Bulantı – Yönetmen Zeki Demirkubuz’un Yeni Sinema Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Engin Günaydın, Nergis Öztürk, Serhat Tutumluer’in de rol aldığı 2012 yapımı Yeraltı filminden sonra Zeki Demirkubuz Bulantı Filmi ile sinema seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Zeki Demirkubuz’un 10. Filmi Bulantının çekimleri 2014 yılının Mart ve Nisan aylarında İstanbul da gerçekleşmiştir. Filmde ünlü yönetmeni yönetmen koltuğunun yanı sıra başrolde görmekteyiz. Bulantı Filmi’nin vizyon tarihi de belli oldu. Film 2 Ekim 2015 tarihinde izleyici ile buluşacak.

bulantı filmi

Bulantı Filminin Konusu: Ahmet sevgilisiyle birlikte olduğu bir gece bir trafik kazası sebebiyle küçük kızını ve karısını kaybeder. Ahmet, “akıl-fikir işleri” yapan mühim bir şahsiyettir. Ahmet kimseyi umursamadan ve kimsenin önünde eğilmeden trajik olaydan (kızı ve karısını kaybettiği kaza) etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar. Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermektedir.

Bulantı Filminden 5 Replik

#5.

Şakasına sahtekar dedim, gözümün önünde beş sene yaşlandın, bu kadar mı çok memnunsun kendinden

Şakasına sahtekar dedim, gözümün önünde beş sene yaşlandın, bu kadar mı çok memnunsun kendinden?

 

#4.

Yaşadığınız şey anormal olmasına anormal ama kim bilir neyin, hangi ihtiyacın karşılığı

Yaşadığınız şey anormal olmasına anormal ama kim bilir neyin, hangi ihtiyacın karşılığı!

 

#3.

İnsanın aşağılık bir ihanetin sebebi olmak dışında hiçbir anlamı olmaması katlanılır gibi değilmiş

İnsanın aşağılık bir ihanetin sebebi olmak dışında hiçbir anlamı olmaması katlanılır gibi değilmiş.

 

#2.

Oralar öyle muğlak, öyle karanlık yerler ki, neyin iyi geldiğini, neyin zarar verdiğini bilmemizin imkanı yok

Oralar öyle muğlak, öyle karanlık yerler ki, neyin iyi geldiğini, neyin zarar verdiğini bilmemizin imkanı yok.

 

#1.

Hem nasıl bu kadar korkak hem nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsun

Hem nasıl bu kadar korkak hem nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsun?

 

Bulantı Filminin oyuncu kadrosu ise şu şekilde; Zeki Demirkubuz, Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu, Cemre Ebuzziya, Ercan Kesal ve Nurhayat Demirkubuz.

Bulantı Filmi Görüntü Yönetmeni: Türksoy Gölebeyi

Filmin yönetmeni filmin konusu ve teması hakkında yaşanan kafa karışıklıkları sebebiylede şu şekilde bir açıklama yapmıştır.

“Jean-Paul Sartre’ın ünlü romanı Bulantı’yla bir ilgisi yoktur ama şöyle bir bağı vardır: Zeki Demirkubuz, yedi yıl önce –çekebilir miyim düşüncesiyle- Sartre’ın romanını çalışmaya karar vermiş, bilgisayarında Bulantı adında bir dosya açmış ama bir süre sonra bu fikirden vazgeçip filmin şimdiki haline yönelmiştir. Önceleri acelesi olmadığından, sonra vakit daraldığında yeni bir isim bulamadığından, zaten filmlerine isim bulmakta hep zorlandığından, bulduğu diğer isimlerden hoşlanmayıp bu arada Bulantı’ya alıştığından ve çok sevdiğinden filmin ismi bu şekilde kalmıştır. “

şeklinde bir açıklamada yapmıştır.

Bulantı Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *