Beowulf Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Tarihi ve epik bir dizi olma özelliğine sahip olan Beowulf: Return of The Shieldlands, 2015’de çekimleri tamamlanarak 2016’da izleyicileriyle buluştu. Avrupa’daki en eski destanlardan biri olan Beowulf’un şu ana kadar roman, animasyon ve film olmak üzere birçok uyarlaması yapıldı. Yine dizisinde de bu destanın özellikleri görülüyor. Beowulf, 13 bölümlük mini bir dizi olmanın yanında şu an bir sezonluktur. Yapımını Tim Haines, Kaite Newman ve James Dormer’ın üstlendiği bu dizi, İngiltere’nin Durham ve Northumberland bölgelerinde geçmektedir. Dizinin başrol oyuncusu ise Kieran Bew’dir.

Beowulf Konusu:

Konusunu tarihten alan dizide hırs, sevgi, aşk, cesaret ve intikam duyguları ağır basmaktadır. Savaş ve isyan ortamında kötülükle savaşıp iyi sonuçlar almak isterken bir anda kötü eylemler yapmaktan kendini alamayan oyuncular bu yönüyle izleyiciyi oldukça şaşırtacaktır. Eski İngilizce ile yazılmış olan destandan da esinlenerek uyarlamış olan yapımda, Grendel adında gürültüden rahatsız olan ve bu yüzden Danimarkalılara birçok eziyette bulunan hatta çoğu insanın ölümüne sebep olan kötü bir canavar vardır. Dizideki Kahramanımız ise Geatler’da bulunan ünlü savaşçı Beowulf’dur. Beowulf, Grendel’ın Danimarka’da yaptıklarını duyunca onunla savaşmak için yola çıkar. Buraya geldiğinde Grendel’ı öldürür ve Danimarka halkını çektiği onca eziyetlerden kurtarır. Beowulf, Geatler’a döndüğünde bu başarısından dolayı Geatler Kralı olmaya layık görülür. Ancak hiçbir şey burada bitmeyecektir. Grendel’ın annesi bunu öğrenince her şey çok daha kötü olur. Asıl tehlike Grendel’ın annesidir. Beowulf: Return to The Shieldlands’ın izlenme oranlarına bakınca bir hayli yüksek olduğu görülür ve bu yüzden ikinci sezonu da beklenir durumdadır.

Beowulf Karakterleri:

Beowulf:

Gücünü tarihinden alan efsanevi bir karakter olan Beowulf, çok uzun yıllar boyunca yaşamış ve yaşamını Shieldlands isimli bölgede göçebe olarak sürdürmüştür. Her ne kadar alışık olunan efsanelerin aksine insani kusurları olsa da inanılmaz bir savaş yeteneği vardır ve bu yeteneklerini tecrübesiyle birleştirmektedir.

Mara:

Gorrik’in en büyük kızı olan Mara, babası tarafından Slean ile evlendirilmek istese de babasının muhafız birliğinde asker olarak görev yapan Rowan’a aşıktı. Öz kardeşi Kela’nın kendisini bilmeden zehirlemesi sonucu Slean ile Kela evlendirilmiştir.

Kela:

Gorrik’in bir diğer kızıdır. Ablası Mara ilk çocuk olduğundan babasının göz bebeği durumundayken Kela daha çok ablasının gölgesinde kalmıştır ve bunu kendi kendine içselleştirmiştir. Daha sonra istemeden de olsa ablasını zehirleyecek ve ablasından boşalan pozisyonu kendisi almaya çalışacaktır.

Beowulf Teknik Detaylar:

Başlangıç Tarihi: 3 Ocak 2016
Bitiş Tarihi: 20 Mart 2016
Ülke: Birleşik Krallık
Dil: İngilizce
Televizyon: STV
Oyuncular: David Ajala, Kieran Bew, Lee Boardman, David Bradley, Lolita Chakrabarti, Elliot Cowan, Laura Donnelly ve Gísli Örn Garararsson
Süre: 50 Dakika
IMDb: 5,3
Bölüm: 12
Sezon: 1

Beowulf Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *