Bir Annenin Feryadı Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

28 Nisan 2017 de vizyona girmeye hazırlanan Bir Annenin Feryadı filmi,  2015 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen 500.000 TL’lik destekle çekilmiştir. Raif Cilasun’un kitabından filme uyarlanmıştır. Bir Annenin Feryadı filminin konusu zengin olmak için uğraşlar veren baba ve eşinin bu hayali için ona destek olmak için sosyetik olmaya çalışan anne ile bu hayata bir türlü adapte olamayan torunlarının dini yönden zengin olarak büyümesini isteyen dede ve anneannenin hikayesini anlatmaktadır. Bu iki sorundan biri olan İhsan büyüdüğünde suça meyilli bir hayat hikayesini içinde barındıran Bir Annenin Feryadı sinema filmi dram yüklü bir film olacağa benziyor. Kitabı seven okurlarında merakla bir beklediği film önümüzdeki günlerde vizyona girmek için gün sayıyor. 1965 yılında basılan ve 2 milyon adet basılmış kitap  Atilla Göktürk’nun yönetmeliğinde sinemaya uyarlanmıştır. İhsan’ın hayat hikayesine odaklanan bu sinema filminde nüfus cüzdanında İslam yazmasına rağmen dini konulardan habersiz olarak yaşaması ve Fransa’ya öğrenimi için gittiğinde başına gelen olaylar sonucu Hristiyanlık dinini benimsenmesini konu alır.

Bir Annenin Feryadı Filminin Oyuncuları

Altan AKIŞIK:

30 Ağustos 1943 İstanbul doğumlu ünlü oyuncu, İstanbul Üniversitesinde İktisat Fakültesinde okumuştur. Daha sonra 1963’da Abdurrahman Palay Tiyatrosunda profesyonel oyuncu olarak rol almıştır. 1966 yılında kadar ise Dost Oyuncularında rol almaya devam etmiştir. 1968 yılında ise İ.Ü.T.B Gençlik Tiyatrosunda ‘Büyük Otmarlar’ isimli tiyatro oyununda Almanya Zürih’te düzenlenen üniversiteler arası yarışmada Avrupa birincisi olarak ödül almıştır. Bundan sonra ise de, Pisi Pisi Kabare Tiyatrosu ve Üç Maymun Kabare Tiyatrosu gibi ünlü tiyatrolarda  görev almıştır. Ekranlarda birçok dizide ve sinema filminde yer alan Altan AKIŞIK 2016 yılında Somuncu Baba: Aşkın Sırrı isimli sinema filminde Ocakçı başı karakterini canlandırmıştır.

Behice MAURER:

London Metropolitan Üniversitesi Tiyatro ve Sinema bölümünden derece ile mezun olduktan sonra  Londra ve Frankfurt’ta drama üzerine çalışmalar yapmıştır. Maurer birçok dizi, sinema filmi dışında tiyatro oyunculuğunda da yer almıştır. Senaristlik de yapan oyuncu Van Devlet Tiyatrosunda oyuncu olarak rol olmaktadır.

Mete ARAT:

1 Ocak 1982 Mersin doğumlu olan oyuncu, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Seramik Bölümü’nde eğitim almıştır. Eğitimine devam ederken bir yandan da Mersin Üniversitesi’nin tiyatro topluluğuna katıldı. Mezuniyetinin ardından ise, İstanbul’da Plato Film Okulu’nda oyunculuk eğitimi almıştır. Birçok dizi, sinema filmi, reklam ve hatta kliplerde de yer olan oyuncu kariyerine hızlı adımlarla devam etmektedir.

Rüzgar MEMİŞOĞLU:

1954 doğumlu olan Rüzgar MEMİŞOĞLU, Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümü mezunudur. Arka Sokaklar, Kara Para Aşk ve Gölgedekiler gibi uzun soluklu dizi projelerinde yer almış olup bunun dışında reklamlar da oynamıştır.

Bir Annenin Feryadı Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *