Billions Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

ShowTime yapımcılığının yapımını üstlendiği ve dram türü ile oldukça dikkatleri çekmeyi başaran Billions dizisi, 12 bölümlük bir sezon ile birçok seyircinin beğenisini kazandı. Temmuz 2015 tarihinde ilk fragmanını yayınlaması ile tüm ilgiyi bir anda üzerine çeken ve Ocak 2016 tarihinde yayınlanan diziyi dünyada birçok ülke aynı anda izledi. Her bölümü bir saat süren dizide oldukça ünlü ve başarılı oyuncular yer alıyor. Amerikalılar ve Saplantı gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış ve aynı zamanda aktörlük ile yazarlık mesleklerini de yapmış olan James Foley, bu kez de bir dizi yönetmenliği ile başarını kanıtladı. Sadece dizinin ilk iki bölümünde yönetmenliği Neil Burger üstlenmiştir. Paul Giamatti ve Damian Lewis gibi ünlü oyuncuların baş rollerinde olduğu Billions dizisinin senaristi de Ocean’s 13 filmi ile bildiğimiz Brian Koppelman olmuştur. IMBD puanı 8.4 olan dizinin her bölümünde dram ve aksiyon dolu sahneler yer alıyor. Zengin bir iş adamı ile başarılı bir avukatın yollarının kesişmesi ile gelişen olayların birbiri ardına yaşanması ve hayatların nasıl bir anda değişebileceğini konu alan, ABD yapımı bir dizidir. New York hayatının gözler önüne serildiği yapımda, iki farklı insan üzerinden analizler verilmektedir. Dizinin 2. sezonunun da çekileceği haberleri yapımcılar tarafından doğrulandı. Gerek reytingleri gerekse çekim kalitesi ile ABD dizi ve film uzmanlarından ve birçok eleştirmenden de tam not almayı başardı.

BILLIONS KONUSU

Billions
Amerika’nın en başarılı avukatlarından birisi olarak hayatını sürdüren Chuck Rhoades, kariyerinin en parlak dönemini geçirmekte ve zirvedeki yaşamının keyfini sürmektedir. Dünyaca ünlü milyarderlerden birisi olan Bobby Axelrod’un avukatlığını yapmaya başlaması ile hayatı tamamen değişecektir. Kötü adamın yaptığı yanlışları engellemek için kabul etmesi, yine de onu kötülüklerden koruyamayacaktır. Ünlü milyarderin özel işlerini yürütmesi ve git gide içine sürüklenmekten kendini alıkoyamadığı yolsuzluk davaları karşısında farklı bir yola girdiğini anlayacaktır. Chuck için hayat bu saatten sonra çok daha zorlu ve macera dolu bir hale gelecektir. Sürekli içsel sorgulamalarla geçireceği bu yeni hayatında, alışkın olmadığı eylemlerin içerisine bizzat yer aldığını da görecektir. İki farklı karakterin vereceği savaş ve yaşananlar soluksuz izlenecek türdendir.

BILLIONS OYUNCULARI HAKKINDA

Chuck Rhoades (Damian Lewis):

Billions Chuck Rhoades
New York’ta hayatını sürdüren ve kariyerinde adeta zirvede yer alan Chuck Rhoades, hayatından oldukça memnun bir şekilde yaşamını sürdürmektedir. Hayatında en doğru kabul ettiği şey kanunlardır ve her zaman doğrulara göre adımlarını atan birisi olmuştur. Her şey istediği gibi gitmekte ve Amerika’nın en başarılı ve aranan avukatlarından biri olmanın da mutluluğu ile çalışmalarını sürdürmektedir. Kariyerindeki zirveyi sağlamlaştıracak bir adım atar ve ünlü milyarder Bobby Axelrod’un avukatlığını yapmayı kabul eder. Asıl amacı ise bu kötü adamın yaptığı yolsuzlukları ortaya çıkarmak ve onu durdurmaktır. Bu kararın hayatını ne kadar değiştireceğini ve nasıl bir yola sürükleneceğini henüz bilmese de, kısa zamanda çok şey yaşayarak anlayacaktır.

Bobby Axelrod (Paul Giamatti):

Billions Bobby Axelrod
Sadece Amerika’nın değil, dünyanın bildiği en büyük milyarderlerden birisidir. Elbette bu zenginliğin kaynağında birçok yolsuzluk ve yanlış yollar da mevcuttur. Kendisini bu durumlarda daima koruyabilecek ve Amerika’nın en başarılı avukatlarından birisi olarak bilinen bir yardımcı arayışında, Chuck Rhoades ile anlaşacaktır. Hayatına adeta bu başarılı avukatı da sürükleyecek ve onu çok değiştirecektir. Halk tarafından iyi olarak bilinen bu adamın karanlık yönünü çok az kişi bilmektedir. Bunlardan birisi de kendi avukatıdır ve henüz onun gerçek amacını bilmeden ortak birçok iş yapacaktır. Git gide karakterler arasındaki savaş başlarken, Bobby Axelrod ise daha acımasız olacaktır. Karakterin özetini, bizzat yapımcıların tanımlarında kullandığı sözler de çok net ortaya koymaktadır: ”Halkın sevdiği kişi Bobby Axelrod gerçekten suçlu birisi midir, yoksa başarılı avukat yanlış adamın peşinden mi gitmektedir? ”

Wendy Rhoades (Maggie Siff):

Billions Wendy Rhoades
Chuck Rhoades’in eşidir. Bobby Axelrod ile yakın dosttur ve onun şirketinde özel psikolog olarak çalışmaktadır. Eşinin onun peşinde olduğunu öğrendikten sonra arkadaşı ile arasında zor bir karar vermek zorunda kalsa da, eşinin yanında olmaya karar verir. Şirketten ayrılmayı düşünse de Bobby bunu istemeyecektir.

Lara Axelrod (Malin Akerman):

Billions Lara Axelrod
Bobby’nin eşidir ve ona çok bağlıdır. Aile bağlarına çok önem vermekte ve ailesi için her şeyi yapabilecek bir yapıdadır. Eşinin başarısında kendi payı da oldukça büyüktür ve hayatları oldukça birbirine benzemektedir.
Baş rolleri ile oldukça dikkat çeken ve izlenmeyi başaran dizide, Heidi Schreck, Toby Leonard Moore, David Costabile, Condola Rashad, Susan Misner, Frank Harts ve Kelly AuCoin gibi oldukça başarılı oyuncular da yer alıyor. Dizinin her bölümünde farklı bir konunun işlenmesi ile birlikte olay bağlantılarının ve kurgularının oldukça gerçekçi şekilde işlenmesi, kısa sürede başarıyı yakalamasında oldukça etkili bir kriter olmayı başarmıştır. Kötü ve iyinin arasında geçen mücadeleleri sevenler mutlaka bu diziyi izlemelidir. Karakterler arasında gidip gelmelerin yaşanacağı, farklı görüşlerin çatışması ile ortaya çıkacak olayların büyüyeceği birçok parça, dizi içerisinde bolca yer alıyor. Başarılı ve doğru yoldan gitmeyi bilen avukat ile, hayatı biraz da kuralına göre oynamayı seçerek çok güçlü birisi haline gelmiş iş adamı arasında herkesin tercihi her bölümde değişebilecektir.

BILLIONS FRAGMANI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *