Bordo Bereliler Suriye Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bordo Bereliler Suriye Filmi Konusu aslına bakılacak olursak gerçek bir olaydan ilham alınarak kurgulanmıştır. Eylül 2015 yılında meydana gelen hain bir saldırı sonucunda 16 askerin şehit olması operasyon kararının alınmasına neden olmuştur. Saldırıyı düzenleyen PKK mensubu teröristler için göreve gelen bordo bereliler, herhangi bir aksilik yaşanmaması, operasyon emrinin iptal olmaması için görev başında iken telsizlerini kapatarak kararlı olduklarını bir kez daha göstermektedirler. Suriye sınırın koruma altına alınabilmesi için yürütülen operasyonlar başka bir örgütün tespit edilmesi ile oldukça başka bir boyut kazanmıştır. FETÖ  olarak adlandırılan terör örgütünün liderliğini yapan Ebu Salim, operasyonun yön değişmesine neden olarak hedefin doğruca kendi üzerine çekerek filmin şekillenmesine neden olmuştur. Yönetmenliğini Erhan Baytimur’un üstlendiği film 7 Nisan 2017’de gösterime girecektir. Filmin konusunun ardından oyuncu kadrosuna gelecek olursak;

Bordo Bereliler Suriye Filmi Oyuncuları:

 

Cenk Ertan

Profesyonel kariyerine mankenlik ile başlayan ünlü oyuncu Cenk Ertan, mankenlikte istediği fırsatları yakalamamakla birlikte şansını oyunculukla devam ettirme kararı almıştır. Oldukça başarılı bir giriş yapığı oyunculuk kariyerine ilk olarak 2003 yılında yayımlanan Alacakaranlık dizisi ile başlatmıştır. Kurtlar vadisi, Umutsuz Ev kadınları, Sil baştan gibi birçok dizinin ardından sinema hayatına da giriş yapan ünlü oyuncunun ilk büyük projesi bu film olarak gösteriliyor.

 

Sedat Mert

Ekranların tanıdık fakat bilinmeyen bir yüzü olarak karşımıza çıkan Sedat Mert, 1997 yılında adım attığı sinema sektörü içerisinde birçok başarılı projenin hayata geçmesinde aktif olarak rol oynamıştır. Bir zamanların efsane dizileri arasında gösterilen “Kara Melek” Sedat Mert’in başlangıç noktası olarak gösterilmektedir.  Emret Komutanım, Fetih 1453 gibi yapıtlar oyuncunun en aktif, bilinen projeleri arasında gösterilmektedir. Başarılı bir geçmişini Bordo Bereliler filminde de yansıtacak olan ünlü oyuncunun hangi rola sahip olduğu ise şuan bilinmemektedir.

 

Kahraman Sivri

Dizilerin ve sine filmlerinin renkli yüzü olarak gösterilen Karaman Sivri, 1968 yılında dünyaya gelmiş olup 1997 yılında ilk kez ekranların karşısında geçmeyi başarmıştır. 1997 yılında “Mutluyüz Ailesi”  ile ekranların karşısına geçen ünlü oyuncu öyle zamanlara gelmiş ki oyunculuğu 2. plana indirecek kadar bir düşüş yaşamıştır. Sinema ve hayatının dönüm noktası olarak gösterdiği yapım hakkında sorulan sorulara ise; Ata Demirer, Eyvah Eyvah filmi teklifi ile sinema alanında yeniden var olmasına olanak sağladığını belirtmiştir. Eyvah Eyvah serisi ile tekrardan sinema sektöründe çalışmalara başlayan ünlü oyuncunun son projesi ise Bordo Bereliler Suriye Filmi olarak gösterilmektedir.

 

Halil İbrahim Kalaycıoğlu

Bordo Bereliler Suriye Filmi oyuncuları arasında tecrübesi ile ön plana çıkan Halil İbrahim Kalaycıoğlu, sinema ve film sektörüne ilk olarak 2001 yılında başlayarak ufak çaplı birçok dizi içerisinde aktif rol almaya çalışmıştır.  Cennet Mahallesi, Acı Hayat, Son Osmanlı yandım Ali ve Kurtlar Vadisi gibi yapımlar oyuncunun başarısını net olarak aktaran projeler olarak gösterilmektedir. Bordo Bereliler Suriye içerisinde hangi rola sahip olduğu ise şuan belirli değildir.

Bordo Bereliler Suriye Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *