Big Little Lies Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Madeline Martha Mackenzie, Celeste Wright ve Jane Chapmen dışarıdan her şeyiyle mükemmel görünen üç annedir. Üçünün de iç dünyasında gizledikleri sıkıntıları var… Üçünün de ortak özelliği çocuklarının aynı anaokulunda eğitim görmesi. Bu üç annenin yollarını kesiştiren şeyse bir cinayet olacaktır. Sırlarla dolu karakterlerle Iiane Moirarty’nın aynı adlı romanından uyarlanan dizi, yayınlanan bölümleriyle seyircinin ilgisini çekmeyi başarmış durumda.

Big Little Lies Konusu:

Big Little Lies dizisi 19 Şubat 2017 tarihinde etkileyici bir bölümle HBO ekranlarında seyircisine merhaba dedi. Geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizide Nicole Kidman, Reese Witherspoon gibi önemli isimler rol alıyor. Nicole Kidman’ın ve Reese Witherspoon’un aynı zamanda dizinin yapım ekibinde de rol aldığını söylememiz gerek. Yedi bölümden oluşan dizinin ilk sezonunda yönetmenlik koltuğunda Jean-Marc Vallee oturuyor. Dizinin senaryosu ve oyuncuları kadar müzikleriyle de büyük beğeni topladığını söyleyebiliriz.

Big Little Lies Dizisindeki Karakterler (Oyuncular):

Madeline Martha Mackenzie: 22 Mart 1976 yılında doğan Reese Witherspoon tarafından canlandırılan karakter dizideki başroldeki annelerden biridir. Madeline dizide gizemli halleriyle dikkat çekiyor.

Celestine Wright: Oscar ödüllü Nicole Kidman’ın canlandırdığı başroldeki annelerden biri olan Celestine Wright karakterinin Nicole Kidman’a çok uyduğunu söyleyebiliriz. Celestine eşi ve çocuklarıyla düzenli bir hayat süren mücadeleden kaçmayan, sözünü esirgemeyen güçlü ve zengin kadındır. 1967 doğumlu Nicole Kidman Dogville, Eyes Wild Shut gibi çok önemli filmlerde rol almıştır.

Jane Chapman: Jane, oğlu Ziggy ile sakin bir yaşam süren genç bir annedir. Karakteri 1991 doğumlu genç oyuncu Shailene Woodley canlandırıyor. Gizemli bir cinayetle Jane’nin hayatı değişecektir.

Perry Wright: Nicole Kidman’ın canlandırdığı Celestine Wright’in kocası olan Perry hayli karizmatik ve zengin biridir. Karakteri canlandıran Alexander Skarsgard özellikle “True Blood” isimli dizideki sergilediği performansla dizi severlerin beğenisini kazandı.

Ed Mackenzie: Madeline Martha Macenzie’nin eşi olan Ed Mackenzie’yi çeşitli televizyon projelerinden tanıdığımız Adam Scott canlandırmaktadır.

Bonnie Carlson: Zoe Cravitz’in canlandırdığı Bonnie karakteri dizide Nathan’ın eşidir. Zoe Kravitz daha önce X Man:First Class, Mad Max:Fury Road gibi filmlerde rol almıştır.

Nathan Carlson: Televizyon dünyasında hayli tanınan ve birçok dizide rol alan yakışıklı oyuncu James Tupper dizide Nathan karakterini canlandırıyor.

Renata Klein: Amabella’nnın annesi olan Renata Klein’i 1967 doğumlu ABD’li Laura Dern canlandırmaktadır. Oyuncu Jurassic Park, Blue Velvet gibi rol aldığı kült filmlerle tanınmaktadır.

Abigail Carlson: Kathryn Newton’un canlandırdığı Abigail Carlson Madeline’nin büyük kızı olarak dizide yer alıyor.

Thea Cuningham: Dizideki karakteri Sarah Baker canlandırmaktadır. Sarah Baker daha önce de Go On ve Mascots gibi yapımlarda rol almıştı.

Oren: Dizideki Oren karakterini Larry Sullivan canlandırmaktadır. 10 Eylül 1970 yılında dünyaya gelen oyuncu birçok televizyon projesinde ve sinema filminde rol almıştır.

Zigy Chapman: Jane’nin oğlu Zigy Chapmen’i canlandıran Iian Armitage genç oyunculardan. Oyuncu şimdiden birçok başarılı yapımda rol almış durumda. İlerleyen yıllarda oyuncuyu başka projelerde göreceğimiz kesin.

Bernard: Bernard karakterine dizide David Monahan hayat vermektedir. 45 yaşındaki oyuncu özellikle romantik komedi türündeki filmlerde görev almıştır.

Samantha: Dizideki Samantha karakterini Kathreen Khavari canlandırmaktadır.

Big Little Lies Dizisi Detay:

Yapım Yılı:2017
Tür:Komedi, Dram
IMDb:8,5
Yayınlandığı Kanal:HBO
Senarist:Jean-Marc Vallee, David E. Kelley
Süre:52 Dakika
Oyuncular:Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Renata Klein, Shailene Woodley, Alexander Skarsgard, Zoe Kravitz, Adam Scott, Kathryn Newton, James Tupper, Sarah Baker, Larry Sullivan, Iain Armitage, David Monahan, Katheren Khavari

Big Little Lies Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *