Ben Kimim? – Alman Sinemasından Ters Köşe Bir Film

0/5 Votes: 0
Report

Description

Çok tartışılacak bir film daha 4 Eylül 2015 yılında vizyondaki yerini alan bir Alman filmidir. Who Am I (Ben Kimim?) filminin konusu sihirbazlar çetesi ve Vandetta sentezi gibi olmuş âdete. Bu konuda senaristler; Jantje Friese ve Baran bo Odar iyi bir ikili oluşturmuş. Filmin adındaki gizemi seyirciyle birlikte aramaya çıkıyor olması çok etkileyici. Ve çağımızın yakından ilgili olduğu teknolojiyi iyi kötü yanları ile tanıtması da ayrı bir cazibe uyandırıyor.

Ben Kimim? Filmi dünyanın peşinde olduğu dahi bir hacker’in müthiş macerasını anlatıyor. Her ne kadar oyuncu kadrosu çok güçlü olmasa da tanıdık isimler yine kadroda yerini almış. Bunlardan biri de Tom Schilling. Etkileyici ve kaliteli bir oyunculuk çıkarmış.

ben kimim kino

Bu filmde en çok müzikler dikkat çekiyor. Bana göre bu konuda, Michael Kamm harikalar yaratmış. Bir Blade daha neden olmasın diye düşünmüyor değilim.

Alman stüdyo ortamı filmlerinden çok farklı ve çok daha aksiyon dolu bir film Ben Kimim? Bu başarıda büyük pay ABD remake haklarını satın alan Warner Bros’un olmalı. Warner Bros gerçekten büyük bir projeye imza atmış ve bunun da karşılığını almış bence. Filmin ana konusu ise;

ben kimim 2015 film

Henüz 25 yaşlarında olan ve sosyal bağları zayıf olan Benjamin aktif ve zeki tavırlarıyla karizmatik bir hacker olan Max’in dikkatini çekmeyi başarır. Max Benjamini CLAY adlı hacker grubuna davet eder. Kimliği gizli olan CLAY iyi işler çıkarır ve Alman gizli servisi ve Europol peşlerine düşer. Aksiyonun çok yüksek olduğu ve tehlikenin tam ortasındayken CLAY grubunu rakip gören gizli ve karanlık bir hacker grubu da peşlerine düşer.

İşlerin çok karıştığı ama seyircisini sıkmayan çok iyi bir aksiyon filmi ortaya çıkmış. Özellikle filmin maskeli sahneleri v For Vandetta çağrışımları klasik bir Almanya mesajı olmuş bana göre. Ödüllü yönetmen Baran bo Odar çok daha iyi yapıtlar çıkarmaya devam edecek gibi. Ve etmeli bana göre.

ben kimim kino 2015

Uzun bir aradan sonra böyle güzel ve aksiyonu bol gençlik filmi izlememiştim. İzleyici bu yıl çok güzel filmler bekliyor ve bu filmler arasında da BEN KİMİM? Bence ilk sıraları hak ediyor. İzlemek isteyenler için ve ters köşe film severler için önerilir.

Who Am I – Ben Kimim? – 2015 Fragman:

İyi seyirler diliyorum..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *