En İyi Bradley Cooper Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Çok az sayıda oyuncu TV dizilerindeki küçük rollerinden Oscar adaylığına ulaşmıştır. Bradley Cooper şanslı azınlıktan biri. Yeteneği ve çok farklı rolleri canlandırabilme kabiliyeti etkileyici dış görünüşü ile birleşince Cooper, Hollywood’un en büyük yıldızlarından biri durumuna geldi. Sizlere hazırladığımız liste oyuncunun en seçme performanslarından oluşmaktadır.

Bradley Cooper Filmleri

 

10. The Midnight Meat Train (Dehşet Treni) – 2008 – IMDB: 6,1

the-midnight-meat-train
Karakter: Leon
Bradley Cooper hala bazı filmlerde ve az izlenen Tv dizilerinde göründüğü yıllarda bu korku filminde yer almıştı. Aktörlerin korku filmleri ile çıkış yapması ve ünlenmesi pek sık rastlanan durum değil ama Bradley bu filmde doğal karizması ile öne çıkmıştı. Tıpkı Jamie Lee Curtis’in Halloween filmlerinde olduğu gibi bu filmde seyrederken de, Bradley’nin de daha büyük rollerde görmeye başlayacağınız bir aktör olduğunu hissedersiniz.

9. Burnt (Çok Pişmiş) – 2015 – IMDB: 6,6

burnt

Karakter: Adam Jones
Time Dergisi tarafından 2015 yılının en kötü filmleri arasına girmiş olsa da filmdeki Bradley Cooper performansı filmi listeye almamızı sağlamıştır.

8. The A-Team (A Takımı) – 2010 – IMDB: 6,8

the-a-team
Karakter: Face
A Takımı klasik bir Tv dizisi olmuştu. Böyle bir diziyi filme çekmek riskliydi. Nitekim film pek başarılı olmadı ama bunda Bradley Cooper’ın suçu yoktu. Filmdeki lakabı Face idi çünkü yüzü mükemmele yakındı. A Takımı filminin bir dezavantajı da oyuncuların orijinal Tv dizisindeki yıldızları unutturamamış olmasıydı. Ama Cooper, Face karakterini, role verdiği enerji ve bir çok planda diğer aktörlerden sahne çalması ile unutulmaz hale getirdi. Cooper, filmin kendisinden daha iyiydi.

7. Wedding Crashers (Davetsiz Çapkınlar) – 2005 – IMDB: 7,0

wedding-crashers
Karakter: Sack Lodge
Sack, Bradley Cooper’ın tüm kariyeri boyunca oynayabileceği bir rol gibi duruyor. Sack, Rachel McAdams’ın şeytani erkek arkadaşıdır ama aslında tek amacı Rachel’in ailesinin siyasi gücünden faydalanmaktır. Tam anlamıyla bir baş belasıdır. Cooper role o kadar nüfuz etmişti ki kendisini oynadığı algısı oluşmaktadır. Futbol sahnesini izlerseniz Cooper’ın bir rol için ne kadar fiziksel değişim yaşayabileceğini de görmüş olursunuz.

6. American Sniper (Keskin Nişancı) – 2014 – IMDB: 7,3

american-sniper
Karakter: Chris Kyle
Bradley Cooper’ın, bahriye komandosu Chris Kyle’a dönüşmesi inanılmaz. Asker arkadaşlarını kollamak için küfürler savuran bir askerdir Kyle ve artık O’nun Bradley Cooper olduğunu unuturuz. Kyle olarak bir binanın tepesinde saklanmış sessiz suikastçı oluverir. Her cinayetinde Kyle insanlığından bir parça kaybeder ve Cooper bunu performansı ile yansıtır. Ülkesine döndüğünde ev hayatına uyum sağlamaya çalışır. Role hazırlanırken aldığı kilo ve yaptığı kaslı vücut biraz daha inandırıcı olmasını sağladı. Bu rolle En İyi Aktör dalında Oscar adaylığı elde etmişti.

5. American Hustle (Düzenbaz) – 2013 – IMDB: 7,3

american-hustle
Karakter: Richie DiMaso
Bradley Cooper’ın Oscar adayı rollerinden biri. Ajan DiMaso tarafından yakalanan dolandırıcılar FBI adına çalışmak zorunda kalacaklardır. Kadrosunda Christian Bale, Jennifer Lawrence gibi tanınan oyuncular bulunan filmde Cooper FBI ajanı DiMaso rolü ile yardımcı oyuncu dalında Oscar adayı oldu. Ayrıca Bafta ve Golden Globe adaylıkları da elde etti.

4. Limitless (Limit Yok) – 2011 – IMDB: 7,4

limitless
Karakter: Eddie Morra
Limitless 2011 yılının sürpriz hitlerinden biriydi. İnsanlar Hangover’dan tanıdıkları yakışıklı baş belasının böyle bir rolün altından kalkabileceğine ihtimal vermemişti. Ama Cooper zekice yazılmış bir bilim kurguyu sırtına alıp götürebileceğini kanıtlamış oldu. Filmde ekonomik olarak zor durumda ve bu durumdan çıkmaya çabalayan yazarı canlandırdı. Karizması burada da parladı ve yönetmen Neil Burger yıldızın parlak kişiliğini öne çıkaracak planlar çekti.

3. Silver Linings Playbook (Umut Işığım) – 2012 – IMDB: 7,8

silver-linings-playbook
Karakter: Pat Solitano
David O.Russel yönetmenliğinde Bradley Cooper’ın en kırılgan rollerinden biri. Pat Solitano yaralı bir adamdır. Ümitsizdir. Yine de etrafındaki herkese iyi olduğunu açıklamakta yani yalan söylemektedir. Tiffany (J.Lawrence) ile karşılaşana kadar iyi olmayacaktır. Bradley Cooper’ın çelişkiler içinde mücadele eden adam rolü O’na En İyi Aktör Oscar adaylığı getirmişti.

2. The Hangover (Felekten Bir Gece) – 2009 – IMDB: 7,8

the-hangover
Karakter: Phil

Bradley, Todd Phillips yönetmenliğindeki basit Hangover serisi için Oscar adaylığı elde etmedi ama bu üçleme O’nun en iyi performanslarından birini ortaya çıkarmasına yardımcı oldu. Phil bencil bir pislik olabilir, en yakın dostlarını kandırabilir ve etrafındaki herkesin hayatını cehenneme çevirebilir. Ama bu adamdan nefret edemeyiz.

1. Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) – 2014 – IMDB: 8,1

guardians-of-the-galaxy
Karakter: Rocket
Marvel Comics’in bu yapımında Rocket, silah kullanma ve dövüş sanatları konusunda yetenekleri olan fidye avcısı bir Rakundu.Bradley Cooper burada seslendirme yaptı. Seslendirdiği Rocket karakteri, Cooper’ın sese kattıkları olmasa bu kadar ilgi çekmezdi.

Dizi Bonusu: Alias – (2001 – 2006) – IMDB: 7,6

alias
Karakter: Will Tippin
Jennifer Garner ile birlikte rol aldığı dizi, Garner’ın canlandırdığı Sydney Bristow etrafında dönüyordu. Sydney bir ajandı ve arkadaşlarından ailesinden bu durumu saklamaya çalışıyordu. Başlangıçta Will Trippin (Bradley Cooper) ile sadece arkadaşlardı. Cooper, bu rolde Sydney’in zor yaşamında arkasını yaslayabileceği adamı oynuyordu. Garner ile aralarındaki kimya dizinin çok başarılı olmasına yardımcı olmuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *