteki yakasına yolculuğa çıkacaklar ve bu yolculukta aile olmanın ne demek olduğunu daha iyi anlayacaklardır.

8. Amour – Aşk – 2012 – IMDB:8.0

Amour
Filmin yönetmenliğini Michael Haneke’nin yaptığı dram türündeki filmdir. Georges ve Anne birbirlerine bağlı, güzel ve sakin bir hayat süren bir çifttir. Bir gün Anne’nin kriz geçirip, felç olmasıyla hayatları altüst olur. Artık ilişkileri türlü sınavlardan geçecektir.

7. City Of Angels – Melekler Şehri – 1998 – IMDB:8.0

City Of Angels
Filmin yönetmenliğini Brad Silberling’in yaptığı fantastik, romantik türlerindeki filmdir. Maggie, başarılı bir cerrahtır ancak bir ameliyat sırasında hastasını kaybedince depresyona girer. Ameliyat sırasında onu izleyen melek Seth, Maggie’den oldukça etkilenir. Artık tek amacı aşık olduğu kadını yeniden hayata bağlamaktır.

6. Groundhog Day – Bugün Aslında Dündü – 1993 – IMDB:8.1

Groundhog Day
Filmin yönetmenliğini Harold Ramis’in yaptığı dram, fantastik, komedi filmidir. Phil Connors, bir televizyon kanalında hava durumu sunan biridir. Bir kasabaya göreviyle ilgili olarak gönderilmiştir. Kasabada ise Gruondhog Day adı verilen özel bir gün kutlanmaktadır. Ancak Phil hiç beklemediği bir durumla karşı karşıya kalır. Her sabah aynı güne uyanmakta ve Groundhog Day gününü yeniden yaşamaktadır.

5. My Sassy Girl – Hırçın Sevgilim – 2001 – IMDB:8.2

My Sassy Girl
Filmin yönetmenliğini Jae – young Kwak’ın yaptığı dram, komedi, romantik türlerindeki filmdir. Kyun – woo, bir gün metro beklerken oldukça sarhoş bir kıza rastlar. Kız metro yoluna düşecekken onu kurtarır. Metrobüse bindiklerinde ise kıza destek olmaya devam eder ve herkes onun kızın sevgilisi olduğunu düşünür. Kyun – woo da kızı bırakıp gidemez. Kızı metrodan indikten sonra sırtında taşıyarak bir otele götürür. Otelde duşa giren Kyun – woo çıktığında giyinecekken polisler odaya girer. Bu sırada kız baygın kendisi de çıplaktır. Olaylar iyice karışır.

4. The Fault İn Our Stars – Aynı Yıldızın Altında – 2014 – IMDB:8.3

The Fault İn Out Stars
Filmin yönetmenliğini Josh Boone’nın yaptığı romantik, dram türlerindeki filmdir. Hazel, kansere karışı savaş veren 16 yaşında bir kızdır. Hastalık onu artık iyice yormuş ve hayatı yaşamaktan zevk alamaz hale gelmiştir. Tam da bu sırada hayatına birçok güzellik getirecek Augustus ile tanışır. Augustus da onun gibi hasta bir gençtir. İkilinin karşılaşmaları hayata tutunmak için bir sebep olmuş ve aşkı bulmuşlardır. Hazel’in bir hayali vardır. O da sevdiği yazar ile tanışmaktır. Augustus aşık olduğu kızın hayalini gerçekleştirmek için elinden geleni yapacaktır.

3. Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain – Amelie – 2001 – IMDB:8,4

Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain
Filmin yönetmenliğini Jeam – Pierre Jeunet’in yaptığı romantik komedi türündeki filmdir. Amelie, garsonluk yaparak geçinen hayalperest, çekingen, güzel bir kızdır. Annesinin ölümü ve babasının ilgisiz tavırları yüzünden kendini yalnız hissetmekte ve boş işlerle uğraşarak kendini eğlendirmeye çalışmaktadır. Hayatı sıkıcı bulduğu sırada evinde bulduğu kutuyla hayatı bir anda değişecek ve aşkı bulacaktır.

2. The Usual Suspects – Olağan Şüpheliler – 1995 – IMDB:8.7

The Usual Suspects
Filmin yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı neo – noir türü bir filmdir. San Pedro limanındaki patlama sonucu 27 kişi hayatını kaybetmiştir. Olayı araştıran David Kujan bu olay ile ilgili olduğu düşündüğü beş kişiyi izlemektedir. Verbal Kint patlamanın tanığıdır ve olayı David’e anlatmaktadır. Olayın en belirgin ismi ise Keizer Soze’dir.

1. Forrest Gump – 1994 – IMDB:8.8

Forrest Gump
Filmin yönetmenliğini Robert Zemeckis’in yaptığı dram, romantik filmdir. Forrest, düşük I.Q. sahibi biridir ve durumu onun yaşamı boyunca türlü zorluklarla karşılaşmasına sebep olmuştur. Forrest’ın bilmeden yaptığı şeyler onu bir savaş kahramanı yapacak, birçok ünlüyle tanıştıracak ve bu süreçte hayatının aşkıyla tanıştıracaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *