Bu Şehir Arkandan Gelecek Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği Bu Şehir Arkandan Gelecek konusu ve oyuncuları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dizinin yönetmen koltuğunda birçok başarılı yapımdan tanıdığımız Çağrı Vila Lostuvalı var. Dizinin senaristliğini ise Ece Yörenç yapıyor. Dizi 4 Ocak Çarşamba günü ATV ekranlarında ilk bölümü ile izleyici karşısına çıktı. Dizinin ilk bölümünde fazlaca aksiyon sahnesi izledik. Dizi ilk bölümünde yük gemisi üzerinde Ali’nin boks maçı karşılaşmasıyla başlıyor. Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinin oyuncu kadrosunda başrollerde Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tugutlu, Gürkan Uygun, Osman Alkaş, Defne Kayalar gibi tanıdık simalar var. Dizide Ali karakterini Kerem Bürsin canlandırırken, Derin karakterine ise Leyla Lydia Tuğutlu hayat veriyor.

Bu Şehir Arkandan Gelecek konusu itibariyle; 5 yaşında gözlerinin önünde annesinin öldürüldüğünü gören Ali’nin yıllar sonra annesini kaybettiği şehre İstanbul’a ayak basmasını anlatır. Ali annesini kaybettiği bu şehre küskündür. Gelişen olaylar Ali’nin denizlerde yük gemilerinde geçen hayatının bir gün karada yeniden başlamasını konu alır. Ali limana inmek istemez ama limanda ilk görüşte âşık olduğu Derin, Ali’nin bu en büyük tabusunu yıkacaktır. Ali Derin’i tanıdıkça onda aşkı bulacak, annesini alan İstanbul kâbusu olmaktan çıkacaktır. Gelişen olaylarla birlikte ali bir gün Şahin Vargı ile tanışır. Şahin Vargı çok eski boks şampiyonudur ve şu an boks antrenörlüğü yapar. Rauf (Anne) Ali’nin Şahin’in oğlu olduğu gerçeğini daha fazla saklayamaz ve bir gün Şahin Vargı’ya gerçekleri anlatır. Şahin duydukları karşısında umudunu kestiği hayata artık oğlu için dört kolla sarılacaktır. Her hafta Çarşamba günleri izleyici karşısına çıkan Bu Şehir Arkandan Gelecek konusu itibariyle izleyiciden şimdiden tam not almayı başardı. Dizinin senaryosu dram, aksiyon ve aşk içeriyor. Bu Şehir Arkandan Gelecek yayınlanan ilk bölümünde ki aksiyon sahneleri ile izleyicide yayınlanacak yeni bölümlere karşı merak uyandırmaya başladı. Dizinin reytingleri de şu an için oldukça iyi durumda. Bu Şehir Arkandan Gelecek ATV ekranlarında çarşamba günleri hala devam etmektedir.

Bu Şehir Arkandan Gelecek Konusu:

Bu Şehir Arkandan Gelecek konusuna ana karakterleri ile bakalım. Kerem Bürsin dizide Ali Smith karakterine hayat veriyor. Ali’nin annesi Emine Ali’yi 4 yaşındayken limanda bir sandala bırakmıştır. 4 yaşından sonra gelişen olaylar zinciriyle Ali’nin hayatı hep yük gemilerinde geçmiştir. Ali’nin İstanbul’a olan nefreti 4 yaşındayken annesi Emine’nin İstanbul’da bir limanda gözlerinin önünde öldürülmesindendir. Annesi öldürülmeden önce Ali’yi limandaki küçük bir kayığın içine saklamış ve oğlunun hayatını kurtarmıştır. Ali’yi kayığın içerisinde yük gemisinin aşçısı olan Rauf ( Anne ) bulmuş, Ali’ye kendi öz oğlu gibi bakmış ve büyütmüştür. Ali 24 yaşında, 5 yabancı dil bilen, gemicilik eğitimi almış donanımlı bir gençtir. Hayatı daha çok yük gemilerinde geçmiş olsa da kendisini iyi yetiştirmiştir. Küçük yaştan beri Ali boksa meraklıdır. Kendisine ek gelir sağlamak için dövüşlere katılır. Dizinin 1. Bölümü yük gemisi üzerinde Ali’nin bir dövüş turnuvası sahnesiyle başlıyor. Katıldığı bu dövüşlerde Ali’yi 5 yaşından beri yetiştiren ve bakan Rauf(Anne) destekler ve onu küçük yaştan beri boksa yöneltmiştir. Ali bu dövüş bahislerinden kazandığı paralar ile kendisine ek kazanç sağlar. Ali ve çalıştığı yük gemisinde ki çalışanlar bir gün ünlü bir armatör olan Tekin Mirkelamoğlu’nun limanına yük taşımaktadır. Adres bu defa İstanbul olduğu için Ali bu durumdan pek memnun değildir.

Annesinin öldürüldüğü bu şehre gitmek ayak basmak istemez. Ali annesini babasının öldürdüğünü düşünmekte, fakat gerçeğin böyle olmadığını bilmemektedir. Çünkü annesini öldüren babası sandığı adam aslında Ali’nin babası değildir. Ali bu gerçeği bilmez. Ali çocukluk yıllarının kâbusu olan nefret ettiği bu şehre geldiğinde gemiden inmeyi düşünmez. Rauf (Anne) ise 5 yaşında bir kayıkta bulup büyüttüğü Ali’yi İstanbul’a tekrar götüreceği için çok heyecanlıdır. Aradan tam 20 yıl geçmiştir. Annesinden geriye sadece bir resmin kaldığı İstanbul’a 20 yıl sonra tekrar gitmek Ali için çok zordur. Ali belki de annesinin kurşunlanarak gözlerinin önünde öldürüldüğü limana gideceklerini düşünür. Çocukken gördüğü bu acı olayı tekrar kafasında canlandırmak istememektedir. Ama olaylar Ali’nin planladığı gibi gitmez. Ali ve yük gemisinde ki tayfa yük gemisini malın sahibi olan Tekin Mirkelamoğlu’na limana getirirler. Tekin Mirkelamoğlu’nun yanında o sırada kızı Derin vardır. Derin İşletme okur, aynı zaman da iyi bir dansçıdır. Dans seçmelerine gideceği gün babası buna engel olmak istemiş, ama Derin babasını dinlememiştir. Tamda limanda bu konu ile alakalı babası ile ateşli bir şekilde tartışırlarken Ali’nin çalıştığı yük gemisi limana gelir. Derin dansı seçerek babasına rest çekmiş, babasının aldığı araba ve lüks olan her şeyden vazgeçtiğini babasına bağırarak söylemiştir.

Ali Derin’i o an ilk defa görmüş, Derin henüz Ali’yi görmemiştir. Derin koşarak oradan uzaklaşırken ayakkabısını düşürür, Ali peşinden gider ve dans seçmelerinin olduğu okula girer. Tam o sırada Derin sahnede dans etmektedir. Ali tam bu anda Derin’e âşık olur. Ali Derin ile tanıştıktan sonra İstanbul gözünde kâbus olmaktan çıkar. Ali İstanbul’da hayatının aşkını bulmuştur. Bir gün boks şampiyonu Şahin Vargı ile tanışır. Rauf (Anne) Şahin Vargı’ya gerçeği anlatmış ve Ali’nin onun oğlu olduğunu söylemiştir. Ali bunların hepsinden henüz habersizdir. Derin’in babası Tekin Mirkelamoğlu nüfuzunu kullanarak kızının dans seçmelerinden elenmesini sağlamıştır. Bunu öğrenen Derin babası ile ipleri iyice koparır. Babasının onay verdiği Yiğit ile evlenmekten vazgeçer. Bu durumlar Derin’i Ali’ye yaklaştırır ve Derin Ali’ye âşık olur.

Ali boksör olduğu için Şahin Vargı ile arasında bir bağ oluşur. Şahin Vargı Ali’nin oğlu olduğunu bilmekte ama gerçeği söylemek için doğru zamanı beklemektedir. Rauf (Anne) üzerine düşeni yapmış, Ali’yi babasına getirmiştir. Ali, Şahin Vargı’nın antrenörlük yaptığı spor salonunda Şahin Vargı ile birlikte çalışmaya başlar. Bu şehir arkandan gelecek konusu bu olayların üzerine kuruludur. Dizide aksiyon, aşk ve dram hiç bitmemektedir.

Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizi Karakterleri – Oyuncuları:

 

Ali – Kerem Bürsin:

Bu şehir arkandan gelecek başrol oyuncularından Kerem Bürsin, dizide Ali karakterini canlandırıyor. Ali aslen Şili vatandaşıdır. 5 yaşında bir çocukken annesi gözlerinin önünde öldürülmüştür. Annesinin ölümünü kayıkta izlemiştir. Yük gemisinde aşçılık yapan Rauf (Anne) Ali’yi sahiplenmiş, ona hem anne hem baba olmuştur. Ali kendini iyi yetiştirmiştir. 24 yaşında, 5 yabancı dil bilen, gemicilik eğitimi almış, boksa meraklı diksiyonu düzgün bir gençtir. Ali ve gemi çalışanları bir gün İstanbul’a limana yük götürürler. Ali kötü bir çocukluk geçirdiği İstanbul’a gemiden inip ayak basmak istemezken, limanda gördüğü Derin’e âşık olur ve kendisini İstanbul’un içinde Derin’in kalbinde yeniden bulur.

Derin – Leyla Lydia Tuğutlu:

Dizide Derin karakterini Leyla Lydia Tuğutlu canlandırıyor. Derin işletme okuyan ama daha çok dansla ilgilenen bir karakter. Ünlü armatör Tekin Mirkelamoğlu’nun kızı Derin, babasının iş çevresinden Yiğit ile nişanlıdır. Derin karşısına Ali’nin çıkması ile hayata daha farklı bakmaya başlar. Ali de aşkı, samimiyeti bulur ve hayatında bazı şeylerin kararını hızlı verdiğini düşünür. Derin Yiğitle evliliğin eşiğindedir. Büyük bir yanlışa sürüklendiğini geç olmadan fark eder. Evlenmesine sayılı günler kala Yiğit ile nişanlılığını bitirir. Derin aradığı aşkı Ali de bulduğunu düşünür.

Şahin Vargı – Gürkan Uygun:

Şahin Vargı eski bir boks şampiyonudur. Eşini öldüren adamı öldürmüş ve 24 yıl hapis yatmıştır. Hapisten çıktıktan sonra belaya bulaşmamak için yeniden boksa yönelir. Spor salonunda boks antrenörlüğü yapar. Hayattan iyice umudunu kesmişken bir gün Rauf (Anne) den oğlunun yaşadığını öğrenir. Ali’nin kendi oğlu olduğunu öğrenir. O günden sonra hayat Şahin Vargı için yeniden anlamlanmıştır. Bundan sonra oğlu için yaşayacaktır. Ali’ye babası olduğunu söyleyeceği günü iple çekmektedir. Şahin, Ali’nin Armatör Tekin’in kızı Derin ile olan ilişkisinden endişe duyar. Oğlunu Mirkelamoğlu ailesinden uzak tutmaya çalışır. Çünkü Şahin Vargı ile Mirkelamoğlu ailesi arasında bitmeyecek olan kan ve kin düşmanlığı vardır.Şahin hapiste cazasını çekmiş olsa da, Tekin Mirkelamoğlu kardeşini öldüren Şahin’den intikam almanın peşindedir.

Rauf (Anne) – Osman Alkaş:

Yük gemilerinde aşçılık yapan Rauf orta boylarda, kilolu, babacan bir adamı canlandırıyor. Rauf Ali’nin hayatında ki en değerli adam. Ali’yi 5 yaşında sandalda bulmuş, yetiştirmiş ve büyütmüştür. Ali’nin üzerinde emeği büyüktür. Ali’yi boks ile tanıştırmıştır. 20 yıl sonra Ali’yi küskün olduğu İstanbul’a getirmiştir. Rauf (Anne), Şahin Vargı’ya oğlunun yaşadığı gerçeğini söyler. Emanetini sana getirdim der.

Nesrin – Defne Kayalar:

Defne Kayalar daha öncede birçok başarılı dizide oynamıştır. Diziye 2. Bölümde dâhil olmuştur. Başarılı oyuncu Bu şehir arkandan gelecek dizinde, acil tıp teknisyeni olan nesrin karakterine can vermektedir. Nesrin’in Veysel adında bir oğlu vardır. Küçük Veysel Şahin Vargı’nın boks salonunda çalışmaktadır.

Tekin Mirkelamoğlu – Burak Tamdoğan:

Başarılı ve deneyimli oyuncu Burak Tamdoğan dizide Tekin Mirkelamoğlu karakterine can vermektedir. Tekin büyük bir holdingin patronudur. Büyük bir servete sahiptir. Aynı zamanda zamanında Ali’nin annesinin ölümünde parmağı olan adamdır. Kızı Derin’in dansçı olmasına karşıdır. Bu yüzden kızıyla şiddetli bir tartışma yaşar ve aralarındaki ipler kopar. Kızı Derin’i kendi çevrelerinden iş dünyasından Yiğit ile nişanlamıştır. Derin’in Ali ile yakınlaşmasına şiddetle karşıdır.

Yiğit – Ali Yörenç:

Genç ve başarılı bir iş adamıdır. Derin’in babası Tekin Mirkelamoğlu ile ortak işler yaparlar. Derin’in nişanlısıdır. Evliliklerine 10 gün kala derin tarafından terk edilmiştir. Yiğit, Derin’in kararlarına özellikle dansçı olmasına saygı duymaz ve yanında olmaz. Bu yüzden Derin, Yiğit ile evlenmekten vazgeçer.

Aslı – Nilperi Şahinkaya:

Daha önce birçok dizide rol almış olan başarılı oyuncu, 1988 Senegal doğumludur. Nil peri Şahinkaya Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Aslı karakterini canlandırır. Ali Şili vatandaşı olduğu için oturma izni yoktur. Derin’in de yardımı ile Aslı ile Ali kâğıt üzerinde evlilik yaparlar. Bu sayede Ali’nin İstanbul’da kalmasında problem olmaz.

Belgin Mirkelamoğlu – Seda Akman:

Birçok bilinen dizide rol alan ünlü oyuncu 1978 Kütahya doğumludur. Seda Akman, dizide Belgin karakterini canlandırır. Belgin Derin’in annesidir.

Bu Şehir Arkandan Gelecek Teknik Detay:

Kanal: ATV
Yönetmen: Çağrı Vila Lostuvalı
Yapım Şirketi: Ay Yapım
Senarist: Ece Yörenç
Oyucular: Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu, Gürkan Uygun, Osman Alkaş, Defne Kayalar, Seda Akman, Burak Tamdoğan, Nil Peri Şahinkaya, Ali Yörenç.
Tür: Dram / Aşk / Aksiyon
Süre: 100-150 dakika arası

Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=XIZjBzEYySI&t=1s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *