Ben Ölmeden Önce Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Lauren Oliver’ın aynı adlı romanından uyarlanan Ben Ölmeden Önce filmi, fragmanlarının yayınlanması ile birlikte merakla beklenen yapımlar arasındaki yerini aldı. Birçok başarılı filme imzasını atan Ry Russo-Young, bu yapımda da yönetmenliği ile kendisini kanıtlıyor. Sundance Film Festivali ve Los Angeles film gösterimlerinde yayınlanan film, şimdiden birçok film eleştirmeninden tam not almayı başardı. Ry Russo-Young, filmin hem aydınlık hem de karanlık bir yanı olduğunu ve zaman kavramı açısından çok detaylar yansıttığını belirtiyor. Türkiye’de 17 Mart 2017 tarihinde vizyona girecek olan Ben Ölmeden Önce konusu itibariyle çok sevildi.

Ben Ölmeden Önce Filminin Konusu:


Çevresi tarafından çok popüler kabul edilen Samantha, 12 Şubat günü her zamanki gibi sıradan bir hayat sürmektedir. Her şey normal giderken, bir trafik kazası ile Samantha’nın hayatı tamamen değişir. Hayata yeniden dönse de, her gün bu olayı tekrar yaşamakta ve artık her günü 12 Şubat ile başlamaktadır. Bu döngü içerisinde gidip gelen Samantha, her gün aynı anları yaşamanın nedenlerini araştırmaya başlayacak ve kaybetmekte olduğu hayatını kazanmak için bir mücadele vermesi gerektiğini fark edecektir. Arkadaşları ile çok uzun zamanlar geçirip ailesini ihmal eden bir genç kızken, bu olay ile birlikte değer verdiği kavramların da değiştiğini anlayacaktır.

Arkadaşlarının da olayı öğrenmesi ile birlikte onların yardımını da isteyecek olan Samantha, bu süreçte arkadaş gibi görünen ama kötü karakterli olan insanların olduğunu da fark edecektir. Hayatının normale dönmesi için ne yapması gerektiğini henüz bilmese de, oldukça zorlu bir yol içerisine girecek ve geri adım atmayacaktır. Her gün ölümü yaşayarak aslında hayatın kıymetini daha iyi anlayacaktır. Juliet karakteri ile kesişecek yolları da kendisine çok şey gösterecektir. Kendilerinden farklı olması nedeniyle dışladıkları kişinin aslında derin bir kalbe sahip olduğu anlaşılacak ve iki karakter birbirlerine bu zor zamanlarda yardımcı olarak dostlukları için de adım atmış olacaklardır.

İyi insanların her zaman olduğunu ve bunu fark edebilmek için etrafımıza daha dikkatli bakmamız gerektiğini anlatan Ben Ölmeden Önce konusu ile oldukça etkileyici kavramlara dikkat çekiyor. Bu kadar derin ve etkili konular için seçilen oyuncu kadrosu da şimdiden beğenilmiş durumda. Karakterlerin oyuncular ile özdeşleşmesi ve özellikle Samantha karakterinin bir genç kız hayatını olduğunda doğal şekilde verebilmesi de filmin ileride ödüller alabileceğini göstermektedir.

Ben Ölmeden Önce Filminin Karakterleri:

Samantha Kingston (Zoey Deutch):

Arkadaş çevresi tarafından çok sevilen ve yardımsever bir genç kız olarak tanınan Samantha, yaşayacağı bu olağandışı olay ile birlikte tamamen değişecektir. Samantha karakterine ünlü oyuncu Zoey Deutch hayat vermektedir.

Lindsay (Halston Sage):
Samantha’nın en yakın arkadaşlarından birisidir. Olaylar ile birlikte arkadaşına yardım etmek için elinden geleni yapacaktır.

Juliet Sykes (Elena Kampouris):
Samantha’nın arkadaş çevresinin dalga geçtiği Juliet yalnız bir genç kızdır. Farklı bir karakteri olduğu için dışlanan Juliet, Samantha’ya bu zor günlerinde yardımcı olmaya çalışacaktır.

Samantha’s Mother (Jennifer Beals):
Samantha’ya çok düşkün olan annesi, kızının uzaklığı için üzülmektedir. Onun mutlu olması için elinden geleni yapmaktadır.

Rob (Kian Lawley):
Samantha’nın arkadaş çevresinden birisi.

Ben Ölmeden Önce Filmi Teknik Detay:

Orijinal İsmi: Before I Fall
Senarist: Maria Maggenti
Yönetmen: Ry Russo-Young
Oyuncular: Zoey Deutch, Halston Sage, Elena Kampouris, Jennifer Beals, Diego Boneta, Liv Hewson, Logan Miller, Kian Lawley
Yıl: 2017
Tür: Dram
Ülke: ABD
Süre: 99 Dakika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *