Beden ve Ruh – (On Body and Soul) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

2017 yılının Nisan ayında beyaz perdede görebileceğimiz filmler arasında yer alan Beden ve Ruh , orijinal ismi ile ‘On Body and Soul’ veya  olarak vizyona girecek. Filmin vizyona girme tarihi ülkemizde 21 Nisan 2017 olarak belirlenmekle beraber, yayınlanmış olan fragmanı il birlikte, pek çok izleyicinin favori filmleri arasında yer alacağa benziyor.Beden ve Ruh Üzerine Filmi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler;

Dram türünde vizyona çıkacak olan bu film, bir Macar yapımı olarak dikkat çekiyor. Film, tahmin edilebileceği üzere Macar bir yönetmen önderliğinde çekilmiş. İldiko Enyedi’nin yönetmenliğini yapmış olduğu film, şimdiden sosyal medyada da büyük bir merakla beklenen filmler arasında yer alıyor.

Film çok basitçe bir aşk hikayesini ele alıyor. Filmin ana karakteri Maria, kendini dünyadan soyutlamış, psikolojik sorunları olduğunu söyleyebileceğimiz bir kadın olarak nitelendirilebilir. İş arkadaşı ve aynı zamanda yöneticisi olarak görev yapan Endre ile bir yakınlaşma yaşamaya başlayan Maria’nın hayatı ise filmin konusu olarak dikkat çekmektedir.  İkili madde ve ruh çatışmasının en güzel örnekleri arasında bulunabilecek bir filmde, aynı rüyaları gören iki sevgiliyi canlandırmaktadır.

Maria ve Endre ilk başlarda aynı rüyaları gördüklerini fark etmiyor olsa da, kısa bir süre sonra rüyalarındaki benzerliği fark ederler. İkilinin sonraki planı ise bu rüyaları gerçekliğe taşımak ve aşklarına devam etmek olacaktır. Aşkı çok değişik bir bakış açısı ile sunan bu film büyük bir merak ile bekleniyor.

Beden ve Ruh Filmi Oyuncuları

Geza Morcsanyi

64 yaşında Macar bir oyuncu olan Geza Morcsanyi, yerel sinema eleştirmenleri tarafından oldukça yetenekli bir oyuncu olarak değerlendiriliyor. Beden ve Ruh Üzerine adlı filmde Endre karakteri ile tanıyacağımız, kendisi ile yakından bağlar kurabileceğimiz bu oyuncu, Ruh ve Beden Üzerine adlı film ile büyük bir çıkış yakalaması beklenen oyuncular arasındadır.

Alexandra Borberly

Aslen Slovak olan güzel oyuncu 30 yaşındadır. Uzun süredir çeşitli filmlerde rol almakta olan Borberly’nin de son filmi ile oldukça ünlenmesi beklenir iken daha önce oynamış olduğu çok sayıda filmi de bulunmaktadır. Coming Out ünlü oyuncunun tanınmaya başladığı filmler arasında yer almaktadır. Filmde Maria karakterini canlandıracak olan Alexandra Borberly’nin rolünün hakkını verdiğini söylemek de mümkün olacaktır.

Aşka büyük bir tutku ile bağlı olan, ancak yine de kendini dünyadan soyutlamış güzel kadın Maria, bir anda kendini müdürü ile bir aşk hikayesi içerisinde bulur. İş arkadaşına nasıl aşık olduğunu bilmeyen ve kısa bir süre içerisinde müdürü ile benzer yönleri de olduğunu fark eden Maria’nın şaşkınlığına çok geçmeden bir yenisi daha eklenecektir.

Maria ve müdürü Endre, tanıştıktan sonra kısa bir süre içerisinde birbirlerine karşı bir çekim fark ederler. Ancak bu çekim dışında ikilinin rüyaları da birbirinin aynıdır. Siz de bu nefes kesici filmi izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *