Buz Devri 5: Büyük Çarpışma Konusu ve Seslendirme Ekibi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Animasyon serilerinde çok önemli bir yeri olan Buz Devri serisinde macera hız kesmeden devam ediyor. Sadece küçüklerin değil aynı zamanda büyüklerin de ilgiyle takip ettiği serinin yeni filmi, Buz Devri 5: Büyük Çarpışma, 15 Temmuz’da ülkemizde gösterime girecek. Filmin orijinal ismi Ice Age: Collision Course’dir. Yönetmenliğini Mike Thurmeler ve Galen T. Chu’nun üstlendiği filmin senaryosunu Michael J. Wilson kaleme almıştır. Film, Fox Animation Studios ve Blue Sky Studios yapımcılığında hayata geçmiştir.

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma Konusu:

Ice Age - Collision Course
Merakı ve iştahıyla bildiğimiz firavun faresi Scrat karnını doyurmak için meşe palamudunu takip etmeyi sürdürmektedir. Onun bitmek bilmeyen bu isteği yine olağanüstü olayların tetikleyicisi olacaktır. Scrat, bir takım şanssız olaylar zinciri sonucunda dünyayı yok edebilecek olaylar zincirini başlatmış olur.Bir takım kozmik olayları tetikleyen şanssız Scrat’ın bu olayı Buz Devri’nin kahramanlarına kadar uzanır.

ice age collision course poster

Buz Devri’nin sevilen ekibi bu kez hayatlarını ve dünyayı kurtarabilmek için yeni karakterlerle tanışacakları egzotik diyarlara doğru yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta da onları birbirinden eğlenceli ve macera dolu anlar beklemektedir. Manny, Diego, Sid ve arkadaşları daha önce görmedikleri yerler ve değişik yaratıklarla karşılaşacaklardır. Onların bu macera dolu yolculukları bizlere yine komedi dolu anlar yaşatacaktır.

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma Dublaj Oyuncuları:

Manny – Ray Romano
Sid – John Leguizamo
Diego – Denis Leary
Buck – Simon Pegg
Shira – Jennifer Lopez
Gertie – Stephanie Beatriz
Francine – Melissa Rauch
Julian – Adam DeVine
Roger – Max Greenfield
Crash – Sean William Scott
Scrat – Chris Wedge
Gavin – Nick Offerman

Orijinal dublajında bu ünlü isimler yer alacak. Filmin Türkçe dublajında ise, serinin önceki filmlerinde olduğu gibi Haluk Bilginer, Yekta Kopan gibi isimler seslendirme kadrosunda olacak.

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma Teknik Detay:

Orjinal İsim: Ice Age – Collision Course
Yönetmenler: Mike Thurmeier, Galen T. Chu
Vizyon: 15 Temmuz 2016
Tür: Animasyon, Komedi
Ülke: ABD

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma Türkçe Dublaj Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *