Bir Zamanlar Çukurova Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Aşk, nefret ve intikamın ustaca harmanlandığı, muhteşem bir dönem dizisi. 1970’li yılların Çukurova’sında geçen dizi, Züleyha ve Yılmaz’ın imkansız aşkını anlatıyor. Dizinin başarısı tesadüfi değil. Yapımı için çok emek harcanan dizi; usta oyuncu kadrosu ile her Perşembe izleyiciyi ATV ekranına kilitliyor. Reytingler de bunun en önemli göstergesi. Dönemi en iyi şekilde yansıtabilmek için Çukurova’da kurulan dev plato, 450 kişilik profesyonel bir ekibin gece gündüz çalışması sonucu, 8 ayda tamamlanabildi. Bir Zamanlar Çukurova kimin eseri diye merak edenler için hemen söyleyelim: Dizisinin yapımını TIMS & B Productions, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar üstleniyor. Murat Saraçoğlu’nun yönettiği dizinin senaryosunu Yıldız Tunç, Su Ersöz ve Derem Çıray kaleme alıyor. Her karesi reklam tadında çekilen dizinin görüntü yönetmeni ise Sedat Yücel.

Dizide yardımcı roller o kadar kuvvetli ki, bu durum diziye müthiş bir zenginlik katıyor. Bir ailenin etrafında yoğunlaşan hikaye, birçok insanın dramına ev sahipliği yapıyor. Vahide Perçin, Kerem Alışık, Uğur Güneş, Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek, Melike İpek Yalova, Bülent Polat, Turgay Aydın, Selin Yeninci, Sibel Taşçıoğlu, Selin Genç, Polen Emre, Mustafa Açılan ve Serpil Tamur gibi usta oyuncuların rol aldığı dizi, çıtayı her gün biraz daha yükseltiyor. Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları memleketleri gibi sevdikleri Adana’da olmaktan ve bir dönem dizisinde yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiriyor. Dizi, ekranda olduğu kadar sosyal medyada da büyük bir merakla takip ediliyor.

Facebook: https://www.facebook.com/bzcdiz/

Twitter: https://twitter.com/bzcdizi

Instagram: https://www.instagram.com/bzcdizi/

Bir Zamanlar Çukurova Konusu

Terzi Züleyha ve motor ustası Yılmaz birbirine aşık iki gençtir. Bu hayattan tek istekleri evlenip, mutlu olmaktır. Ağabeyi kumar masasında Züleyha’yı kaybedince hayatları altüst olur. Yılmaz sevdiği kadın için elini kana bular ve kaçak hayatı başlar. Züleyha, şartlar ne olursa olsun Yılmaz’la olmak ister. Adana’ya, Yılmaz’ın asker arkadaşının yanına kaçarlar. Züleyha masumca bir yalan söyler. O günden sonra aşkları dışında hiçbir şey aynı olmayacaktır. Hünkar Hanım onlar için yeni bir kader yazmıştır. 

Bir Zamanlar Çukurova Oyuncu Listesi ve Bir Zamanlar Çukurova Karakterleri Analizi

Demir Yaman Karakteri – Murat Ünalmış

Çukurova’nın en güçlü ve en acımasız adamı. Yurt dışında eğitim görmüş, tarımda geleneksel yöntemleri geride bırakmayı isterken hep Hünkar Hanım’ın engeline takılmış, kaybetmeye asla tahammülü olmayan, yenilikçi bir kişi. İlk görüşte aşık olduğu Züleyha’ya esir hayatı yaşatacak, Yılmaz’ı ölüme yollayacak kadar zalim birisi. Züleyha; çocuğu olmadığı için ilk evliliğini bitiren Demir Yaman’ın ikinci eşi.

23 Nisan 1981 Kayseri doğumlu olan Murat Ünalmış, gençliğinde basketbol oynadı. Kayseri Meysu’dan Fenerbahçe’ye transfer olunca İstanbul’a taşındı. 20 yaşına kadar basketbol oynayan Ünalmış, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi.

Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi aldı ve 2003 yılında “Kurşun Yarası” dizisi ile ekranlara merhaba dedi. Asıl çıkışını, 2009 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği “Güneşi Gördüm” filmi ile yapan Ünalmış, “Sınırlı Aşk”, “Deli Duran”, “Üç Kadın”, “Şöhret”, ” Sır Gibi”, “Rüzgar”, “Kasaba”, “Lale Devri”, “Yer Gök Aşk”, “Babalar ve Evlatlar” ve “İnadına Yaşamak” gibi dizilerde rol aldı.

“Celal Oğlan”, “Gecenin Kanatları”,”New York’ta Beş Minare” filmleri ile beyaz perdede yerini sağlamlaştırdı. 

2011 yılında “Yer Gök Aşk” dizisindeki rol arkadaşı Birce Akalay ile evlendi. Evliliği 1,5 yıl sürdü. Müziği çok seven Murat Ünalmış, hobi olarak klarnet çalıyor. Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor.

Twitter: https://twitter.com/@mrtunalmis

Instagram: https://www.instagram.com/mrtunlms/

Züleyha Karakteri – Hilal Altınbilek

Demir Yaman’ın güzelliği dillere destan karısı. Ağabeyi tarafından kumar masasında satılan, Yılmaz’la Adana’ya kaçtıklarında söylediği bir yalan yüzünden hayatı altüst olan, aşık bir kadın. Oğlundan ve Yılmaz’ı sevmekten asla vazgeçmiyor.

Hilal Altınbilek 21 Ocak 1991 İzmir doğumlu. İlkokul çağlarından itibaren oyunculuğa ilgi duydu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Altınbilek, 2011 yılında “Şükrü Özyıldız” ile başrolünü paylaştığı “Derin Sular” dizisi ile ekrana adım attı. 2013 yılında “Karagül” ile tanınan Altınbilek, 2018 yılında “Hayatımın Aşkı” dizisi ve Çağan Irmak’ın yazıp yönettiği “Çocuklar Sana Emanet” filminde rol aldı. Gelecek vadeden güzel oyuncu, kariyerinde emin adımlarla ilerlemektedir. 

Twitter: https://twitter.com/@altinbilekhilal

Instagram: https://www.instagram.com/hilalltinbilek/

Yılmaz Akkaya Karakteri – Uğur Güneş

uğur güneş

İyi kalpli, adaletli, vicdanlı. Müjgan’ın nişanlısı, Züleyha’nın imkansız aşkı. Hayat ona pek iyi davranmadı. Sevdiği kadın için elini kana bulayan, doğru bildiği şeyler için kendini ateşe atan, gözü pek bir adam. 

Uğur Güneş, 13 Ocak 1987 Ankara’da doğdu. Lise yıllarında Ankara Sanat Tiyatrosu ile tanışan Güneş, oyuncu olmaya karar verdi. Ankara Üniversitesi’nde eğitimini tamamlayan genç oyuncu, 2011 yılında “Yeniden Başla” dizisinde “Eray” karakteri ile ekrana adım attı. “Şeytan-i Racim”, “Seddülbahir 32 Saat” ve Çağan Irmak’ın “Tamam mıyız?” filmler ve “Benim İçin Üzülme”, “Urfalıyam Ezelden”, “Diriliş: Ertuğrul” ve “İsimsizler” gibi güçlü dizilerde rol alarak başarısını pekiştirdi.  

Twitter: https://twitter.com/@UgurNes

Instagram: https://www.instagram.com/ugurnesofficial/

Müjgan Karakteri – Melike İpek Yalova

Dizinin güzeller güzeli, idealist doktoru. Ailesinden görmediği sevgiyi, Yılmaz’da buldu. Onunla çok mutlu. Ama Züleyha gerçeği hep yüreğindeki yarasına dokundu.

29 Nisan 1984 İstanbul doğumlu olan Yalova, Türkan Şoray’a benzerliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızıdır. İyi bir eğitim hayatı olan güzel oyuncu, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Daha sonra İtalya’nın başkenti Roma’ya giderek La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi aldı.  

2011 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “Kastilya Prensesi Isabella” karakteri ile ekrana adım attı. Daha sonra güçlü yapımlarda rol alarak tecrübe kazandı. “Karadayı”, “Hayat Şarkısı”, “Çember” ve “İnsanlık Suçu” dizileri ve “Can Feda” isimli sinema filminde izleyici ile buluştu. 

Twitter: https://twitter.com/@ipekyalova

Instagram: https://www.instagram.com/mipekyalova/

Hünkar Yaman Karakteri – Vahide Perçin

Çukurova’nın hanım ağası. Oğlu Demir Yaman’ın en büyük dayanağı. Her zaman güçlü, her zaman soğukkanlı. Soylarının devamı için kurduğu oyun, birçok hayatı oradan oraya savurdu…

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları isimleri arasında parlayan bir yıldız. 13 Haziran 1965’te Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir’de doğdu. Babası kamyon şoförü, annesi ev hanımı olan Perçin, lisede grafik okudu. Oyuncu olmayı isteyen Perçin, İktisat Fakültesi’ne girdi ama tamamlayamadı. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü sınavlarına girdi ve yıllar sonra okulu birinci olarak bitirdi. Ardından Ankara’ya yerleşti ve 1991’de Ankara Sanat Tiyatrosu oyuncusu Altan Gördüm ile evlendi. Daha sonra Devlet Tiyatrosu’nun teklifini kabul edip Adana’ya gitti. 90’lı yıllardan başlayarak 20 yıl boyunca aktif olarak tiyatro yaptı. “Macbeth”, “Fehmi Paşa Konağı”, “Yer Demir Gök Bakır”, “403. Kilometre”, “Pazar Keyfi”, “Şeytan Örümceği”, “Oyunun Oyunu”, “Barış”, “Köse Dağın Köprüsü”, “Kızılırmak Karakoyun”, “Cadı Kazanı”, “Ayrılık”, “Olağanüstü Bir Gece” ve “Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler” oyunlarında sahneye çıktı. 

2003 yılında dizi oyunculuğuna başlayan Perçin, sırasıyla “Bir İstanbul Masalı”, “Hırsız Polis”, “Annem”, “Es Es”, “Adını Feriha Koydum”, “Göç”, “Merhaba Hayat”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Göç Zamanı” ve “Anne” gibi unutulmaz dizilerde rol aldı. Kısa zamanda Türk halkı tarafından en sevilen kadın oyunculardan biri oldu. Aldığı sayısız ödül ise bunun en güzel kanıtı. 

2005 yılında “Anlat İstanbul” filmi ile beyaz perdeye adım attı. “İlk Aşk”, “Kilit”, “İyi Seneler Londra”, “Devrim Arabaları”, “Zefir”, “Labirent”, “Ayhan Hanım” ve “Kapı” filmlerindeki üstü performansı ile izleyiciyi büyüledi.

2011 yılında meme kanserine yakalandı. 2013 yılında Altan Gördüm ile boşanan Vahide Perçin’in 1994 doğumlu Alize adında bir kızı bulunuyor.

Instagram: https://www.instagram.com/vahide_percin1/?hl=tr

Ali Rahmet Fekeli Karakteri – Kerem Alışık

Adana’nın zengini, Adnan Yaman’ın katili. En yakın arkadaşı onu kandırıp topraklarını yok pahasına satmakla kalmamış, sevdiği kadını da çalmıştır. Her şeyi “Uhuletle ve Suhuletle” çözmeye çalışan Fekeli, sabırlı bir adamdır. Hapishanede Yılmaz’la tanışır ve bir oğul kazanır.

Kerem Alışık, 5 Haziran 1960’ta İstanbul’da dünyaya geldi. Sanatçı bir ailenin evladı olan usta oyuncu, Çolpan İlhan ve Sadri Alışık’ın oğlu, ünlü şair Attila İlhan’ın yeğenidir. Annesi Çolpan İlhan ile birlikte 2005 yılında kurduğu Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde eğitmenlik yapmakta olan Kerem Alışık’ın oyunculuk kariyeri, 1995 yılında Yönetmen Ünal Küpeli’nin yönettiği “Fırtınalar” dizisi ile başladı. “Böyle mi Olacaktı”, “Zehirli Çiçek”, “Şarkılar Seni Söyler”,  “Kartallar Yüksek Uçar”, “Kurtlar Vadisi Pusu” rol aldığı sayısız dizinin birkaçıdır.

İlk sinema filmi ise; yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını merhum gazeteci Savaş Ay’ın üstlendiği Dansöz’dür. Sonrasında, “Yanlış Saksının Çiçeği”, “Hoşgeldin Hayat”, “Hababam Sınıfı Askerde”, “Saddam’ın Askerleri”, “72. Koğuş” ve “Arif v 2016” gibi filmlerde rol aldı.

Tiyatro sahnesine adım attığı ilk oyun ise Fehim Paşa Konağı’dır. Daha sonra; “Herkesin Gözü Önünde”, “Aşk Olsun Aşk”, “Boeing Boeing”, “Ağır Roman”, “Kadıncıklar”, “Selvi Boylum Al Yazmalım” ve “Frankenstein” gibi oyunlarla sahnede alkış topladı.

Gençliğinde futbolla ilgilenen Kerem Alışık, dayısı Atilla İlhan gibi şiire gönül verdi. “Kerem Misali” ve “Öyle Sever Gibi Bakma Bana/Alışık Değilim”  isimli iki şiir kitabı ve basılmış üç şiir albümünün sahibidir.

Kerem Alışık, 1992 yılında Sibel Turnagöl ile evlendi. Bu evlilikten Sadri adında bir oğulları oldu. Ancak evlilikleri uzun soluklu olmadı, yaklaşık 5 yıl sonra son buldu.

Instagram: https://www.instagram.com/keremalisik/ 

Şermin Karakteri – Sibel Taşçıoğlu Köstendil 

Demir Yaman’ın amcasının kızı. Babasının servetini tüketip, amcasının mallarına göz diken, Hünkar Hanım ve Demir’e içten içe düşmanlık besleyen, gösteriş düşkünü, budala bir kadın. Sadece prestij için sevmediği bir adamla evlenen Şermin, kızını Paris’te okutabilmek için Demir’den burs alıyor. Tek varisinin kızı olması için kötülükten hiç vazgeçmiyor.

Sibel Taşçıoğlu Köstendil, 28 Temmuz 1976 tarihinde Bursa’da doğdu. Bursa Devlet Tiyatrosu’nda meslek hayatına başladı. İlk kez 1995 yılında “Tılsım” adlı çocuk oyununda görev aldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazandı. Daha sonra “Yan Etkili Konuşmalar”, “Tekrar Çal Sam”, “Apaçık” “İstanbul’un Gözleri Mahmur”, “Abide-i Aşk” ve “Anna Karenina” adlı oyunlarda sahneye çıktı. 

1995 yılında “Çiçek Taksi” ile girdiği dizi dünyasında ses getiren birçok yapımda rol aldı. “Akşam Güneşi”, “Evdeki Yabancı”, “Berivan”, “Ekmek Teknesi”, “Mühürlü Güller”, “Gözyaşı Çetesi”, “Kapalı Çarşı”, “Medcezir” ve “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” oynadığı dizilerin birkaçı.

2002’de “Rus Gelin” filmi ile beyaz perdeye adım atan deneyimli oyuncu, “Acı Günler” ve “Son Mektup” filmlerinde de yer aldı.

Sibel Taşçıoğlu, oyunculuğun yanında seslendirme sanatçısı olarak da görev yapmaktadır. Lise yıllarındaki aşkı Murat Kolçak Köstendil ile evlidir.

Twitter: https://twitter.com/sbltascioglu

Instagram: https://www.instagram.com/sibelact/

Doktor Sabahattin Karakteri – Turgay Aydın

Şermin’in kocası. Kızı için yıllarca bu evliliğe katlanan Sabahattin, acilen boşanmak istiyor. Para, mal, mülk umursamıyor. O insanlara iyilik yapmaktan hiç bıkmayan bir doktor. Kendini hep olayların ortasında buluyor.

Turgay Aydın, 1971 yılında Almanya’da doğdu. Çocukluk yılları orada geçen oyuncu, Alman Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı. 1999’da “Propaganda” filmi ile beyaz perdeye adım attı. “Kanak Attack”, “Küçük Özgürlük”, “Korkuyorum Anne”, “Eylül”, “Güvenlik “, “Üç Yol”, “Muna “, “Uzaklarda Arama”, “Yemekteydik ve Karar Verdim”, “Emanet” ve “Lady Winsley” gibi filmlerde rol aldı.

2004 yılında dizi piyasasına geçiş yaptı. “Hayalet”, “Kırık Kanatlar”, “Hatırla Sevgili”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Hayat Benim”, “Umuda Kelepçe Vurulmaz” gibi ilgiyle izlenen dizilerde oynadı.

Turgay Aydın’ın sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.

Gaffur Karakteri – Bülent Polat

Yamanların kahyası, Saniye’nin kocası, para onun en büyük aşkı. Kaypak, onursuz, şark kurnazı, kraldan çok kralcı. Bir gün bey olmak en büyük hülyası. 

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları nereli diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim: Bülent Polat Tuncelili. 8 Mart 1979 doğumlu oyuncu, Zaza asıllı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim gören Polat, 1993 yılında “Yer Gösterme” oyunu ile oyunculuğa başladı.”Sokak Kedisi”, “Ormanların Barış Ateşi”, “Rumuz Goncagül”, “Herkesin Gözü Önünde” ve “Keloğlan” gibi oyunlarda rol aldı.

Kısa bir süre sonra kariyerinde bir yön değişikliği yaptı ve televizyona işler yapmaya başladı. Herkesin severek takip ettiği “Yılan Hikayesi”nde ve Orhan Oğuz’un yönettiği “Son Oyun” isimli TV dizisinde oynadı. “Gece Kahvesi” programında skeçlerde rol aldı. Zaga programında Engin Günaydın ile Damatlar adında haftalık skeçlerde oynadı. Gülse Birsel’in yazdığı “Avrupa Yakası” dizisinde “Şehsuvar” karakteri ile tüm gönüllere yerleşti. Hep doğru projelerde yer alan Polat, Med Yapım tarafından hazırlanan “Buzda Dans” yarışmasına katıldı. ABD’ye giderek Los Angeles ve New York’ta önce dil, sonra oyunculuk dersleri aldı. Manhattan’da bar işletmeye başlayan Bülent Polat, 2011 yılında geri döndü ve oyunculuğa kaldığı yerden devam etti. 

“Giz”, “Balans ve Manevra”, “Keloğlan Kara Prense Karşı”, “Sıfır Noktası” ve “Tut Sözünü” filmlerinde rol alan sanatçı, dizilerde oynamaya devam etti. “Dadı”, “Yeditepe İstanbul”, “Estağfurullah Yokuşu”, “Köpek”, “Haneler”, “Behzat Ç.”, “İşler Güçler”, “Karagül”, “Gölgedekiler”, “Kertenkele: Yeniden Doğuş” ve daha birçok dizide yer aldı.

2015’te Duygu Şenoğlu ile evlenen Polat’ın, Doğa adında bir kızı vardır.

Twitter: https://twitter.com/@blnt_polat

Instagram: https://www.instagram.com/bulentpolatofficial/

Saniye Karakteri – Selin Yeninci

Gaffur’un karısı. Çiftliğin eli ayağı. Konağın mutfağı onun mıntıkası. İşveli, cilveli, eli lezzetli. Kocasının kardeşine annelik edecek kadar merhametli. Yol yordam bilir, sadece eğitimsizdir.

Selin Yeninci 1988 İstanbul doğumludur. İzmir Atatürk Lisesi‘ni bitiren Yeninci, 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünü tamamladı. Tiyatroya aşkla bağlı olan Yeninci, Haluk Bilginer ile birlikte rol aldığı Oyun Atölyesi‘nde Macbeth, Don Juan’ın Gecesi gibi profesyonel oyunlarla kariyerine başarılı bir giriş yaptı. Bu arada seslendirme yapmaya başladı. Tiyatroda gösterdiği üstün performansla adından söz ettirmeyi başardı. 

Alevli Günler oyununda Cem Davran, Bahtiyar Engin, Erkan Can ve Yıldıray Şahinler gibi başarılı isimlerinin yanında rol aldı. Vicdan dizisinde Hande rolüyle başarıyı yakaladı.

Senaristliğini Alper Kul ve Ali Kobanbay’ın yaptığı “Olur Olur!” filminde rol aldı. 21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali‘nde en iyi uzun metrajlı film kategorisinde ödül alan Toz Ruhu filminde alkışları topladı. Show TV‘de “Ah Neriman” dizisinde de oynayan Yeninci, Avlu dizisinde birkaç bölüm konuk oyuncu oldu.

Twitter: https://twitter.com/@SelinYeninci

Instagram: https://www.instagram.com/selinyeninci/

Gülten Karakteri – Selin Genç

Saf, iyi niyetli, sevgi dolu. Türlü entrikaların döndüğü konakta sakinliği ve iyi niyeti ile dikkat çeken Gülten, Yılmaz’ı ilk gördüğü an tutuldu. Züleyha’yı onun kardeşi sanıyordu.

Selin Genç,1994 yılında İstanbul’da doğdu. Işık Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde oyunculuk eğitimi aldı. Bir Zamanlar Çukurova dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Genç, daha ilk projesinde kendini sevdirmeyi başardı. 

Instagram: https://www.instagram.com/seliinngenc/

Fadik Karakteri – Polen Emre

Mutfakta çalışıyor, fırsat bulursa dedikoduya bayılıyor. Züleyha’yı kıskanan Fadik, artık bir aşk istiyor.

İşte dizinin gerçek Adanalısı. 1991’de dünyaya gelen Polen Emre, ilkokul ve liseyi Adana’da okudu. İstanbul’da Sinema Televizyon eğitimi alan genç oyuncu, Adana’ya dönerek Şehir Tiyatrosu’na katıldı. Ardından Seyhan Belediye Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Emre, bu dizide rol aldığı için kendini şanslı sayıyor, çünkü şive konusunda hiç sıkıntı çekmiyor. Ekranda ilk kez oyunculuk yapan Emre, her zaman iyi projelerde yer almak istiyor. Oyuncu olmasa müzisyen olmak isteyen güzel oyuncu, sosyal medyayı olumsuz yorumlara üzüldüğü gerekçesi ile pek takip etmiyor.

Instagram: https://www.instagram.com/polenemre/

Seher Karakteri – Ebru Ünlü

Hünkar Hanım’ın ajanı, Demir Bey’in çiftlikteki kulağı. Gaffur’a meylediyor, tehlikeli sularda yüzüyor.

Ebru Ünlü, 19 Temmuz 1990 İstanbul doğumludur. Konservatuvar mezunu olan genç oyuncu, “Galip Derviş” dizisindeki küçük rolü ile ekranlara merhaba dedi. 2015 yılında başrolünde Beren Saat’in oynadığı, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” dizisinde canlandırdığı “Eycan” karakteri ile ekrana iyice ısındı. “Sevda Kuşun Kanadında” dizisinin hemen ardından, 2017 yılında “Söz” dizisine dahil oldu ve “Şükran” karakterini canlandırdı. Oyunculukta zirveye emin adımlarla ilerleyen Ebru Ünlü, her geçen gün adından daha çok söz ettiriyor.

Instagram: https://www.instagram.com/ebru__unlu/

Ercüment Karakteri – Rüzgar Aksoy

Hünkar Hanım’ın Fransa’dan gelen yeğeni. Alemlere düşkün, para delisi.

Rüzgar Aksoy, 5 Ocak 1981 İstanbul doğumludur. Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünü bitirdi. Oyunculuğa 2018 yılında “Adanalı” dizisi ile başlayan genç oyuncu daha sonra “Karakol: Herkes Adalet İster”, “Annem Uyurken”, “Araf Zamanı”, “Ah Neriman”, “Yunus Emre Aşkın Yolculuğu”, “Kara Sevda”, “Yüz Yüze”, “Koca Koca Yalanlar” gibi dizilerde rol aldı. “Benimle Var mısın?” ve “Keşif Çanakkale” isimli iki sinema filminde oynayan Aksoy, performansı ile eleştirmenlerden tam not aldı.

Twitter: https://twitter.com/aksoyRuzgar

Instagram: https://www.instagram.com/ruzgaraksoy/

Cengaver Karakteri – Kadim Yaşar

Demir Yaman’ın can dostu, has Adanalı. Demir’in zor zamanlarında hep yanındaydı. Ticari ilişkilerini de ona bağladığı için küsünce müthiş sarsıldı. O artık Yılmaz’ın yeni arkadaşı.

Kadim Yaşar 1976 Muş doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü tamamladı. 2002 yılında “Ekmek Teknesi” dizisi ile ekrana çıkan oyuncu; “Urfalıyam Ezelden”, “Aşka Sürgün”, “Beşinci Boyut”, “Yağmurdan Sonra”, “Tek Türkiye”, “Babalar ve Evlatlar”, “Kaçak”, “Tatar Ramazan” ve “Paramparça” gibi sevilen dizilerde rol aldı. Yaşar, oyunculuğun dışında seslendirme de yapmaktadır.

Çağdaş Adıyeke ile olan evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır.

Instagram: https://www.instagram.com/kadim_yasar/

Haminne Karakteri – Serpil Tamur

Hünkar Hanım’ın annesi, konağın Haminne’si. Genellikle geçmişi hatırlıyor, Züleyha’yı çok seviyor.

Serpil Tamur, 19 Mayıs 1944 Rodos doğumlu. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda eğitim gören Tamur, 1963 yılında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde işe başladı. 40’ı aşkın oyunda sahneye çıkan sevilen oyuncu, 3 oyun yöneterek başarıyla sahneye koydu. Unutulmaz sinema filmleri ve dizilerde rol aldı. “Kurtlar Vadisi” dizisinde canlandırdığı “Nazife Anne” karakteri yıllarca ilgi ile izlendi.

“İstanbul Efendisi”, “Kadife Çiçekleri”, “Mikado’nun Çöpleri”, “Damdaki Kemancı”, “Cadı Kazanı”, “Kuvayi Milliye Destanı” rol aldığı kırkı aşkın unutulmaz tiyatro oyunlarından sadece birkaçı. 

“Samanyolu”, “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni”, “Süper Baba”, “Tanrı Misafiri”, “Unutma Beni”, “Kurtlar Vadisi” oynadığı dizi ve sinema filmlerinin en önemlileridir.

Serpil Tamur evli ve 2 kız çocuğu sahibidir.

Twitter: https://twitter.com/@serpiltamur

Instagram: https://www.instagram.com/serpiltamur/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *