Behzat Ç Dizisi Yeni Oyuncu Kadrosu – TV Finalinde Ne Olmuştu?

0/5 Votes: 0
Report

Description

96 bölüm boyunca sayısız izleyiciyi ekran başına toplamayı başaran Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi, 2013 yılında sona ermişti. Hayranlar tam 6 yıldır Behzat Amir’in geri dönüşünü bekliyorlardı. Bir süre önce dizinin senaristi Ercan Mehmet Erdem, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla dizinin hayranlarına müjdeyi verdi.

Yeni Sezonda Kimler Var?

Behzat Ç oyuncu kadrosu henüz resmiyet kazanmış değil. Çeşitli dönemlerde yapım şirketi veya BluTV’den oyuncularla ilgili açıklama gelse de dizinin yeni sezonunda rol alacak isimlerle ilgili belirsizlik devam ediyor. Şu an için kesinleşen isimler Erdal Beşikçioğlu, Ege Aydan, Nejat İşler, İnanç Konukçu. Bu isimler haricinde dizinin Behzat Amir’le birlikte en sevilen isimlerinden olan Harun’un (Fatih Artman) yeni sezonda rol alıp almayacağı ile ilgili bir bilgi yok. Aynı şekilde Akbaba karakterini canlandıran Berkan Şal’ın da yeni sezonda izleyici karşısına çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Ancak Şal’ın mevcut bir yapımda oynamıyor oluşu, dizide rol alması ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Bu isimlerin haricinde dizinin kadrosuna Kurtlar Vadisi dizisinden bir transfer yapıldı. Kurtlar Vadisi’nde “Yasin Komutan”ı canlandıran Ertuğrul Şakar, Behzat Ç oyuncuları arasında yerini alacak ve amirin yakın arkadaşı “Serhat Müdür”ü oynayacak.

Sezon Finalinde Ne Olmuştu?

Eserin yazarı Emrah Serbes’in de belirttiği gibi “kimseye eyvallah demeden gelip yine eyvallah demeden giden” Behzat Ç dizisinin sezon finalinde izleyiciler büyük bir şok yaşamıştı. Yazının buradan sonrasının, izlemeyenler için spoiler içerdiğini ve eğer izlemeyi düşünüyorlarsa bu kısmı atlamalarını hatırlatarak devam edelim.

Dizinin sezon finalinde Behzat kızının katilini öğrenme umuduyla Ercüment’i korumuştu. Ağır abiyle anlaşan Çözer, kendisini muhafaza eden Memduh Başkan’ı öldürmüş ve helikopterle kaçmıştı. Kaçarken Behzat’a verdiği sözü tutan Çözer, amire “Kızına git.” notunu vermişti. Bunun üzerine kızı Berna’nın mezarına giden Behzat, mezarda elleri ve ayakları bağlı halde Şule’yi bulmuştu. Behzat’ın yıllar önce birlikte olduğu Mine’den bir kızı olmuştu ve bu kız Şule’ydi. Annesinin intihar etmesinin ardından kendini babasını bulmaya adayan Şule, sonunda biraz gönüllü biraz gönülsüz Ercüment Çözer’le ortak olmuş ve Behzat’ı kandırmıştı. Her şeyi kaybetme hissiyle tükenen Behzat intihar etmeye yeltenmiş ancak silahın Ercüment tarafından boşaltılmasıyla bunu da becerememişti. Sonunda ekibinin yanına varan Behzat, olan biteni üstü kapalı bir biçimde anlatmış ve açığa alındığını söylemişti. Herkes amirin ne yapacağını beklerken o yadigar Vosvos’a atlamış ve bilinmeze doğru yola çıkmıştı.

Seri böyle bir açık finalle bitince hayranlar dizinin bir gün yeniden başlayacağı umudunu hiç yitirmedi. Sonunda bekledikleri gün geldi ve Behzat Ç’nin yeni sezonu duyuruldu.

Behzat Ç Oyuncu Kadrosu

Dizinin yeni sezonunda yer alacak belli başlı isimler belli olsa da önceki sezonlardan izleyicinin sevdiği isimlerle ilgili kesin bir açıklama yok. Hala çekim aşamasında olan dizinin yayın tarihi ile ilgili de henüz bir bilgi verilmedi. Tanıtımları “Çok Yakında” sloganıyla yapılan dizinin yeni sezon oyuncu kadrosu belirlenene kadar önceki sezonlarda gönüllerde taht kuran veya kendinden nefret ettiren isimlere bakalım. Karakterlerin adları ezberimizde olsa da Behzat Ç oyuncularının isimleri pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Behzat Ç Gerçek Adı: Erdal Beşikçioğlu

Ankara Cinayet Büro Amiri Başkomiser Behzat Ç, 1985 yılında Polis Akademisi’nden mezun olur. Dönem arkadaşları kıdem olarak oldukça yüksek yerlere gelirken Behzat başkomiserlikten daha yüksek bir rütbeye ulaşamamıştır. Disiplin sorunları bulunan Behzat, kızının öldürülmesiyle beraber tamamen rayından çıkar. Bir yandan Ankara’da işlenen cinayetlerin suçlularını yakalamaya çalışırken diğer yandan kendini kızının katilini bulmaya adar.

1970 doğumlu olan Erdal Beşikçioğlu, 1989 yılında Hacettepe Devlet Konservatuarı’nı kazanır. 1995-1996 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda müdür vekilliği yapan Beşikçioğlu Vali, Barda gibi çok önemli yapımlarda rol alsa da en çok Behzat Ç rolüyle özdeşleşmiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/papazinpilavi/

Behzat Ç Harun Gerçek Adı: Fatih Artman

Behzat’ın oğlu gibi gördüğü, çocuk ruhlu ama sinirlendiğinde de bir o kadar yıkıcı güce sahip Harun, Behzat Ç cast’ının en sevilen karakterlerinden biri. Cinayet Büro’da çalışan Eda’ya sırılsıklam aşık olan Harun’un “Seviyorum merkez!” repliği üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala izleyicilerin dilinde. Dizinin hayranları tarafından çok sevilen Harun karakterinin, dizinin Blu TV’de yayımlanacak bölümlerinde yer alması beklenmiyor.

1988 Ankara doğumu olan Artman, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda okudu. Dizide henüz öğrenciyken rol almaya başlayan Artman dizinin sona ermesinin ardından kariyerinde hızlı bir yükselişe geçti ve Ekşi Elmalar, Bana Masal Anlatma, Aile Arasında gibi önemli yapımlarda rol aldı.

Instagram: https://www.instagram.com/fatihartman/

Behzat Ç Şule Gerçek Adı: Ayça Eren

Behzat’ın akıl hastanesini yatırıldığında tanıştığımız Şule, renkli karakterini saçına yansıtan ve sürekli farklı renge boyayan biridir. Dışa dönüklüğü, gevezeliği ve vurdumduymazlığı Behzat’la büyük bir tezat oluşturur. Birdenbire Behzat’ın hayatına giren Şule, kısa süre sonra amirin hayatında çok önemli bir yere sahip olur.

1986 yılında Aydın’da doğan Ayça Eren, Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. Fotoğrafçılıkla uğraşan Eren, Erdal Beşikçioğlu’nun işlettiği bir mekanı fotoğraflarken Beşikçioğlu’nun teşvikiyle diziye katılmış ve sonradan oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/aycaren/

Behzat Ç Ercüment Çözer Gerçek Adı: Nejat İşler

Behzat’ın baş düşmanı, son derece tehlikeli, derin devletin adamı Ercüment Çözer, bir polis çevirmesi sırasında Behzat’tan yumruk yer. “Saygı” kendisi için son derece önemli bir konu olduğundan kendisine saygısızlık ettiğini düşündüğü Behzat’ı takıntı haline getirir ve onu yok etmek için tehlikeli bir plan yapar.

İstanbul’da 1972 yılında doğan Nejat İşler, çeşitli işler ve farklı üniversitelerin farklı bölümlerinde uğraştıktan sonra sonunda 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar bölümünü kazandı. 1995 yılında buradan mezun olmadan önce televizyon ekranlarında boy göstermeye başlayan İşler, Şehnaz Tango, Gülbeyaz, Aşk ve Gurur gibi yapımlarda rol aldı.

Instagram: https://www.instagram.com/nejat_isler/

Behzat Ç Savcı Esra Gerçek Adı: Canan Ergüder

İdealist, gözüpek bir cumhuriyet savcısı olan Esra, Behzat’la garip bir ilişki içerisindedir. Bir yandan birbirlerinden nefret ediyormuş gibi görünen bu ikili aslında içten içe karşılıklı olarak büyük bir saygı ve sevgi beslemektedirler. Bu sevgi giderek yerini aşka bırakır ve Esra ile Behzat evlenirler.

1977 yılında İstanbul’da doğan Canan Ergüder liseyi tamamladıktan sonra oyunculuk eğitimi almak için Franklin and Marshall College’a girdi. 2006 yılında Bıçak Sırtı adlı diziyle televizyon ekranlarında boy göstermeye başlayan Ergüder, Binbir Gece ve Galip Derviş yapımlarında rol aldı. Canan Ergüder adını Savcı Esra Bulut rolüyle kitlelere duyurdu.

Instagram: https://www.instagram.com/cananerguder1/

Behzat Ç Tahsin Müdür Gerçek Adı: Eray Eserol

Behzat’ın iki alt devresi olmasına rağmen politik kararları ve emir komuta zincirine saygısı nedeniyle yükselmiş olan Tahsin Yılmaz, üstlerine saygıda kusur etmez ancak Behzat’ın başına buyrukluğuna da belli bir yere kadar tolerans gösterir.

Instagram: https://www.instagram.com/erayeserol/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *