Bloodline Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bloodline, Netflix platformuna 2015 yılında katılmış olup, bir ailesi draması projesidir. Daniel Zelman, Todd A. Kessler ve Glenn Kessler tarafından senaryosu yaratılan dizi, Rayburn ailesine odaklanıldığı bir kasabada geçmektedir. 3 sezon gösterime giren Bloodline, toplam da 33 bölüm yayınlanmıştır.

1. Sezon (2015 – 13 Bölüm), 2. Sezon (2016 – 10 Bölüm), 3. Sezon (2017 – 10 Bölüm)

Son sezonunda 26 Mayıs 2017’ de yayınlamıştır. İzleyicilere genel olarak, izlemeye başlayınca bütün seriyi bitirmeye çalışmak görev üstlendiren ilgi çekici bir çalışma.

Bloodline Dizisi Konusu:

Florida’ da otel işletmeciliği yapan 4 çocuklu kalabalık bir aile olan Rayburnler, yaşadıkları bölgenin insanı tarafından sevilen ve saygı duyulan bir ailedir. Ailenin büyük oğlu Danny Rayburn, yıllar sonra kasabaya döner. Ailenin bütün fertleri tarafından gelişi hoş karşılanmayan Danny’ nin ailesi tarafından geldiği yere geri dönmesi istenir. Fakat Danny, istediğini almadan gitmemekte kararlıdır. Çağdaş Rayburn ailesinin büyük oğlunun geri dönüşü ile ailenin sıkıntılı günleri başlayacaktır.

Bloodline Dizisi Karakterleri/Oyuncuları:

John Rayburn:


Rayburn ailesinin 3 oğlundan biri olan John, kararlı kişiliği, aile içindeki uzlaştırıcı özelliği ile önemli bir yere sahiptir. Ailenin bütün fertleri tarafından sevilmektedir. Yaşadığı kasabada dürüst, çalışkan bir polis olarak görev yapmaktadır. Kardeşler arasında oluşan anlaşmazlıklarda ara buculuk görevini üstlenmiştir. Aile içindeki bu özelliği ve yer ettiği konumu, Danny döndükten sonra çok lazım olacaktır. Artık yeni görevi, aile içinde istenmeyen kardeş olan Danny’ e karşı aile içindeki uyumlu ilişkileri korumaya çalışmaktır. Bu karakter ile 2016 Emmy Ödülleri’nde drama dalında ödülü alamasa da Kyle Chandler aday gösterilmiştir.

Danny Rayburn:


Ailenin içinde yer alması istenmeyen üyesi. Gayet saygın bir aile olarak bilinen Rayburnleri dönüşü ile rahatsız eden, yaptığı işler ile aile itibarını zedeleyen bir adam. Ben Mendelsohn tarafından hayat verilen karakter dizinin ana teması. Ailesinin geçmişini ortaya dökmekle, sırları ve yara izlerini gün yüzüne çıkarmakla tehdit etmektedir. 2016 Emmy Ödülleri’nde, Danny karakterini canlandıran Ben Mendelson, bu rolü ile drama dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü almıştır.

Kevin Rayburn:


Raburnlerin üçüncü oğludur. Ailenin asabisi olarak tanınan karakter, Danny’ nin ailesinin kalbini kırmaktaki ısrarı üzerine ona düşman olur. Duygularına hakim olamayan Kevin tepkisini pek de gizleyemez. Rayburlerin alkolik çocuğu Kevin, aile içindeki bu kontrol edilemez asabiyetini kontrol altına alan genel de John ve Meg’ dir.

Meg Rayburn:


Ailenin tek kızı olan Meg avukattır. Ailenin ve çalıştırdıkları otelin avukatlığını da yapmaktadır. Linda Cardellini karaktere hayat vermektedir.

Diana Rayburn:


İki çocuk annesi Diana, John’ un eşidir. Kendisini ve çocuklarını güvende tutmak için ailenin içinde neler yaptığını dizide izleyebileceksiniz.

Robert Rayburn:


Karmaşık olayların yaşandığı bu ailenin mimarı, baba Robert karakterini Sam Shepard canlandırmaktadır.

Sally Rayburn:


Çocuklarını bir arada tutmak isteyen bir diğer ebeveyn Sally Rayburn’ un işi çok da kolay değildir. Dışarıya gayet güzel bir şekilde sunulmuş olan aile profili içinde, her türlü kötü alışkanlıkların olduğu çocukları istediği bir hayata kavuşturma çabasında uğraşan bir kadın.

Teknik Detay:

Yapım Yılı: 2017 (3. Sezon) / 2016 (2. Sezon) / 2015 (1. Sezon)
Tür: Gerilim, Dram
Yayınlandığı Kanal: Netflix
Gösterim Süresi: 60 Dakika
Oyuncular: Kyle Chandler, Linda Cardellini, Sissy Spacek, Ben Mendelsohn, Sam Shepard, Norbert Leo Butz, Jacinda Barrett, Enrique Murciano, Chloe Sevigny
IMDB: 8.2

Bloodline Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *