Para Avcıları: Borsa Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Para Avcıları: Borsa Filmleri listesi ile karşınızdayız. İzlenebilecek film çeşitleri arasında, en keyif verici konulardan biri de borsa filmleri olmaktadır. İzleyen herkesi ekrana kilitleyen ve film akışının merakla beklendiği harika yapımlar mevcuttur. Konularıyla dikkat çeken ve film severleri memnun bırakan senaryoları ile borsa filmleri tercih edilebilirliğini korumaktadır. Herkesin adından bahsettirdiği filmlerden bazılarını bir araya toplayarak, henüz izlememiş olanlar için önerilebilecek en iyi filmlerin kısa bilgileri sunulacaktır.Borsa Filmleri listemiz hazırlanırken forum ve sözlük sitelerinden faydalanılmış ve en çok ismi geçen filmlere yer verilmiştir. IMDb puanlarına göre sıralanan listemize YORUM yapmayı ve EMOJİYLE tepki vermeyi unutmayın.İyi seyirler..

 

Borsa Filmleri

 

10. Arbitrage – Entrika – 2012 – ABD – IMDb:6,5

Arbitrage
Hedge fon yöneticisi Robert Miller, servetine servet katmak amaçlı fon satar ve sonuçları planladığı gibi olur. Fakat fonun muhasebesinde yapılan usulsüzlükler bulunmaktadır. Bir gün gizli sevgilisi kaza yapar ve yaşamını yitirir. Bu ilişkisinin ortaya çıkmasını istemeyen Miller, riskli bir plan uygulamaya geçirir. Her şey yoluna gireceği sırada ise olayı araştıran dedektif tüm planları alt üst etmektedir.

9. Margin Call – Oyunun Sonu – 2011 – IMDb: 6,5

Margin Call
Dev ve müthiş bir kadro ile çekilen film izleyicileri adeta soluksuz bırakıyor. Lehman Brothers’a gönderme yapılan filmde, bir yatırım bankasında meydana gelen olaylar anlatılıyor. Mortgage krizinin nasıl ortaya çıktığını, paranın tüm toplum çıkarlarından daha önemli olduğunu vurguluyor. Bu film aynı zamanda en iyi ekonomi filmleri arasında da yer almaktadır.

8. Too Big to Fail – Büyük Başarısızlık – 2011 – ABD – IMDb: 7,4

Too Big to Fail
Film; 2008 yılında Amerika’da yaşanan ekonomik krizin sonucunda sorunu çözmek için görevlendirilen ekonomi bakanı Henry Paulson’un nasıl fenomen olduğunu, devlet yönetenlerinin krizi nasıl çözmeye çalıştıklarını ve verilen yanlış kararların alındığı süreçleri anlatmaktadır.

7. Wall Street: Money Never Sleeps – Borsa: Para Asla Uyumaz – 2010 – ABD – IMDb: 7,6

Wall Street Money Never Sleeps
En iyi borsa filmleri arasında yer alan Wall Street’in 1987 yılı yapımının devamı niteliğindedir. Efsane broker olan Gordon Gekko bu filmde sinema tarihinin en büyük anti kahramanı olarak damgasını vurmuştur. Kural tanımayan davranışları, aldığı kesin kararları ile Gekko 20 yıl sonraki haliyle tekrar film severleri ekrana kilitlemeyi başarmıştır.

6. Wall Street – Borsa – 1987 – ABD – IMDb: 7,8

Wall Street
Filmde Wall Street çalışanı olarak bilinen Gordon Gekko, cazibesini kullanarak işletme bankeri olan Bud Fox’u tarafına çeker ve birlikte satın alma hususunda çok fazla düzmeceye katılırlar. Fox’a acımasızca taktikler öğreten Gekko’nun uyguladığı son olay, Fox’un ailesini ve yakınlarını hedef alınca bu işi bozma kararı alır. Hemen herkesin bir kere izlediği bu film, izlemeyenler için izlenmesi tavsiye edilen harika yapımlardan bir tanesidir.

5. Boiler Room – Kazan Dairesi – 2000 – IMDb: 7,8

Boiler Room
Seth Davis, kendisinin sahip olduğu ufak bir kumarhane işletirken, büyük ve kural tanımayan bir borsa firmasından iş teklifi alır. İşi kabul ederek, daha kısa sürede daha çok para kazanmaya başlamıştır. Fakat bu başarının arkasında olanlardan habersiz olan Davis’i zorlu günler beklemektedir.

4. Other People’s Money – Başkalarının Parası – 1991 – ABD – IMDb: 7,9

Other People’s Money
İsminden sıklıkla bahsedilen filmlerden bir tanesidir. Birçok ünlü ismin bir araya geldiği harika bir yapımdır. Durumu kötü ve iflasın eşiğinde olan şirketlerin üzerine konan avcı, filmde son olarak bir aile şirketinin üzerine konmaya çalışır. Şirket sahibi ise bu durum karşısında avukat olan kızından yardım isteyerek, kızını devreye sokar ve şirket avcısı kıza âşık olur. Böylelikle hem kızın gönlünü hem de şirketi kazanmayı hedeflemektedir. Keyifle izlenecek filmler arasında yer almaktadır.

3. The Company Man – Şirket Adamları – 2010 – IMDb: 7,9

The Company Man
Üç erkeğin şirketi batar ve akabinde gelişen olayları anlatan bir filmdir. Ekonomik kriz sebebiyle bu üç adamın kendilerine, çevrelerine ve ailelerine yansıyan zorluklara tanıklık ediliyor.

2. The Wolf of Wall Street – Para Avcısı – 2014 – ABD – IMDb: 8,1

The Wolf of Wall Street
Yılın en çok bahsedilen filmleri arasında yer alırken, başrol oyuncusu olan Leonardo DiCaprio’ya çok fazla ödül kazandırmıştır. 24 yaşında çok hırslı olan Jordan Belfort, öncelikle Wall Street borsasında komisyoncu ve daha sonra yatırımcı bir firmanın CEO’su olmuştur. Zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir karakterdir ve hayatındaki her şeyi abartılı bir şekilde yaşamaktadır. Dolandırıcılıkla zengin olan ve çöküşünün acı olduğu bir senaryo ile izleyicileri ekranlara kilitlemektedir.

1. Rogue Trader – Büyük Kumar – 1999 – IMDb: 8,3

Rogue Trader
Bearings bankasında hesap uzmanı olarak çalışan Nick Lesson, bir gün bazı problemlerin çözülmesi için banka tarafından Jakarta’ya gönderilir. Gönderildiği yerde iyi bir iş çıkararak Singapur’da ticaret birim yöneticisi olarak atanır. İlk başlarda iş amaçlı oynamaya başladığı kumar, zamanla tutku haline gelmektedir ve oynamaktan kendini alı koyamaz. Başkalarının paralarını da kullanarak oynamaya başlar ve nihayetinde finansal çöküşe doğru gider.
İzlenebilecek en güzel borsa filmleri arasında en sevilenlere ve adından en çok bahsedilenlere değinilmiş olundu. İzlenmesi gereken ve film severleri ekrana kilitleyen senaryoları ile daha birçok film bulunmaktadır.

En Akılda Kalan Borsa Filmleri isimli listemize YORUM yapmayı unutmayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *