Boys Over Flowers – Yaban Çiçeği Dizisi Konusu ve Oyuncuları

5.0/5 Votes: 1
Report

Description

Boys Over Flowers – Yaban Çiçeği Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Türkiye’de hemen hemen her diziyi takip eden ve dizi izlemeyi çok seven geniş bir kesim vardır. Yerli dizilere olan rağbetin yanında, yabancı diziler de ülkemiz tarafından yoğun ilgi ile karşılanmaktadır. Farklı konuları, kültürleri ve oyuncuları ile dikkatleri çektiği için ABD, Hint, Güney Kore ve İngiltere yapımı dizileri sıklıkla takip edilenler arasında yer alır.

Doğru şekilde çevirilerinin yapılması ve bölümlerinin televizyon kanalları tarafından verilmesi, izleyiciler için büyük kolaylık oluşturur. Dizilerde farklı konuları izlemek ve görmek isteyenler yerli dizilerden çok yabancı dizilere yönelmektedir. Ancak yine yerli dizilerimize kültürleri bakımından en yakın olanlar da Hint ve Güney Kore dizileri olmuştur.

Boys Over Flowers

Güney Kore dizileri, ülkemizde çok sıklıkla izlenen diziler arasında yer alır. Bu ilgiyi gören kanallar da kendi yayın akışlarına Güney Kore dizileri eklemiştir. Oyuncularının başarısı ve genç kadroları, seçilen konular ve işlenen yerler bakımından dizi izleyicileri için Güney Kore dizileri oldukça başarılıdır. Yine konusu ve oyuncuları ile dikkatleri çeken dizilerden birisi olan Boys Over Flowers (Türkçe çevirisi ile Yaban Çiçeği) ülkemizde her yaştan izleyiciye sahip olan iyi bir yapımdır. Boys Over Flowers – Yaban Çiçeği Dizisi Konusu ve Oyuncuları

BOYS OVER FLOWERS DİZİ TANITIMI:

Boys Over Flowers Dizisi Konusu
Güney Kore’nin kanalından biri olan KBS2’de yayınlanan ve 2009 tarihinde başlamış olan Boys Over Flowers, bir Güney Kore yapımıdır. Başarısından sonra birçok ülke kanalında yer almış, ülkemizde de TRT Okul tarafından izleyicilere sunulmuştur. Dizinin Türkçe karşılığı olarak ismi de Yaban Çiçeği olarak verilmiştir. Aslında bu dizi bir manga olarak Japonya’da yayınlanmıştı. Daha sonrasında dizi haline getirilen ve çok sevilen Hana Yori Dango’nun Güney Kore versiyonu olarak yeniden çekilmiştir.

25 bölümlük bir dizi olan Boys Over Flowers, romantik komedi türünde bir dram dizisi olarak bilinmektedir. Bölümleri itibariyle kısa olan dizi, hem ülkemizde hem de dünyada büyük bir ilgiyle takip edilmiştir. En iyi Kore dizilerinden birisi olarak kabul edilir. Bu dizi, diğer Kore dizilerine göre Kore kültürünü biraz daha yansıtması ile de ünlüdür. Genel anlamda bir Kore dizisinin nasıl olduğunu anlamak isteyenler de mutlaka izlemelidir. Konunun işlenişi ve klasik zengin erkek fakir kız olayının yerli dizilerimizde de sıklıkla olması nedeniyle, ilgi çeken bir yapım olarak bilinir.

BOYS OVER FLOWERS DİZİ KONUSU:

Yaban Çiçeği Dizisi Konusu
Güney Kore’nin en büyük ve en zengin okulu olan ShinHwa Özel Okulu, tüm zengin öğrencilerin bir arada olduğu önemli bir kurumdur. ShinHwa Group’a ait olan bu okulda, Goo Jun Pyo adında bir öğrenci bu okulun varisidir. Goo’nun F4 adında 4 kişilik bir grubu vardır ve çete olarak takılırlar. Okulda her istedikleri olur ve ters gelindiği zaman öğrenciye adeta işkence ederek okuldan gitmesine bile sebep olurlar.

Çiçek Dörtlüsü adı ile bilinen bu çeteden herkes çekinir. Fakir bir ailenin kızı olan Geum Jan Di, yaptığı bir kahramanlık sonucunda bu okulda burslu olarak okumaya hak kazanır. Kuru temizlemeci olarak çalışan ailesine destek olmak için garsonluk yapan Geum, bu okula başlayacaktır ancak Çiçek Dörtlüsü, ona çok zor zamanlar yaşatacaktır. Geum Jan Di ve Çiçek Dörtlüsü arasında adeta bir savaş başlar.

Aralarında yaşanan gelişmeler ise bazen komik bazen de üzücü olarak verilecektir. Geum ne olursa olsun pes etmeyecek ve Goo ise arkadaşları ile daha da işini zor hale getirecektir. Zamanla aralarında duygusal bağlar oluşacak olan Goo ve Geum arasındaki durum karmaşık bir hal alacaktır. Çünkü grubun diğer üyeleri de Geum’dan etkilenecek ve farklı bir yola doğru ilerleyeceklerdir.

BOYS OVER FLOWERS DİZİSİ OYUNCULARI – KARAKTERLERİ:

Geum Jan Di:

Boys Over Flowers Geum Jan Di
Dizide fakir ve çok iyi bir kalbe sahip olan bir kızdır. Ailesine destek olabilmek için garsonluk yapmaktadır. Adaletsizliğe ve kötülüğe asla gelemeyen çok duyarlı birisidir. Özel okulu burslu kazandığı zaman önce gitmek istememiştir ancak yüzücü olma hayalleri için gitmeyi tercih edecektir. Ailesi ise Geum gibi değildir ve paragöz üyelerden oluşmaktadır. Geum bu konuda zorluk çekmekte ve kendini yalnız hissetmektedir.

Goo Jun Pyo:

Boys Over Flowers Goo Jun Pyo
Özel okulun hem varisi hem de en önemli öğrencisidir. Zengin ve şımarık bir öğrencidir. Okulda kurduğu F4 çetesi ile birlikte öğrencilere zor zamanlar yaşatmakta ve adeta okulun lideri gibi yaşamını sürdürmektedir. Geum okula geldiğinde de ona aynı kötülükleri yapmaktan hiç çekinmeyecek ve ona aşağıdan bakacaktır. Dizinin ilk bölümlerinde birbirlerinden nefret etseler de, zamanlar aralarında bir bağ oluşacaktır.

Yoon Ji Hoon:

Boys Over Flowers Yoon Ji Hoon
F4 çetesinde olmasına rağmen Geum gibi olmayacaktır. Hatta başlarda Geum ondan hoşlanacaktır. Ailesini kaybettiğinden beri daha duygusal birisi olarak yaşadığı için Geum’a çok yardımcı olacaktır.

Soo Yi Jung:

Boys Over Flowers Soo Yi Jung
F4 çetesinin en çapkın üyesidir. Geum’a aşık olacak ve hayatı değişecektir. Piyano çalma konusunda oldukça başarılıdır. Zengin bir ailenin çocuğudur.

Song Woo Bin:

Boys Over Flowers Song Woo Bin
Tam bir Amerika hayranı olan Song, çetenin diğer bir çapkın üyesi olarak bilinmektedir. Ailesi inşaat işiyle uğraşmaktadır. Kelimelerinde sıklıkla İngilizce kullanır.

BOYS OVER FLOWERS DİZİSİ TEKNİK BİLGİLERİ:

Yönetmen: Jun Ki Sang
Yazan: Yoon Ji Ryun
Türü: Romantik, komedi, dram
Ülke: Güney Kore
Bölüm Sayısı: 25
Yayın Tarihleri: 5 Ocak 2009 – 31 Mart 2009
Diğer İsmi: Kkotboda Namja
Yaban Çiçeği Dizisi Oyuncuları: Ku Hye-sun, Lee Min-ho, Kim Hyun-joong, Kim Bum ve Kim Joon

BOYS OVER FLOWERS DİZİSİ FRAGMANI:

https://www.youtube.com/watch?v=E30cduOzP1E

10 comments on "Boys Over Flowers – Yaban Çiçeği Dizisi Konusu ve Oyuncuları"

 1. sera says:

  çok güzel bi film bayıldım bi çok kez izledim

 2. canan aykut says:

  bence cok guzel fılm

 3. Le min hoo takipçisi says:

  Ben bu filme bayılıyorum ya

 4. asmin deniz says:

  Cok güzel ne demek ya süper süper bayildim keşke eskisi gibi yine ciksa, onlari cok ozledim lutfen yayinlayin tekrar.??

 5. jandi says:

  valla çok güzeldi çok beğendim keyif alarak izledim

 6. naz says:

  Bomba Bi film bayıldım tam benlik

 7. Park Jımın ARMY says:

  Merak ettim izliycem şimdi

 8. ayşe says:

  mükemmel bir film ben bu filme bayıldım herkese tavsiye ederim

 9. mina says:

  aynen öyle bayıldım bu filme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *