Black Sails Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

25 Ocak 2014 tarihinde yayınlanmaya başlayan Black Sails, şu an 3. Sezon finalini vermiş olsa da 4. Sezonu ile devam edecektir. Yapımını Transformers’dan da tanıdığımız Michael Bay gerçekleştirmiştir. Black Sails, bir korsan dizisi olmakla beraber Define Adası’nın 20 sene öncesini konu almaktadır. Yayını Starz kanalında başlayan Black Sails, konusuna bakacak olursak genel olarak Kaptan Flint ve ekibinin başından geçenler anlatılmaktadır.

Black Sails Konusu:

black-sails
Hikâyenin başında New Proidence adasını korsanlar mesken tutmuş durumdadır. Ancak İngiliz donanmaları artık buna bir son vermek isteyerek korsanlara karşı gelmeye başlamışlardır. Korsanların en tehlikelisi olarak anılan Kaptan Flint ise İngiliz donanmaların asla teslim olmayacaktır. Zamanların en hızlı ve tehlikeli adamı olan Kaptan Flint, ekibi ile birlikte her türlü tehlikenin üstesinden gelmeye çalışacak ve bu sırada aralarına yeni biri daha katılacaktır.

black-sails-konusu

Bu kişinin adı John Silver’dir. John Silver, bir hazine haritasına sahiptir. Kaptan Flint ise bu durumu öğrendikten sonra hazinenin peşinden gitmeyi aklına koyar. Beraberinde başlarından birçok olay geçecek ama onlar geri adım atmayarak canlarını kurtarmaya çalışan bir grup suçlu olmaya devam edeceklerdir. Bir korsan dizisi olan bu yapım, macera severleri ekran başına toplamaya devam edecektir. Şu ana kadar 3 sezonu ve toplamda 28 bölümü yayınlanan dizi günümüzde hala devamlılığını sürdürmektedir.

Black Sails Karakterleri:

James McGraw:

black-sails-james-mcgraw
James Flint olarak da bilinen karakter kaptan korsandır. Daha öncesinde Kraliyet Ailesi’ne ait donanmada yer alan James, daha sonra korsanlığa geçerek bölgesinin en başarılı korsanlarından biri haline gelmiştir.

John Silver:

black-sails-john-silver
Aynı zamanda “Uzun John” olarak da bilinen karakter, daha önceleri kendi halinde çalışan bir denizciyken Kaptan Flint’in ekibiyle tanışmış, ve kendini yavaş yavaş ekibe kabul ettirerek önemli pozisyonlara gelmiştir. Fırsatçı karakteriyle de bilinir.

Charles Vane:

black-sails-charles-vane
Ekibe katılmadan önce Ranger isimli korsan geminin kaptanı olan Vane’in yeni ekipte de Flint’ten sonraki kaptan olması beklenmektedir. Öfkeli ve huysuz tavırlarıyla da bilinen Vane, özellikle finansal konularda çok başarılıdır ve bu yüzden sürekli lider olarak seçilmektedir.

Eleanor Guthrie:

black-sails-eleanor-guthrie
Gemideki kadın korsanlardan biri olan Eleanor’ı gemide özel yapan ise Richard Guthrie’nin kızı olarak seçilmesidir. Öz babası tarafından terk edilirken bölgedeki meyhane de kendisine kalmıştır ve burayı da kendisi işletmektedir.

Black Sails Detayları:

Başlangıç Tarihi: 25 Ocak 2014
Bitiş Tarihi: Devam Ediyor
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: Starz
Oyuncular: Toby Stephens, Luke Arnold, Zach McGowan ve Hannah New
IMDb Puanı: 8,2
Süre: 50 Dakika
Sezon: 3
Bölüm: 28

Black Sails Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *